درست است که عده زیادی که در رابطه زناشویی هستند، دوست دارند میل جنسی بیشتری داشته باشند، اما ممکن است افرادی هم باشند که به هر دلیلی بخواهند این نیاز فطری را کنترل کرده و محدود کنند.

از آنجایی که تغذیه می‌تواند تاثیر وسیعی روی بدن شما داشته باشد، مصرف برخی از گیاهان نیز ممکن است باعث کاهش میل جنسی زنان شوند. در این مقاله از سلامت‌زیستی به معرفی برخی از این گیاهان می پردازیم.

 آیا گیاهان قادرند باعث کاهش میل جنسی زنان شوند؟ بله برخی از گیاهان با عنوان آنافرودیسیک می توانند چنین تاثیری در بدن زنان ایفا کنند. این گیاهان معمولا برای درمان مشکلات بهداشتی متنوعی تجویز می‌شوند. اما قادرند به صورت جانبی باعث کاهش میل جنسی زنان شوند. با آگاهی داشتن از تاثیرات این گیاهان و شناخت آن‌ها می توانید قبل از مصرف اثرات کلی و عوارض جانبی آن‌ها را هم بدانید. همچنین می توانید برای کاهش میل جنسی زنان از آن‌ها استفاده کنید.

کاهش میل جنسی زنان با کاریسا کارانداس ال

Carissa Carandas L که به نام توت بنگالی Bengal currant هم معروف است، یک گیاه دارویی هندی است. این گیاه اصولا برای درمان نارسایی کبد، اسهال، بی‌اشتهای، درد گوش و غیره استفاده می شود. همچنین برای درمان و کنترل افسردگی هم کاربرد دارد.

کاهش میل جنسی زنان با برخی از گیاهان

کاهش میل جنسی زنان با گیاه پاکدامن یا پنج انگشت

درخت چسته یا Chaste tree که به نام گیاه پنج‌انگشت هم شناخته می‌شود، یکی از رایج‌ترین گیاهان برای کاهش میل جنسی زنان است. این گیاه در اروپای غربی و اروپا یافت می‌شود. پنج انگشت به ایجاد تعادل در هورمون‌هیا زنانه و مردانه موثر است.

کاهش میل جنسی زنان با برخی از گیاهان

نیلوفر آبی یا اودوراتا

یمفه اودوراتا Nymphea odorata که با نام نیلوفر آبی هم شناخته می‌شود، اصولا خواص دارویی زیادی دارد. این گیاه تاثیر قابض، ضدعفونی کننده و درمان روده تحریک‌پذیر را داراست. همچنین تاثیر آرام‌بخش و ضدافسردگی دارد. اگر قصد دارید از این گیاه استفاده کنید، بهتر است ابتدا با پزشک تان مشورت کنید.

کاهش میل جنسی زنان با برخی از گیاهان

کاهش میل جنسی زنان با ریشه شیرین‌بیان

ریشه شیرین بیان roots of the licorice با نام علمی Glycyrrhiza glabra از دیگر گیاهانی است که به کاهش میل جنسی در زنان کمک می کند. این گیاه موادی در خود دارد که تولید تستوسترون را مهار کرده و سبب کاهش میل جنسی در زنان و مردان می‌شود. طبق مطالعات مقدار ۲۵ گرم از این گیاه تاثیر بسیار زیادی روی کاهش میل جنسی زنان و مردان ایفا می کند.

کاهش میل جنسی زنان با برخی از گیاهان