آلوئه ورا درمان موثری برای خشکی و دهیدراته بودن پوست، آفتاب‌سوختگی و سایر سوختگی‌های سطحی پوست، اگزما، آکنه، زخم م غیره است برای درمان لک صورت هم مفید می‌باشد.

در این مقاله از سلامت‌زیستی قصد داریم خواص آلوئه ورا برای لک صورت را بررسی کنیم. با ما همراه باشید.

برخی از تحقیقات نشان داده‌اند که ژل آلوئه ورا مقادیر خوبی از پلی‌ساکارید‌ها، ماناس، دنتراکینون و لکتین در خود دارد. این مواد برای سلامت و شادابی پوست بسیار مفید هستند. ژل آلوئه ورا قادر است بافت و رنگ پوست را بهبود دهد. در بسیاری از محصولات آرایشی و مراقبتی پوست، آلوئه ورا به عنوان یکی از ترکیبات آن‌ها استفاده شده است.

خواص الوئه ورا برای پوست صورت

ژل آلوئه ورا می‌تواند عوارض و اثرات آفتاب‌سوختگی را روی پوست درمان کند.

آلوئه‌ورا یک آبرسان بسیار موثر برای پوست است. این گیاه علاوه بر اینکه از خشکی پوست جلوگیری می‌کند، آن را نرم و لطیف می‌نماید.

ژل آلوئه ورا سلول‌های مرده پوست را از بین می‌برد. با پاک شدن سلول‌های مرده، سرم‌ها و کرم‌ها بهتر جذب پوست می‌شوند.

این گیاه سرشار از ویتامین E و C است که برای پیشگیری از پیری موثر هستند.

آلوئه ورا برای لک صورت هم مفید است. عملکرد آلوئه ورا برای لک صورت این است که به مرور آن‌ها را کمرنگ کره و دران می‌کند. درصورتی که به طور مداوم و منظم از آن استفاده کنید، حتی ممکن است جای زخم و آکنه هم روی پوست‌تان درمان شود.

درنتیجه ژل آلوئه ورا قادر است پوست را صاف و درخشان کند و از چین و چروک هم پیشگیری نماید. درصورتی که هرگونه آلرژی دارید، بهتر است قبل از استفاده از ژل آلوئه ورا هم مقداری از آن را روی بخش داخلی آرنج‌تان تست کنید. نیم ساعت به آن زمان بدهید و در صورتی که اثری از التهاب، قرمزی، خارش و علائم مشکوک دیگری مشادهده نکردید، از آن استفاده کنید.

خواص آلوئه ورا برای لک صورت

روش استفاده از آلوئه ورا برای لک صورت

ژل آلوئه ورا به صورت آماده و تحت برندهای متنوع در بازار موجود است. همچین می‌توانید از ژل طبیعی و تازه آلوئه ورا استفاده کنید. برای اینکار ابتدا برگ آلوئه ورا را به اندازه‌ای که لازم دارید برش بزنید و صبر کنید تا ماده زرد رنگ از آن تخلیه شود. سپس با قاشق ژل آن را درآورده و روی پوست‌تان ماساژ دهید. بعد از نیم ساعت هم می‌توانید صورت‌تان را بشویید. همچنین می‌توانید صورت را نشویید و اجازه دهید تمام ژل جذب پوست‌تان شود.

آموزش چند ماسک با ژل آلوئه ورا برای لک صورت

هرچند همه محققان این موضوع را باور ندارند، اما عده‌ای معتقدند که آلوئه ورا به خاطر خاصیت ضدآفتاب بودنش می‌تواند اثرات آفتاب روی پوست شامل لک‌های قهوه‌ای را هم درمان کند.

یک ماسک دیگر آلوئه ورا برای لک صورت به این نحو است که آلوئه ورا را با گلاب ترکیب کرده و برای ۱۰ دقیقه روی پوست‌تان بزنید. همچنین می‌توانید از آن تنها برای نقاط لک‌دار صورت استفاد ه کنید. در نهایت بعد از ۱۰ دقیقه صورت را با آب سرد بشویید.

ماسک آلوئه ورا با جو و عسل: با ترکیب کردن یک قاشق غذاخوری ژل آلوئه ورا، ۱ قاشق عسل، ۱ قاشق جو و ۱ قاشق بادام زمینی، یک ماسک آبرسان تهیه کنید. اجازه دهید این ماسک ۲۰ تا ۳۰ دقیقه روی پوست بماند، سپس با آب ولرم آن را بشویید.

روش دیگر این است که ژل آلوئه ورا با به مدت ۲۰ دقیقه روی پوست‌تان ماساژ دهید. سپس آن را بشویید. این کار به مرور لک‌های شما را کمرنگ می‌کند.

یکی دیگر از ماسک‌های آلوئه ورا برای لک صورت ترکیب آن با خیار است. خیار هم قابلیت سفیدکنندگی و آبرسانی دارد. کافی است نصف خیار رنده شده، نصف قاشق ژل آلوئه ورا و ۱ قاشق غذاخوری آبلیمو را با هم ترکیب کنید. این ماسک را روی صورت گذاشته و نیم ساعت به آن زمان بدهید. سپس آن را بشویید.