قوای جنسی بالا به کیفیت زندگی و بهبود روابط زناشویی کمک می‌کند. یکی از مشکلات بعضی از خانم‌ها، کم بودن قوای جنسی است که در پی آن از روابط جنسی لذت نمی‌برند و احتمالا زندگی زناشویی خوبی ندارند.

در این مقاله از سلامت‌زیستی ما راهکارهای خانگی و طبیعی تقویت قوای جنسی زنان را به شما یاد می‌دهیم. با ما همراه باشید.

جنسینگ

جنسینگ در نقاط مختلف آمریکا و آسیا رشد می‌کند. این ماده برای بهبود جریان خون و تسریع آن مفید است. در نتیجه به بهبود عملکرد ارگان‌های جنسی کمک می‌کند. به همین علت برای تقویت قوای جنسی زنان مفید است.

روش‌های خانگی و سنتی برای تقویت قوای جنسی زنان

Cubeb (از خانواده فلفل سیاه)

Cubeb یا فلفل دم‌دار گیاهی است که خیلی شبیه به فلفل سیاه است ولی یک زائده دم مانند دارد و اعراب زیاد از آن استفاده می‌کنند.

این فلفل به قدری مقوی است که در داستان‌های هزار و یک شب از آن به عنوان داری تقویت قوای جنسی یاد شده است. نام kababa هم از همین کباب عربی گرفته شده است. این فلفل استفاده خارجی هم دارد. به حدی مفید است که اسم آن را حب‌العروس گذاشته‌اند.

روش‌های خانگی و سنتی برای تقویت قوای جنسی زنان

شکلات

شکلات از میوه درخت کاکائو که در آمریکای مرکزی و آمریکای جنوبی و مناطق استوایی می‌روید، گرفته می‌شود. از اولین باری که از کاکائو به عنوان مایاها استفاده شد تا به امروز که این ماده در هزاران ماده خوراکی استفاده می‌شود، اعتقاد بر این است که کاکائو برای تقویت قوای جنسی زنان و مردان مفید است.

کاکائو مقادیر خوبی سروتونین دارد که به ایجاد حس آرامش و کاهش استرس و اضطراب می‌شود.

بعضی از محققان معتقدند که شکلات به خاطر ساختاری که دارد و ذوب شدن آن با حرارت دهان باعث ایجاد حس لذت می‌شود.

صدف

از گذشته تصور می‌شده است که صدف قابلیت آفرودیزیاک دارد. در سوابق تاریخی هم اینطور ذکر شده است که امپراطوران یونان عادت داشتند که صبحانه را با خوردن چند صدف شروع کنند.

امروزه هم محققان اعتقاد دارند که صدف به خاطر داشتن دوپامین باعث تقویت قوای جنسی می‌شود. این ماده به خصوص برای تقویت قوای جنسی زنان مفید است. همچنین صدف مقادیر خوبی زینیک دارد و ارزش غذایی آن بسیار بالاست.

کمبود زینیک در بدن ارتباط مستقیمی با کیفیت بد زندگی جنسی افراد دارد. کمبود زینیک در بدن زنان باعث ناباروری و کاهش میل جنسی و در مردان باعث مشکلات پروستات می‌شود.

Damiana

این ماده نام گیاهی است که در آمریکای مرکزی و آمریکای جنوبی می‌روید. بومیان این منطقه از دیرباز برگ‌های آن را به شکل چایی دم کرده و می‌خوردند. این گیاه برای درمان سرفه و یبوست و افسردگی مفید است.

به علاوه این گیاه خواص آفرودیزیاک داشته و برای تقویت قوای جنسی زنان و مردان و درمان سردمزاجی مفید است. همچنین به درمان گرگرفتگی زنان در ایام قاعدگی یا یائسگی کمک می‌کند.

روش‌های خانگی و سنتی برای تقویت قوای جنسی زنان

Yohimbe

Yohimbe نام یک درخت همیشه سبز در آفریقا و نجریه و کنگ است که برای درمان تب و سرفه مفید است. همچنین خواص آفرودیزیاک داشته و به تقویت قوای جنسی زنان و مردان کمک می کند.

از مهم‌ترین کاربردهای این گیاه کمک به تقویت قوای جنسی مردان است. این ماده به افزایش و بهبود جریان خون کمک کرده و باعث بهبود نعوظ در مردان می‌شود.

روش‌های خانگی و سنتی برای تقویت قوای جنسی زنان

Muira Puama

Muira Puama نام یک درخت کوچک در برزیل است که از گذشته‌های دور تا کنون برای تقویت قوای جنس استفاده می‌شده است. این گیاه به خصوص برای تقویت قوای جنسی زنان کاربرد دارد.

 گل سنجد

یکی دیگر از راه‌های تقویت قوای جنسی زنان استفاده از دم‌کرده گل سنجد است. این ماده می‌تواند میل جنسی و تمایل به رابطه را افزایش دهد. برای استفاده از این دارو گیاهی کافی است ۱ تا ۲ قاشق گل خشک شده سنجد را در یک لیوان اب دم کنید. بعد از ۱۰ دقیقه آن را از روی حرارت بردارید و اجازه دهید خنک شود. سپس میل کنید.

شستشوی ناحیه تناسلی با شامپو گیاهی

یکی از روش‌های تقویت قوای جنسی در زنان شستشوی ناحیه تناسلی با ترکیبی از گیاهان خاص است. این کار به بهداشت ناحیه تناسلی کمک کرده و برای سلامت این ناحیه هم مفید است. برای این منظور کافی است که ۵ گرم مریم گلی را با ۲۰ گرم گل خطمی، ۱۰ گرم گل بنفشه، با هم ترکیب کرده و دم کنید. سپس آن را صاف کرده و با آب آن ناحیه تناسلی را شستشو دهید.