اختلال نعوظ یکی از مشکلات رایج بین مردان است و می‌تواند زندگی زناشویی و اعتماد به نفس آن‌ها را تحت تاثیر قرار دهد. گفته می‌شود که تعدادی از گیاهان برای درمان اختلال نعوظ مفید هستند.

در این مقاله از سلامت‌زیستی با ما باشید تا چند ترفند برای درمان گیاهی ناتوانی نعوظ به شما معرفی کنیم.

DHEA

DHEA یک مکمل است که رفتار طبیعی استروئید را در بدن تقلید می‌کند. این ماده برای درمان گیاهی ناتوانی نعوظ مفید است.

چند ترفند برای درمان گیاهی ناتوانی نعوظ

دوز توصیه شده این گیاه برای هر کس متفاوت است. تعدادی از مردان با مصرف ۲۰ تا ۷۵ میلی‌گرم به طور روزانه به مدت ۶ ماه درمان می‌شوند. درحالی که دیگران با دوز روزانه ۱۰۰ تا ۴۰۰ میلی‌گرم در دوره درمان ۸ هفته‌ای مداوا می‌شوند.

به طور طبیعی DHEA با بالا رفتن سن مردان، در بدن کاهش پیدا می‌کند. بالا رفتن هورمون فوق‌کلیوی به ایجاد هورمون‌هایی که برای ایجاد عملکرد جنسی مفید هستند، همچنین به بالا رفتن میزان انرژی فرد کمک می‌کند.

مطالعه‌ای که در سال ۱۹۹۹ در مجله اورولوژی چاپ شد نشان داد که درمان با DHEA باعث بهبود کارایی جنسی در فرد می‌شود. البته این مطالعه در محدوده بسیار کوچکی انجام شد و بعد از آن هم تحقیقات بیشتری صورت نگرفت.

مصرف این ماده به اندازه کم عوارض خاصی در پی ندارد و ممکن است تنها باعث بروز آکنه شود.

گیاه شاخ بز

گیاه بز در طب سنتی چینی به عنوان یک دارو جهت بهبود عملکرد جنسی افراد تجویز می‌شده است. این گیاه برای مشکلات مردانه شامل اختلال نعوظ و حتی مشکلات جنسی زنان، مفید است.

مصرف گیاه شاخ بز باعث بیشتر شدن جریان خون در بدن و افزایش خون‌رسانی بهه آلت تناسلی در مردان می‌شود. در نتیجه گزینه خوبی برای درمان گیاهی ناتوانی نعوظ است. البته کسانی که مشکلات قلبی دارند، بهتر است در مصرف این گیاه احتیاط کنند. چرا که ممکن است باعث ضربان نامنظم قلب یا مشکلات دیگر قلبی شود.

چند ترفند برای درمان گیاهی ناتوانی نعوظ

جنسینگ

یک مطالعه روی جنسینگ نشان داد که این ماده نیز یک گزینه مناسب برای درمان گیاهی ناتوانی نعوظ است. کرم جنسینگ جهت درمان انزال زودرس هم کاربرد دارد. جنسینگ ترکیبات مفید زیادی داشته و استفاده کوتاه مدت از آن عارضه جانبی خاصی ندارد. در صورت مصرف بیش از حد، ممکن است دچار بی‌خوابی شوید.

چند ترفند برای درمان گیاهی ناتوانی نعوظ

جینکو

جینکو قابلیت زیادی برای افزایش خون‌رسانی به آلت تناسلی در مردان دارد. البته دقت کنید که عوارض جانبی و اثرات منفی این گیاه هنوز مورد بررسی و مطالعه قرار نگرفته است و تمام شواهد تنها بر اساس طب سنتی و تجربه‌های فردی می‌باشد و همچنین جینکو می‌تواند باعث خونریزی شود و یا حتی اثری در درمان اختلال نعوظ نگذارد.

چند ترفند برای درمان گیاهی ناتوانی نعوظ

هندوانه

هندوانه شیرین و آبدار هم می‌تواند یکی از گزینه‌های مورد استفاده برای درمان گیاهی ناتوانی نعوظ باشد. محققین تگزاس با مطالعه روی میوه‌ها و سبزیجات، متوجه شدند که فیتونوترینت‌های phytonutrients موجود در هندوانه یک اثر مشابه با ویاگرا در بدن ایجاد می‌کند. آب هندوانه هم حاوی  است که باعث باز شدن عروق خونی در بدن می‌شود.

برخلاف ویاگرا، هندوانه فقط یک اندام خاص را تحت تاثیر قرار نمی‌دهد. سیترولین عروق خونی تمام بدن را باز می‌کند و این مورد برای سلامتی کل بدن مفید است. البته پوست هندوانه بیشتر از گوشت آن سیترولین دارد. و از آنجایی که کسی پوست هندوانه را نمی‌خورد، محققان سعی دارند یک هندوانه با سیترولین بیشتر در گوشت آن تولید کنند.

چند ترفند برای درمان گیاهی ناتوانی نعوظ

چند توصیه برای درمان ناتوانی نعوظ

برای درمان ناتوانی نعوظ، تمرکزتان را حفظ کنید

نداشتن تمرکز کافی و مشغله‌های فکری زیاد در حین رابطه زناشویی باعث می‌شوند که نعوظ به خوبی انجام نشود. همچنین سعی کنید قبل از دخول پیشنوازی داشته باشید و برای رابطه جنسی آماده شوید.

از محرک‌های کلی اجتناب کنید

به عبارتی انواع خوراکی‌های کافئین‌د‌ار و انرژی‌زا را مصرف نکنید آرامش در حین رابطه زناشویی اهمیت زیادی دارد.

برای درمان اختلال نعوظ رابطه جنسی بیشتری داشته باشید

یک بررسی روی ۱۰۰۰ مرد فنلاندی در رده سنی ۵۵ تا ۷۵ سال که به مدت ۵ سال ادامه داشت نشان داد که کسانی که ۱ بار در هفته رابطه جنسی داشته‌اند در مقایسه با کسانی که رابطه جنسی کمتری داشتند، کمتر دچار اختلال نعوذ می‌شوند.

اگر دچار ناتوانی نعوظ هستید، دوچرخه را کنار بگذارید

دوچرخه‌سواری باعث می‌شود که فشار زیادی به یک ناحیه باریک بین پاها وارد شود. یعنی جایی که اعصاب و رگ‌های مربوط به الت تناسلی در آن قرار دارند. بیشترین فشار از قسمت انتهایی زین وارد می‌شود. اگر در حین دوچرخه‌سواری، آلت تناسلی بی‌حس شود، احتمال دارد که فردای آن روز دچار ناتوانی نعوظ شوید.

چند ترفند برای درمان گیاهی ناتوانی نعوظ

سیگار نکشید

مطالعات ثابت کرده‌اند که نیکوتین می‌تواند عروق خونی را تنگ کند. در مطالعه‌ای که در یک دانشگاه در تگزاس انجام شد، محققین به تعدادی از افراد غیرسیگاری آدامس نیکوتین‌دار و به سایرین آدامس معمولی دادند. گروهی که آدامس نیکوتین‌دار خورده بودند، تا ۲۳ درصد کمتر از سایرین دچار برانگیختگی جنسی شده‌ بودند.

چند ترفند برای درمان گیاهی ناتوانی نعوظ