رابطه جنسی ابعاد مهمی در زندگی افراد دارد. و همه چه زن و چه مرد دوست دارند که بتوانند در این رابطه بهترین خودشان باشند. بااین‌حال بعضی اوقات به خاطر ناآگاهی و بی‌توجهی دچار برخی اشتباهات می‌شوند که می‌تواند به زندگی جنسی آن‌ها و متعاقبا اعتمادبه‌نفسشان صدمه بزند.

در این مقاله از سلامت‌زیستی ۸ اشتباه زنان در رابطه جنسی را می‌خوانید. با ما همراه باشید.

آرایش زیاد

شاید در فیلم‌های پورن ببینید که مردان جذب زنانی با آرایش غلیظ و زیادی می‌شوند. اما آیا در واقعیت هم همین‌طور است؟ باید بگوییم که خیلی اوقات حتی آرایش‌های حرفه‌ای اما شلوغ می‌تواند مردان را دل‌زده و سرد کند. درواقع مردان می‌توانند زیبایی طبیعی را از آرایش تشخیص دهند. از طرفی صورت آرایش‌کرده و شلوغ یک زن تنها می‌تواند آقایان را دچار سردرگمی‌کند. از طرفی آرایش زیاد این پیام را به بیننده می‌دهد که فرد موردنظر از اعتمادبه‌نفس کافی برخوردار نیست. درحالی‌که داشتن صورت زیبا در حین داشتن سیرت زیبا به جذابیت و زیبایی هرچه بیشتر افراد می‌افزاید.

زمان‌بندی برای رابطه

رابطه جنسی ترجیحاً باید بی‌مقدمه و با شور و شور باشد. زمانی که رابطه جنسی را به زمان خاصی موکول می‌کنید و درواقع برای آن برنامه‌ریزی می‌کنید، این شور و شوق از بین می‌رود. درواقع قابلیت غیرقابل‌پیش‌بینی بودن از رابطه جنسی حذف می‌شود. این در حالی است که زمان‌بندی کردن و برنامه‌ریزی کردن برای رابطه جنسی و عقب راندن همسران تا زمان خاص ازجمله اشتباهات زنان در رابطه جنسی است.

این کار هیجان و اشتباه همسرتان را از او می‌گیرد. البته زنان هم شیفته آغوش‌های گرم بی‌مقدمه و رابطه‌های بی خبر هستند. اما زنان به خاطر روحیات خاصی که دارند، بیشتر سعی در کنترل کردن اوضاع و دادن یک‌زمانبندی خاص برای رابطه دارند.

خاموش کردن چراغ‌ها

مردان موجودات بصری هستند. آن‌ها تماشای همسرشان را دوست دارند. به همین دلیل است که زنان‌هم از ابتدای خلقت سعی کرده‌اند ظاهر بهتری برای خودشان داشته باشند. این در حالی است که برخی زنان دوست دارند چراغ‌ها را خاموش کنند و در تاریکی به معاشقه باهمسرشان بپردازند. دلیل این کار می‌تواند عدم اعتمادبه‌نفس یا نارضایتی زن از اندام خود باشد.  اما درهر صورت این کار تاثیر خوبی روی رابطه جنسی شما ندارد.

چنگ انداختن!

شاید عجیب به نظر برسد اما زنان زیادی دوست دارند این کار را انجام دهند. آن‌ها حتی به‌اشتباه فکر می‌کنند که این کار اغواکننده و تحریک‌آمیز است. این در حالی است که چنگ انداختن تنها در فیلم‌ها جالب است. اما در واقعیت دردی که از زخم به وجود بیاید با دردی که موقع رابطه حس می‌کنید، از هم متفاوتند. و قطعا کسی دوست ندارد شاهد زخم شدن و پاره شدن پوستش باشد.

تظاهر به ارگاسم

یکی دیگر از اشتباهات زنان در رابطه جنسی این است که به ارگاسم شدن تظاهر می‌کنند. زنان به دلایل متعدد ازجمله اینکه نمی خواهند غرور مردشان بشکند، تظاهر به ارگاسم می‌کنند. این کار می‌تواند لطمه زیادی به کیفیت زندگی جنسی آن‌ها بزند. میانگین زمان ارگاسم زنان ۲۰ دقیقه است. کافی است این زمان را صبر کنید و به همسرتان اجازه دهید شمارا به ارگاسم برساند.

از طرفی اگر همسر شما حس کند که در این لحظه به او دروغ گفتید یا برای او نقش بازی کردید، ممکن است از شما دل‌شکسته شود. بهتر است تنها با او صادق باشید و هر آنچه هست، تنها اجازه دهید متوجه شود.

نقش دوشیزه ضعیف و شکننده

ضعیف و شکننده بودن شاید تمایز زن از مرد است. اما هر زن به شیوه خودش و به اندازه خودش می‌تواند ظریف و شکننده باشد. بهتر است به‌جای اینکه نقش کس دیگری را بازی کنید، تنها خودتان باشید. اینکه خودتان باشید بیشتر از داشتن هر ویژگی تصنعی و فیک دیگری شمارا جذاب خواهد کرد.

کارگردانی صحنه معاشقه

کنترل‌گری هیچ‌وقت صورت خوشی ندارد. شاید پیش خودتان حس قدرت کنید اما در مقابل همسرتان احساس سردرگمی بی‌عرضگی می‌کند. بهتر است برای همسرتان صبر کنید و حتی گاهی به او فرصت اشتباه کردن بدهید. تا او بتواند خودش نقاط حساس بدنتان را کشف کند و متوجه شود که چگونه می‌توانید از رابطه لذت ببرید.

معاشقه در اولین قرار

یکی از اشتباهات زنان در رابطه جنسی عجله کردن برای آن است. شاید به خاطر روحیه عاطفی زنان یا زود اعتماد کردنشان نتوانند به‌خوبی برای سپری شدن زمان لازم صبر کنند. همین امر باعث می‌شود که در رابطه عجله کنند و به‌نوعی باعث شوند مراحل رابطه زودتر از زمان لازم سپری شود. عجله کردن در رابطه و اینکه شما خیلی زود باب رابطه جنسی را بازکنید، این تصور را به مرد می‌دهد که شما تنها به دنبال رابطه جنسی هستید و یک رابطه طولانی‌مدت نمی‌خواهید. و می‌دانید که رابطه جنسی بدون رابطه عاطفی ارزش زیادی ندارد.