تنگ کردن واژن یکی از دغدغه های برخی از خانم‌هاست. مشکل باز شدن واژن بعد از حاملگی یا با افزایش سن ممکن است گریبان‌گیر بسیاری از خانم‌ها بشود.

در این مقاله از سلامت‌زیستی با ما باشید تا راه های تنگ کردن واژن را با هم بررسی کنیم.

سرکه

صدها سال است که سرکه به عنوان یک کوچک کننده و تنگ کننده واژن شناخته می‌شود. سرکه همچنین برای درمن عفونت های مخمر واژن هم کاربرد دارد. برای تنگ کردن واژن با سرکه کافی است چند قاشق غذاخوری سرکه به یک تشت آب اضافه کرده و برای نیم ساعت در آن بنشینید. همچنین می توانید سرکه و آب را به نسبت ۱ و ۲ مخلوط کرده و با آن داخل واژن را بشویید. در نهایت حمام کنید. البته توجه داشته باشید که تنگ کردن واژن با سرکه یکی از راه های تنگ کردن واژن استکه اثر دائمی نداشته و خیلی زود تاثیر خودش را از دست می دهد.

راه های تنگ کردن واژن به صورت طبیعی و خانگی

آلوئه ورا

آلوئه‌ورا هم می تواند کلید یکی از راه‌های تنگ کردن واژن باشد. آلوئه ورا می‌تواند عضلات ناحیه تناسلی را تقویت کرده و به درمان طبیعی افتادگی واژن کمک کند.

برای استفاده از آلوئه ورا برای تنگ کردن واژن ابتدا واژن را با آب گرم شسته و ۲ قاشق غذاخوری ژل آلوئه ورا تازه را روی بخش داخلی و خارجی واژن بمالید.در نهایت با فشار ملایم انگشتان این ناحیه را ماساژ دهید. این کار را هم دو بار در روز و به مدت ۳ ماه انجام دهید. در کنار این روش از تمرینات کگلل برای تنگ کردن واژن استفاده کنید.

راه های تنگ کردن واژن به صورت طبیعی و خانگی

فندق افسونگر

پوست فندق افسونگر هم یکی از راه های تنگ کردن واژن است. این ماده به افتادگی و شل شدگی واژن کمک می کند. و دیواره واژن را تنگ و محکم می نماید. کافی است مقداری پوست فندق خشک شده را بکوبید و پودر حاصل را با مقداری آبلیمو ترکیب کرده و حداقل ۱ بار در هفته واژن خود را با این ترکیب بشویید.

راه های تنگ کردن واژن به صورت طبیعی و خانگی

لیمو

یکی از روش‌های معروف و پرطرفدار و یکی از بهترین راه هیا تنگ کردن واژن استفاده از لیمو است. این روش در میان زنان محبوبیت زیادی دارد. لیمو یک منبع غنی از ویتامین سی است و برای پوست مفید می‌باشد. همچنین ضدعفونی کننده بوده و باعث سفید شدن پوست هم می‌شود.

بااین حال محققان توصیه اکید می کنند که به صورت موضعی از لیمو برای تنگ کردنواژن استفده نکنید. چرا که لیمو اسیدی بوده و می تواند PH ناحیه تناسلی زنان را بر هم بزند. این ماده همچنین می تواند باعث سایش دیواره واژن و ایجاد آسیب‌های سلولی در این ناحیه شود.

راه های تنگ کردن واژن به صورت طبیعی و خانگی

سیر

سیر یکی دیگر از مواد غذایی بسیار مغفید برای خانم‌هاست. مصرف منظم و مداوم سیر خام یا پخته کمک زیادی به حفظ و بهبود سلامت ناحیه تناسلی خانم‌ها می‌کند. به علاوه این ماده بوی بد واژن را برطرف کرده و دیواره‌هیا واژن را تنگ‌تر می کند.

راه های تنگ کردن واژن به صورت طبیعی و خانگی

میوه هایی که به تنگ کردن واژن کمک می‌کند

برخی از مطالعات نشان داده اند که میوه‌هایی که غنی از استروژن هستند می توانند به تنگ کردن واژن کمک کنند. برخی از این میوه‌ها عبارتند از شنبلیله، سویا، دانه کنجد و غیره.

راه های تنگ کردن واژن به صورت طبیعی و خانگی

انگور فرنگی

این میوه می تواند کمک زیادی به بازگرداندن کشش و انعطاف دیواره‌های واژن کند. تنها کاری که باید انجام دهید این است که این میوه‌ها را در اب جوش ریخته و با عصاره آن واژن خود را بشویید و اجازه دهید برای چند دقیقه بماند. بعد از چند ماه خودتان نتایج چشمگیر این روش را متوجه می‌شوید.

راه های تنگ کردن واژن به صورت طبیعی و خانگی

زردچوبه

یکی دیگر از راه‌ های تنگ کردن واژن استفاده از زردچوبه است. این ادویه کمک می کند تا از افتادگی دیواره‌های واژن جلوگیری شود و از گشادی و باز شدن بیش از حد واژن جلوگیری شود. زردچوبه همچنین بهترین گزینه برای زنان یائسه است تا با خشکی یا گرگرفتگی واژن مقابله کنند.

برخی از کرم‌ها و ژل‌ها

یکی دیگر از راه های تنگ کردن واژن استفاده از انواع کرم ها و ژل‌های موجود در این زمینه است. بهترین این کرم‌ها مواردی هستند که با مواد طبیعی و گیاهی ساخته شده اند.

ساختار طبیعی و فعال این کرم ها خاصیت کشسانی و انعطاف‌پذیری دیواره‌هیا واژن را بالا می‌برد.