یکی از مهم‌ترین مشکلاتی که در حین رابطه جنسی با آن مواجه هستند، خشکی واژن است. به کمک ژل های لوبریکانت می‌توان این مشکل را برطرف نمود. این نوع ژل ها به روان‌سازی واژن کمک کرده و باعث می شوند لذت بیشتری را در حین رابطه جنسی تجربه کنید.

در این مقاله با ما همراه باشید تا شما را با انواع ژل‌های لوبریکانت آشنا کنیم.

خشکی واژن همانطور که گفتیم یکی از مشکلات رایج در حین رابطه جنسی خشکی وازن خانم است. این مورد باعث می شود که رابطه جنسی دردناک و سختی را تجربه کنید. به طوری که حتی اگر مراحل پیش‌نوازی را به درستی پشت سر گذاشته باشید، باز هم نتوانید از رابطه جنسی تان لذت ببرید.

در این حالت تحریک با سوزش کلیتوریس همراه بوده و ارگاسم خیلی سخت ایجاد می‌شود و یا اینکه اصلا اتفاق نمی‌افتد.

همچنین در حالتی که واژن خشک باشد، کاندوم هم بعد از یک مدت کوتاه لیز بودنش را از دست می دهد . ممکن است پاره شود. برای حل این مشکل راه حل‌های زیادی وجود دارد که یکی از آن ها استفاده از ژل های لوبریکانت است.

ژل های لوبریکانت

ژل‌های روان کننده جنسی یا همان لوبریکانت یکی از راه‌های ساده برای افزایش میل جنسی هستند. این ژل‌ها برای استفاده حین رابطه جنسی و زناشویی تولید می‌شوند و سطح واژن را لغزنده‌تر می‌کنند.

با روان کننده لذت بیشتری از رابطه جنسی می‌برید و درد و سوزش واژن بسیار کمتر می شود. این ژل‌ها عموما به بدن آسیب نمی‌زنند و بعد از یائسگی هم کاربرد زیادی دارند.

کاربردهای دیگر ژل های لوبریکانت

ژل های لوبریکانت در برخی از موارد پزشکی مانند معاینات مقعدی هم کاربرد دارند. در معاینات واژینال هم با استفاده از این ژل‌ها از خراشیدگی واژن جلوگیری می شود. در معاینات مقعدی هم ژل های لوبریکانت همین کاربرد را دارند.

در زمینه پزشکی هم ژل های لوبریکانت به طور معمول در معاینات واژینال و سونوگرافی کاربرد دارند. این ژل‌ها برای استفاده راحت‌تر به ابزار سونوگرافی یا اسپکلوم مالیده می‌‌شوند.

ژل‌ های لوبریکانت کاربردهای متفاوتی از هم دارند و در روابط متعد و حتی پوزیشن‌های متفاوت می توانند سطح بدن را لغزنده‌تر کنند و باعث شوند که لذت بیشتری از رابطه جنسی ببرید.

انواع ژل های لوبریکانت

روان کننده‌های محلول در آب

لوبریکانت‌های محلول در آب برای روابط زناشویی همراه با کاندوم مناسب‌ترند چرا که کاندوم را هم ضعیف نمی‌کنند و همچنین به راحتی تمیز می‌شوند.

روان کننده های روغنی

این روان کننده ها بر پایه یک روغن مانند روغن نارگیل ساخته می شوند و البته PH واژن را هم تغییر داده و باعث می‌شوند که شما در معرض عفونت‌های واژینال قرار بگیرید. این نوع لوبریکانت‌ها نباید همراه با کاندوم استفاده شوند. چرا که باعث ضعیف شدن جنس لاتکس کاندوم شده و احتمال سوراخ شدن کاندوم هم بالا می رود. درنتیجه احتمال بارداری ناخواسته وجود دارد.

روان کننده های سیلیکونی

روان کننده‌هایی که بر پایه سیلیکون ساخته می‌شوند با آب تهیه می شوند و پایداری بالایی دارند. این نوع لوبریکانت ها به همراه کاندوم استفاده می‌شوند و برای برقراری انواع روابط جنسی در آب هم مناسب هستند. زوج‌هایی که دوست دارند در حمام یا استخر رابطه جنسی داشته باشند و در همین حین از لوبریکانت هم استفاده کنند، باید لوبریکانت سیلیکونی تهیه کنند. البته این نوع لوبریکانت قیمت بیشتری دارند.

لوبریکانت ترکیبی

بعضی از ژل‌های لوبریکانت علاوه بر اینکه خاصیت روان کنندگی دارند، ترکیبات متفاوتی هم داشته و کاربردهای دیگری دارند. که در ادامه بعضی از آن‌ها را معرفی می‌کنیم.

ژل لوبریکانت می تواند قابلیت تاخیری هم داشته باشد. در صورتی که در ترکیبات ژل‌های لوبریکانت از بنزوکائین استفاده شود، باعث تاخیر در انزال می شود.

ژل لوبریکانت گرم کننده که در کنار قابلیت روان کنندگی، تحریک کننده و گرم کننده رحم و واژینال هم هست، می‌تواند به بیشتر شدن لذت جنسی کمک کند. این نوع ژل‌ها ترجیحا بر پایه مواد طبیعی مانند نعنا ساخته می‌شوند که در نهایت باعث ایجاد حس سوزش نشوند.

ژل‌های لوبریکانت حجم دهنده آلت تناسلی هم وجود دارد که در حین اینکه واژن را روان می‌کنند، باعث بیشتر شدن گردش خون در آلت تناسلی مردان هم می‌شوند و حجم آلت تناسلی را افزایش می‌دهند.

انواع دیگری از ژل‌های لوبریکانت شامل تنگ کننده واژن و طعم دار هم در بازار وجود دارند.

ژل لوبریکانت مقعدی

ژل لوبریکانت مقعدی با کاربرد متفاوت از ژل‌های واژینال هم در بازار ارائه می شوند. با این حال ساختار این ژل‌ها اساسی با هم تفاوتی ندارند.

این عناصر نباید در ژل‌های لوبریکانت وجود داشته باشند:

یک عنصر که واقعا باید مراقب باشید که در لوبریکانت اثری از آن نباشد، الکل است. الکل و هر چیزی که بر پایه الکل باشد و به دو حرف Ol ختم شود، می‌تواند باکتری‌های مفید موجود در واژن را از بین برده و باعث ایجاد عفونت شوند. همچنین می‌دانید که الکل پوست را خشک می‌کند. این احتمال وجود دارد که باعث خشک شدن واژن هم بشود. از الکل و مشتقات آن به عنوان ضدعفونی کننده استفاده می‌کنند. اما شما نیازی به ضدعفونی کردن ناحیه واژن ندارید.

گلیسیرین هم می‌تواند انواع بیماری های ویروسی و عفونی را انتقال بدهد. گلیسیرین در ملین‌‌ها وجود دارد. به همین علت ژل های لوبریکانت که دارای این ماده هستند، زیادی مناسب رابطه جنسی نمی‌باشند.

استفاده از ژل‌های لوبریکانت به معنای وجود ایراد یا مشکل در شما نیستیکی از ذهنیت‌های اشتباهی که وجود دارد این است که خانم‌هایی که از ژل‌های لوبریکانت استفاده می‌کنند بیماری دارند یا حتی مسن هستند. اما خشکی واژن به هر علتی به صورت طولانی مدت یا گذرا می‌تواند برای افراد اتفاق بیفتد و معنا و مفهوم خاصی هم ندارد.

واژن بخش حساسی از بدن زنان است و خیلی راحت می تواند تحریک شود. بهتر است ابتدا از مناسب بودن ترکیب لوبریکانتی که خریداری می‌کنید، مطمئن شوید و بعد از آن استفاده کنید.