هوش جنسی ازجمله نظریه‌های جدید است که در دنیا فرا مدرن امروز توانسته است پاسخگوی بسیاری از سوالات پیچیده بشر در زمینهٔ رابطه جنسی باشد.

به زبان ساده هوش جنسی به معنای برقرای رابطه جنسی بافکر کردن به نیازهای جنسی، روحی، عاطفی خود و طرف مقابل است. کمبود هوش جنسی باعث می‌شود که شمارابطه‌های تکراری و بی‌هدف را تنها برای ارضای نیازهای حیوانی‌تان پی بگیرید. مسائل جنسی اهمیت زیادی در زندگی مشترک افراد دارد. اهمیت رابطه جنسی غیرقابل‌انکار است. به‌طوری‌که خوب یا بد بودن زندگی جنسی افراد، آینده زندگی مشترک آن‌ها را هم تعیین می‌کند.

در ادامه ۷ نکته در خصوص اینکه هوش جنسی چیست و چگونه باید آن را تقویت کرد را می‌خوانید.

  • به کمیت و تعداد رابطه جنسی‌تان دقت کنید. اینکه بتوانید یک ریتم منظم در رابطه‌های جنسی ماهانه‌تان داشته باشید، اهمیت زیادی دارد. این ریتم باید منظم و دقیق باشد. برای مثال اگر شما هفته‌ای دو بار رابطه جنسی دارید، این ریتم باید همیشه باقی بماند. درصورتی‌که به هم بخورد، جای نگرانی و سوال دارد.
  • هیچ‌وقت بدون تعهد وارد یک رابطه جنسی نشوید. این نوع روابط باعث می‌شوند که آستانه استرس و نگرانی شما بالا برود.
  • بهداشت جنسی را حفظ کنید. بهداشت جنسی، تأثیر زیادی در جذابیت جنسی شما دارد. از طرفی بی‌توجهی به این موضوع می‌تواند سلامت شمارا هم به خطر بیندازد.
  • هیچ‌وقت زمانی که خسته هستید رابطه جنسی برقرار نکنید. رابطه جنسی به میزان بالایی انرژی جسمی و روحی نیاز دارد.
  • رابطه جنسی یک رابطه مقدس و مهم است. درست برقرار کردن این رابطه به بالا رفتن اعتمادبه‌نفس و عزت‌نفس شما هم کمک می‌کند.
  • باید قبل از رابطه جنسی بدنتان را تقویت کنید و سعی کنید قوای جسمی‌تان را بالا ببرید. درواقع شما باید در حین رابطه انرژی خوبی داشته باشید. تا بتوانید این رابطه را به‌درستی انجام دهید.
  • در کار وزندگی اجتماعی، عاطفی یا حرفه‌ای خود موفق شوید. به موفقیت رسیدن در زمینه‌های مختلف باعث می‌شود که بتوانید اعتمادبه‌نفس بیشتری داشته و در زندگی جنسی‌تان هم موفق باشید. درواقع اگر زندگی موفقی داشته‌ باشید، سطح استرس و مشغله‌های ذهنی شما هم کمتر می‌شود و روحیه بیشتری برای زندگی خواهید داشت. به‌این‌ترتیب می‌توانید در زندگی جنسی‌تان هم موفق باشید.

درواقع هوش جنسی به این معناست که فرد بتواند در رابطه با تمایلات و کشش‌های جنسی خود هشیار بوده و کنترل و مدیریت آن‌ها را به دست بگیرد.

کسی که هوش جنسی خوبی دارد، می‌داند که چگونه باید جذاب باشد. او به‌خوبی می‌داند که چه ویژگی‌هایی به جذابیت او می‌افزاید. همچنین می‌داند که به چه افرادی باید نزدیک شود و اینکه چگونه باید نظر آن‌ها را جلب کند. او همچنین به‌خوبی می‌داند که چه کسانی می‌توانند با چه افرادی با خصوصیات و ویژگی‌های مناسب نزدیک شوند. همچنین هوش جنسی باعث می‌شود که باورها و عقاید پوچ و بی‌پایه و اساس را کنار گذاشته و دید منطقی به وقایع جنسی و رابطه عاطفی داشته باشید. در مقابل بی‌بهره بودن از این هوش باعث می‌شود که شما از برخی خرافه‌ها و وقایع غلط پیروی کنید.

برای اینکه بتوانید به این هوش دست پیدا کنید باید اطلاعات و علم کافی را داشته باشید. برای مثال باید بدانید که ارگاسم در زنان و مردان متفاوت است.

برخلاف مردان که با انزال به ارگاسم می‌رسند، زنان بعد از اینکه کاملا تحریک شدند و در یک بستر امن عاطفی می‌توانند به ارگاسم برسند.

خیلی از افراد واقعا بدن‌شان را نمی‌شناسند. آن‌ها نسبت به اینکه چگونه تحریک‌شده و چگونه ارضا می‌شوند، بی‌اطلاع هستند. جدا از اطلاعات کلی و علمی که در خصوص روابط جنسی باشد بدانید، باید بتوانید ویژگی‌های خاص بدن خودتان را بشناسید. برای مثال نقاط حساس و تحریک شونده در همه یکسان نیستند و هر کس ممکن است روی برخی از نقاط حساس بدن تحریک بیشتری داشته باشند.

برای اینکه به یک هوش جنسی درست برسید، علاوه بر اینکه به اطلاعات و آگاهی کافی نیاز دارید، باید بتوانید بدن خودتان و ویژگی‌های خودتان را هم بشناسید. برای این امر لازم است که شرم و حیا و خجالت بیهوده را کنار گذاشته و به کنجکاوی‌های درست و به‌جای خودتان پاسخ دهید. به‌علاوه می‌توانید در برخی مواقع با شریک جنسی‌تان هم‌صحبت کرده و از ویژگی‌های او مطلع شوید.

تمرین هوش جنسی

یکی از نکات مهم برای اینکه بتوانید به هوش جنسی دست پیدا کنید این است که با دیگران روابط درست و متعدد داشته باشید. درواقع لازم است برای اینکه روابط خوب و پویایی داشته باشید خودتآن‌هم باانگیزه و با شور و اشتیاق باشید. این امر شامل صحبت کردن با طرف مقابل در مورد زندگی جنسی و دریافت اطلاعات در مورد امیال جنسی او است. درواقع باید با خودتان‌ هم صادق باشید و به خودتان ثابت کنید که ازنظر جنسی فرد فعالی هستید.

مهم‌ترین عوض در هوش جنسی، مغز است

چراکه لازم است عقاید غلطی که به ما تحمیل شده‌اند را فراموش کرده و خلاق باشیم. همچنین باید بتوانیم به‌راحتی احساساتمان را در خصوص دیگران نشان داده و به این نکته هم توجه کنیم که رابطه جنسی درواقع به معنای مبارزه برای نشان دادن قدرتتان به‌طرف مقابل نیست.

برای اینکه بتوانیم فاکتورها و امیال خاص ذهنی‌مان را بشناسیم، باید از ضعف‌هایی مانند بدگمانی یا احساس گناه خلاص شده و هوش جنسی را در خود تقویت کنیم.

اگر می‌خواهید رضایت جنسی داشته باشید، لازم است که خواسته‌های جنسی‌تان را عملی کنید

به یاد داشته باشید که رابطه جنسی وسیله‌ای برای ابراز کاستی‌ها و نقاط ضعف شما نیست. برای اینکه بتوانید رابطه جنسی سالمی داشته باشید، باید عشق و تعامل را در زندگی‌تان جریان دهید. البته وقتی از عشق صحبت می‌شود، منظور ما تنها رابطه جنسی نیست. به عبارتی برای اینکه روابط جنسی خوبی باهم داشته باشید، لازم است حس خوبی هم به یکدیگر داشته باشید عاشق هم باشید. داشتن رابطه عاطفی خوب با طرف مقابل‌تان باعث می‌شود بتوانید رابطه جنسی خوبی هم با او داشته باشید.

کسانی که هوش جنسی بالایی دارند، چه ویژگی‌هایی دارند؟

افرادی که هوش جنسی بالایی دارند می‌دانند که کی و چگونه می‌توانند سر صحبت را با طرف مقابل باز کنند و از چه ادبیاتی استفاده کنند.

چراکه آن‌ها به شیوه صحبت کردن، فن بیان، زبان بدن، حالات چهره و شاخص‎‌های جنسی افراد آگاه و مسلط هستند.

مثلا وقتی کسی دستش را روی شونه فرد دیگری می‌گذارد، این کارش می‌تواند سه معنی مختلف داشته باشد:

گاهی این کار تنها یک حرکت صمیمانه انسانی است. گاهی برای این است که به او بفهماند به کمک نیاز دارد و گاهی هم برای لذت جنسی است.

کسی که هوش جنسی بالایی دارد، می‌تواند در لحظه منظور درست افراد را از کاری که می‌کنند بفهمد.

او حتی می‌تواند متوجه شود که لذت جنسی که فرد در پی آن است وجه اخلاقی دارد یا خیر.

متوسط هوش جنسی زنان بیشتر از مردان است

این مورد به این علت است که در جوامع امروزی زنان بیش از مردان تحت کشش‌ها و تنش‌های جنسی هستند. همین که مدام در معرض مسائل جنسی قرار می‌گیرند، باعث می‌شود که یاد بگیرند چگونه پخته‌تر و درست رفتار کنند. کسانی که هوش جنسی بیشتری دارند می‌دانند که چطور باید جذاب باشند یا در رابطه با تمایلات و کشش‌های جنسی خود به هوشیاری برسند.

نشانه هوش جنسی بالا چیست؟

کسانی که هوش جنسی بالایی دارند می‌دانند که ازنظر جنسی به چه کسانی علاقه‌مند هستند و یا اینکه با چه کسانی به هیچ وجه نمی‌توانند رابطه داشته باشند.

آن‌ها به‌خوبی می‌دانند که کی و کجا باید با کسی که ازنظر آن‌ها جذاب است صحبت کرده و با چه ادبیاتی با او صحبت کنند.

همچنین هوش جنسی باعث می‌شود که افراد بتوانند به نیت دیگران و اخلاقی یا غیراخلاقی بودن آن پی ببرند.

فراموش نکنید که بالا بردن هوش جنسی کلید موفقیت در زندگی است.