ارگاسم به آزاد شدن مواد اعتیادآور مانند دوپامین کمک می‌کند. دوپامین نام انتقال دهنده‌های عصبی است که باعث لذت می شوند. اما کارزا باعث ترشح هورمون عشق یا هم اغوشی به نام اکسی‌توسین می شود که برای مدت بیشتر در بدن می‌ماند. و تاثیر آن از پایداری بیشتری برخوردار است.

کارزا یا رابطه جنسی بدون ارگاسم باعث صمیمی تر شدن روابط زوجین می‌شود

مطالعات اخیر نشان می‌دهد که متوسط زمان دخول و ارگاسم بین ۵۰۰ زوج در جامعه آماری مطالعه حدود ۵.۴ دقیقه است. فاصله زمانی بین دخول و ارگاسم کم است. شاید به همین دلیل است که کارزا جذابیت زیادی برای زوجین دارد.

کارزا باعث می‌شود که رابطه جنسی بدون ارگاسم گرم تر شود

واژه کارزا از کلمه کارس به معنای نوازش در زبان ایتالیایی گرفته شده است که به عشقبازی طولانی مدت شامل لمس نوازش، هم‌آغوشی، و لذت بصری بدون ارگاسم گفته می شود.

 ارگاسم به آزاد شدن مواد اعتیادآوری به نام دوپامین کمک می‌کند. که باعث احساس لذت می‌شود. اما کارزا باعث ترشح هورمون عشق یا همان اکسی‌توسین می شود و برای مدت بیشتری را باقی می‌ماند.

رابطه جنسی بدون ارگاسم یا کارزا

نتیجه

در حالت ایده‌‌ال ترشح کارزا باعث صمیمت و نزدیکی بیشتر زوجین می‌شود. عشقبازی یا کارزا باعث می‌شود که رابطه جنسی کمتر فیزیکی بوده و بیشتر جنبه رمانتیک داشته باشد.

با تمرین بیشتر کارزا و انجام درست آن کم کم ارگاسم اهمیت خود را از دست می‌دهد. زوجین تمرکز بیشتری روی هم‌آغوشی دارند.

برای اینکه رابطه جنسی بدون ارگاسم داشته باشید، باید از قبل با همسرتان صحبت کنید و این موضوع را به او هم بگویید. همچنین در خصوص نقاط حساس بدن‌تان که دوست دارید لمس شوند یا خیر، صحبت کنید.

مهم‌ترین نکته اینجاست که در این نوع  از رابطه جنسی، هدف ارگاسم نیست. بنابراین معاشقه نباید به گونه‌ای انجام شود که باعث ارگاسم شود.

کارزا می‌تواند برای ساعت‌ها ادامه پیدا کند یا اینکه در ظرف ۵ دقیقه تمام شود.

خوردن نوک سینه ، در آغوش گرفتن سر، گذاشتن آلت تناسلی بین پاها،  کشف نقاط حساس بدن یکدیگر. باز نگه داشتن چشمها هنگام بوسه و به طور کلی هر کاری که احساس خوبی در شما ایجاد کند ولی منجر به ارگاسم نشود را می توانید انجام دهید.

از ارگاسم نترسید

اگر ترس از ارگاسم داشته باشید، نمی‌توانید لذت کافی را از رابطه‌جنسی‌تان ببرید. شما باید هر اتفاقی را بپذیرید اما با هدف نداشتن ارگاسم رابطه را شروع کنید. خیلی زود و بعد از کمی تمرین می توانید به خودکنترل‌گری کافی رسیده و از ارگاسم جلوگیری کنید. یا کارهایی که باعث ارگاسم‌تان نمی‌شوند اما به شما احساس لذت می‌دهند را کشف کنید.