ژل آلوئه‌ورا فواید زیادی برای سلامتی و به خصوص پوست و زیبایی ما دارد. به کمک این ماده می‌توانید مشکلات پوستی مانند آفتاب سوختگی، تغییر رنگ پوست و علائم پیری را درمان کنید. ژل آلوئه ورا در کنار انواع مواد دیگر ترکیب شده و ماسک‌های زیبایی را تشکیل می‌دهد.

در این مقاله از سلامت زیستی می‌خواهیم طریق استفاده از ژل آلوئه ورا و طرز خارج کردن آن را به شما یاد بدهیم. با ما همراه باشید.

گیاه آلوئه ورا شامل ۹۹ درصد آب و ۱ درصد ژل است. ژل آلوئه ورا هم ترکیبی از گلیکوپروتئین‌ها و پلی ساکاریدهاست که قابلیت درمانی و مرطوب کنندگی دارد. شما هم می‌توانید به راحتی این ژل را از برگ خارج کرده و استفاده کنید برای این کار مطابق دستورالعمل زیر اقدام کنید:

یک برگ تازه آلوئه ورا را از گیاه جدا کنید.

برگ را از وسط برش داده و بعد در کاسه قرار دهید و کمی زمان بدهید تا یک ماده زرد رنگ از آن خارج شود. ای ماده سمی است و معمولا باعث ایجاد تحریک پوست و حساسیت می‌شود.

در مرحله بعد ژل از برگ خارج کنید و در کاسه جمع بریزید. برای سریع‌تر شدن این روند می‌توانید از انگشت یا قاشق هم کمک بگیرید.

حالا ژل آلوئه ورا آماده است و می‌توانید آن را به صورت ترکیب با دیگر مواد یا به صورت مستقیم روی پوست‌تان استفاده کنید.

در صورتی که از ژل آلوئه ورا به تنهایی استفاده می‌کنید، می‌توانید تا ۳۰ ساعت بعد آن را بشویید. یا اینکه اجازه بدهید همیطور روی پوست بماند. چرا که معمولا مدتی بعد اثری از آن باقی نمی‌ماند و تماما جذب پوست شده یا تبخیر می شود.

هشدار:

اگر برای اولین بار از این ماده استفاده می‌کنید، بهتر است کمی از آن را روی قسمت داخلی آرنجتان تست کنید و مطمئن شوید که به آن حساسیت ندارید.

بهتر است این ماده مستقیماً با زخم‌ها و مشکلات پوستی تماس پیدا نکند.