زودانزالی یا انزال زودرس یکی از مشکلات رایج در بین بسیاری از مردان است. این عارضه هم برای مردان و هم زنان مشکل‌ساز است. زودانزالی باعث می‌شود زوجین نتوانند به ارگاسم و اوج لذت جنسی برسند.

در بعضی از موارد انزال زودرس درواقع به علت دوری از مسائل جنسی ایجاد می‌شود اما در طولانی مدت زودانزالی نشانه ناتوانی جنسی فرد است.

درمان‌های گیاهی و خانگی زودانزالی

در طب سنتی انزال زودرس را ناشی از ضعف نیروی ماسکه، رسوب سودا پیرامون اعصاب اندام تناسلی، رقت منی، ضعیف بودن اعصاب و استرس می‌دانند. هنچنین عده‌ای آن را غددی (گرم و خشک) و دوای آن را اعصابی (سرد و تر) می‌دانند.

متخصصان طب سنتی در نسخه‌های خود از مواردی مانند بهمن، وصلی، نشاسته، ثعلب و غیره برای درمان زودانزالی استفاده می‌کنند. در مواقعی که درمانگر طب سنتی زودانزالی را ناشی از سوءمزاج شدید یک عضو از بدن یا تمام بدن بداند، اقدام به پاکسازی و رفع سومزاج می‌کند.

تمام بیماری‌ها نوعی درمان پایه‌ای دارند که توسط آن می‌توانید بیماری را به شکل ریشه‌ای درمان کنید. اما متاسفانه متخصصان طب سنتی هنوز نتوانسته‌اند برای زودانزالی درمان ریشه‌ای پیدا کنند. البته بعضی ترفندها و روش‌های درمانی شامل مصرف ادویه ممسک به همراه یک فنجان آب ولرم قبل از شام، تقویت ماهیچه با روغن زعفران یا سیاهدانه یا اسفند، مصرف یک لیوان شیر داغ به همراه زرده تخم مرغ خام و نصف قاشق زنجبیل و ۲ قاشق عسل در صبح به صورت ناشتا، نرمش دادن و روغن مالی ماهیچه‌های بین مقعد و زیربیضه، ماساژ و بادکش کمر، مصرف داروهای مقعدی، افزایش فعالیت‌های بدنی، مصرف دارچین در بیشتر وعده‌های غذایی و ماساژ با حنا برای درمان زودانزالی وجود دارد.

درمان زودانزالی با حنا

حنا خاصیت ضدعفونی کنندگی داشته و با قابلیت ضخامت‌بخشی می‌تواند به درمان زودانزالی کمک کند. حنا قادر است ضخامت پوست صورت و بدن را افزایش دهد و موجب تحریک کمتر فرد شود. در نتیجه انزال در زمان طولانی‌تری رخ می‌دهد.

درمان زودانزالی با حنا

ماساژ آلت با حنا می‌تواند برای درمان زودانزالی موثر باشد. برای درمان زودانزالی با حنا ابتدا باید آلت را با آب و صابون تمیز کنید و یک یا دو قاشق مرباخوری حنا را با کمی آب خیس کنید. سپس آلت را به حالت نعوذ درآورده و ۱۰ دقیقه آن را با حنا ماساژ دهید. مجددا با آب ولرم بشویید. حنا باعث می‌شود پوست آلت کمی سفت و ضخیم‌تر شود و اصطکاک کاهش پیدا کند. در نتیجه تحریک هم کمتر می‌شود و انزال دیرتر انجام می‌شود.

فراموش نکنید که استفاده از حنا باعث تغییر رنگ آلت تناسلی می‌شود. این امر ممکن است برای خود فرد یا شریک جنسی‌اش چندان خوشایند نباشد.

نکاتی برای درمان زودانزالی که باید به آن‌ها توجه بیشتری داشته باشید.

برای انزال طبیعی، سیستم عصبی مهم‌ترین نقش را ایفا می‌کند. در انزال سرتونین نقش عمده را به عهده دارد و هر چه این ماده بیشتر ترشح شود، انزال بیشتر به تاخیر می‌افتد.