مواد غذایی تاثیر زیادی در بدن می‌گذارند و می توانند میل و نیروی جنسی را هم چند برابر کنند. انواع مختلفی از غذاها، ادویه‌ها و حتی میوه ها و سبزیجات می توانند این نقش را ایفا کنند.

در این مقاله از سلامت‌زیستی قصد داریم چند ماده غذایی که می توااند به داشتن رابطه جنسی بهتر کمک کنند را به شما معرفی کنیم.

آجیل

روی تاثیر زیادی روی روابط جنسی شما دارد و به بهبود ترشدن آن کمک می کند. آجیل ها حاوی مقادیر خوبی روی در خود هستند. آجیل همچنین دارای امگا۳ می‌باشد و قادر است با افزایش دوپامین به پسخ جنسی مناسب کمک کند. می‌توانید چند ساعت قبل از روابط جنسی آجیل بخورید.

کدام خوراکی ها به داشتن رابطه جنسی بهتر کمک می کنند

توت‌فرنگی

توت‌فرنگی با رنگ قرمز به همراه ترکیبی از توت وحشی کمک زیادی به داشتن روابط جنسی عالی و پرشور می‌کند.

قهوه

قهوه قادر است به سرعت حس هوشیاری شما را بالا ببرد. همچنین جریان خون در بدن را بهبود داده و باعث شود شما استقامت بیشتری حین روابطه جنسی داشته باشید. در نتیجه قهوه برای داشتن رابطه جنسی بهتر مفید است.

چغندر

چغندر حاوی تریپتوفان Tryptophan (نوعی اسید آمینه که به تنظیم و تولید هورمون‌های جنسی کمک می کند) و بتابین (بهبود دهنده سوخت و ساز) می‌باشد. این مواد مغذی باعث می‌شوند که حین رابطه جنسی احساسات مثبت بیشتری داشته باشید. چغندر همچنین به افزایش هورمون‌‌‌های جنسی در بدن کمک می کند.

غذاهای دریایی

غذاهای دریایی و انواع ماهی می‌توانند تاثیر خوبی روی تحریک حس جنسی داشته باشند. چرا که مقادیر خوبی امگا۳ در خود دارند. استفاده ماهی ها به همراه انواع ادویه محرک می‌تواند به داشتن رابطه جنسی بهتر کمک کند.

کدام خوراکی ها به داشتن رابطه جنسی بهتر کمک می کنند

آووکادو

خوردن آووکادو به مردان توصیه می شود. چرا که باعث عملکرد بهتر بیضه‌ها شده و به تولید اسپرم کمک می کند. همچنین قدرت و نیروی جسمی را بالا می برد. و باعث ایجاد اشتیاق جنسی در همه افراد می شود. آووکادو سیستم ایمنی را تقویت کرده و میل جنسی را بالا می‌برد.

کدام خوراکی ها به داشتن رابطه جنسی بهتر کمک می کنند

شکلات تلخ

شکلات تلخ یکی از غذاهای مورد علاقه بسیاری از افراد است. و باعث تولید هیجان و انرژی بیشتر می شود. شکلات تلخ حاوی دو ماده فنتیلامین Phenethylamine (محرک سیستم عصبی) و تریپتوفان است. این دو ماده به ما کمک می کنند تا میل جنسی بیشتری داشه و رابطه جنسی بهتر و پرشورتری با عشق و احساساست بیشتر داشته باشیم.

کدام خوراکی ها به داشتن رابطه جنسی بهتر کمک می کنند

آب انار

با نوشیدن آب انار می توانید کورتیزول یا هورمون استرس را در بدن کاهش دهید. همچنین به افزایش تستوسترون در بدن زنان و مردان کمک کنید. از قدیم اعتقاد بر این بوده است که انار می‌تواد تاثیر زیادی روی باروری و افزایش میل جنسی داشته باشد.

کدام خوراکی ها به داشتن رابطه جنسی بهتر کمک می کنند

مواد غذایی بعد از رابطه جنسی

بعد از روابط جنسی شما اشتهای بیشتری پیدا می کنید و قطعا تمایل به خوردن غذاهای مختلف خواهید داشت. در این زمان بهتر است از غذاهای سالم و مغذی استفاده کنید تا بتواند انرژی از دست رفته را به شما بازگرداند. در ادامه برخی از این غذاها را معرفی می کنی.

میوه ها

مصرف میوه بعد از روابط جنسی کمک می‌کند تا ویتامین بیشتری به بدن فرد برسد و بدن تغذیه شود. همچنین مواد قندی در میوه باعث تنظیم قند خون شده و قند را به سطح متعادلی می‌رساند.

بستنی

با رابطه جنسی حرارت بدن بالا می‌رود. بستنی گزینه خوبی است تا حرارت بدن را به اندازه متعادل خود بازگرداند.

نودل

نودل یا رشته فرنگی یک وعده غذای کامل است. رشته فرنگی به شکل اسپاگتی پروتئین بدن شما را تامین کرده و باعث می‌شود نیروی از دست رفته به شما بازگردد.