روغن شترمرغ از جمله روغن هایی است که برای پوست و مو مزایا و خواص زیادی دارد. این روغن به سلامت پوست کمک زیادی می کند و برای انواع مشکلات و بیماری های پوستی مفید است.

در این مقاله از سلامت‌زیستی با ما باشید تا خواص روغن شتر مرغ برای پوست صورت را با هم مرور کنیم.

مرطوب کننده پوست

روغن شترمرغ یکی از بهترنی مرطوب کننده‌ها برای پوست می‌باشد. می توانید در طول روز از این روغن استفاده کنید تا دیگر شاهد خشکی و کم‌آب شدن پوست تان نباشید. همچنین می توانید پوست تان را شبانه با روغن شترمرغ چرب کنید و روز بعد آن را بشویید. البته به خاطر بوی خاصی که این روغن دارد، خیلی هاترجیح می‌دهند که در طول روز از آن استفاده نکنند.

فواید روغن شتر مرغ برای درمان بیماری های پوستی

شواهد مختلف نشان می دهند که روغن شترمرغ برای انواع مشکلات پوستی بسیار مفید است. شما می توانید مواردی مانند خارش پوست، بریدگی، سوختگی، آفتاب‌سوختگی، تاول و حتی اگزما را با این روغن درمان کنید. همچنین روغن شتر مرغ برای درمان قرمز پوست هم مفید می‌باشد. این روغن می تواند ضایعات پوستی، سوختگی، درماتیت، پسوریازیس، خشکی پوست، زخم بستر و بسیاری دیکر از مشکلات پوستی را درمان کند.

خواص ضد چروک و ضد پیری روغن شترمرغ

روغن شترمرغ قابیل ضد پیری هم دارد. در نتیجه می تواند جلو ایجاد چین و چروک و افتادگی پوست در اثر بالا رفتن سن را بگیرد. همچنین انواع مشکلات دیگر ناشی از افزایش سن مانند کیسه های زیر چشم را درمان کند. اسید های موجود در این روغن به تقسیم سلولی سرعت بیشتری داده و به بازیابی و رشد حیاتی پوست کمک می کند.همچنین از ضخیم و زمخت شدن پوست جلوگیری می کند و اجازه نمی دهد پوست به خاطر بالا رفتن سن ظاهر زشتی پیدا کند.

خواص ضدقارچی

این روغن قابلیت ضدقارچی و ضدالتهابی دارد و برای حفظ سلامت پوست مفید است. فواید روغن شتر مرغ برای پوست صورت در جهت پاکسازی کی از شاخصه‌های این روغن است. که باعث شده است در بسیاری از ماسک‌های پاکسازی یا حین فشیال از آن استفاده شود. این روغن منافذ را مسدود نمی کند و با اثرات ضدالتهابی که دارد به مبارزه با پسوریازیس و ورم مفاصل کمک می کند.

تسکین دردهای عضلانی

روغن شترمرغ طبیعی و خالص قابلیت ضد درد و تسکین درد هم دارد. این روغن برای تسکین درد ماهیچه‌ها یا گردن و مفاصل مفید است. روغن شترمرغ قابلیت ضدالتهابی بسیار قوی دارد و همچنین حاوی امگا۳ و امگا ۶ است. همچنین مقادیر ویتامین‌ها و اسید های آمینه موجود در این روغن باعث می‌شود که برای درمان روماتیسم هم مفید باشد.

خواص روغن شتر مرغ برای پوست صورت و درمان آکنه

روغن شترمرغ همانطور که گفته شد، پوست را پاکسازی می کند. و از بروز قارچ و باکتری ها در صورت و رشد آن‌ها جلوگیری می کند. همچنین برای درمان پسوریازیس هم مفید است. این روغن با روش احیا سلول هیا پوستی قادر است جای جوش را هم درمان کند.

فواید روغن شتر مرغ برای پوست و قابلیت ضد آفتابی آن

روغن شتر مرغ می تواند پوست صورت را از اثرات مخرب نور آفتاب محافظت کند. و جلو ایجاد صدمه و آسیب را بگیرد. این روغن برای درمان درد ناشی از جراحات پوستی هم مفید است. روغن شتر مرغ به طور طبیعی دارای SPF است و تاثیر مخرب آفتاب روی پوست را کاهش می دهد.

خواص روغن شتر مرغ برای پوست صورت

التیام زخم

روغن شترمرغ همانطور کگه قبلا هم گفتیم به درمان پوست و التیام جای زخم کمک می‌کند. چرا که قادر است به تولید سلول در پوست و احیای پوست کمک کند. در نتیجه اگر زخم تازه ای دارید و نگران هستید که مبادا جای آن روی پوست تان باقی بماند و یا اگر به تازگی جراحی باز داشته‌اید و دوست دارید برای جای زخم کمک به بهود آن کاری انجام دهید، می توانید از روغن شترمرغ کمک بگیرید.

درمان درد مچ دست

در بسیاری از مشاغل مانند تایپیست‌ها، برنامه‌نویسان، یا کسانی که دچار بیماری روماتیسم هستند، درد مچ دست یک عارضه کاملا رایج است. این افراد می‌توانند برای تسکین درد مچ دست‌شان از روغن شتر مرغ کمک بگیرند. کافی است روغن شترمرغ را برای ۳ دقیقه روی ناحیه مربوطه ماساژ دهند. این روغن برای انواع دیگر درد مانند در زانو، درد کمر و سایر دردهای عضلانی مفید است.