زگیل تناسلی بر اثر ویروس HPV به وجود می‌آید. بیش از ۱۲۰ نوع ویروس HPV وجود دارد که نوع ۶ و ۱۱ باعث ایجاد زگیل می‌شوند.

زگیل تناسلی با روش‌های درمانی متنوعی از بین می‌رود. برای از بین بردن زگیل تناسلی می‌توانید از راه های خانگی و سنتی هم استفاده کنید و یا در حین انجام متدهای درمانی نوین، از شیوه‌های خانگی هم استفاده کنید.

از بین بردن زگیل تناسلی به کمک سرکه سیب

سرکه سیب مانند داروهای اسیدی که برای از بین بردن ویروس تجویز می‌شوند، عمل می‌کند. برای از بین بردن زگیل تناسلی با سرکه سیب باید یک پنبه یا گاز را به سرکه آغشته کرده و روی زگیل بگذارید. در طول درمان ممکن است زگیل تناسلی سیاه شود، که نشانه خوبی است.

راه های طبیعی برای از بین بردن زگیل تناسلی

درمان زگیل تناسلی با سیر

برخی شواهد نشان می‌دهند که استفاده از عصاره سیر یک روش درمانی عالی برای از بین بردن زگیل تناسلی است. برای درمان زگیل تناسلی با سیر کافی است عصاره سیر را خریداری کرده و مستقیما روی زگیل بمالید. همچنین می‌توانید با گاز آغشته به ترکیب سیر و روغن زگیل را برای مدتی پانسمان کنید.

پیاز

پیاز قابلیت ضدمیکروبی داشته و می تواند جلو پیشروی ویروس‌های عامل زگیل تناسلی را بگیرد. همچنین باعث بهبود جریان خون و سرعت دادن به روند درمان شود. برای درمان زگیل تناسلی با پیاز کافی است دو برش پیاز را با کمی نمک بپوشانید. اجازه بدهید یک شب در همان وضع بماند و صبح روز بعد پیازها را روی یک صافی فشار داده و عصاره آن را بگیرید. این عصاره برای درمان زگیل تناسلی بسیار مفید است. از این عصاره روی زگیل تناسلی بزنید و ۱ ساعت صبر کنید. سپس محل را با آب گرم بشویید و آن را با حوله به صورت ضربه ای خشک کنید. توجه داشته باشید که حوله را نباید روی سطح زگیل بکشید تا باعث تحریک پوست نشود.

راه های طبیعی برای از بین بردن زگیل تناسلی

از بین بدن زگیل تناسلی با روغن درخت چای

علاوه بر سایر مزایای سلامتی، روغن درخت چای دارای قابلیت ضدقارچی نیز هست. در نتیجه برای درمان قارچ و ارگانیسم‌های دیگری مانند شپش مفید است. روغن درخت چای یکی از درمان‌های مفید خانگی برای از بین بردن زگیل تناسلی است.

برای درمان زگیل تناسلی با روغن درخت چای می‌توانید یک قطره از آن را با ۲ قطره روغن حامل رقیق کرده و مستقیما روی زگیل بزنید.

روغن درخت چای ممکن است باعث سوزش، خارش و تحریک زگیل شود و در نهایت باعث شود اندازه زگیل کوچک‌تر شود. در صورتی که سوزش و خارش قابل تحمل نبود، درمان را ادامه ندهید. در غیر این صورت استفاده از این روغن را باید به صورت روزانه یا دو بار در روز و به مدت چند هفته ادامه دهید.

راه های طبیعی برای از بین بردن زگیل تناسلی

روغن کرچک

روغن کرچک بو و مزه ندارد و برای درمان انواع مشکلات پوستی از جمله زگیل تناسلی مفید است. ریسینولیک اسید موجود در این روغن قابلیت ضدالتهابی و ضدویروسی داشته و برای درمان خانگی زگیل تناسلی مفید است.

برای درمان زگیل تناسلی به کمک روغن کرچک، ابتدا یک گلوله پنبه ای را به روغن آغشته کرده و روی زگیل قرار دهید. سپس آن را با چسب باند محکم کنید. اجازه دهید ۱ شب بگذرد و صبح روز بعد پنبه را برداشته و محل را با آب گرم بشویید. سپس به آرامی محل را با لیف اسفنجی یا پارچه بسابید. تا یک لایه از پوست روی زگیل برداشته شود. این درمان را به صورت روزانه انجام دهید تا در نهایت زگیل تناسلی درمان شود.

 

راه های طبیعی برای از بین بردن زگیل تناسلی

 

درمان زگیل تناسلی با چای سبز

چای سبز به خوبی می‌تواند زگیل تناسلی را از بین ببرد. زگیل تناسلی دارای یک ترکیب به نام سینه کاتچین است که به صورت تجویزی در دسترس می‌باشد.

شما همچنین می‌توانید عصاره چای سبز را خریداری کرده و آن را با ۱ تا ۲ قطره روغن نارگیل ترکیب کنید. سپس از آن به عنوان پماد استفاده کنید.

عصاره  آلوئه‌ورا

آلوئه‌ورا قابلیت التیام‌بخشی داشته و برای درمان زگیل تناسلی مفید است. به علاوه این گیاه قابلیت ضدویروسی و ضدالتهابی دارد. همچنین برای تسکین پوست و رفع خارش مفید است.

برای این درمان یک برگ آلوئه‌ورا را برداشته و ژل آن را خارج کنید. یک گلوله پنبه‌ای را به آن آغشته کرده و مستقیما روی محل قرار دهید. سپس آن را با چسب محکم کنید. صبح روز بعد گلوله را برداشته و محل را با آب گرم بشویید. این درمان را برای ۱ ماه ادامه بدهید.

روش دیگر این است که عصاره آلوئه‌ورا بنوشید تا سیستم ایمنی بدن تقویت شود و خود بدن سریع‌تر ویروس‌های ایجاد کننده زگیل را از بین ببرد.

درمان زگیل تناسلی با زردچوبه

زردچوبه یکی از بهترین ادویه‌هاست که قابلیت درمانگری هم دارد. خواص زردچوبه در متون طب ایورودا هم ذکر شده است. علم آیورودا یک طب قدیمی جایگزین در هندوستان است. زردچوبه قابلیت ضدعفونی‌کنندگی داشته و برای درمان زخم‌های ناشی از ویروس های HPV مفید است.

زردچوبه به عنوان یک ماده درمانی قادر است جلو پیشروی عفونت را بگیرد و حتی آن را از بین ببرد. به علاوه زردچوبه برای درمان خارش هم مفید است و جلو ایجاد آسیب در بافت‌ها را می گیرد. همچنین برای درمان زخم های شدید و التیام زگیل هیا تناسلی مفید است.

راه های طبیعی برای از بین بردن زگیل تناسلی

سبزیجات

در درمان زگیل تناسلی سبزیجات مختلفی مانند کلم، کلم بروکلی و کلم پیچ هم می‌تواند مفید باشد.این سبزیجات ترکیبات سه کربنه داشته و به درمان و از بین بردن زگیل تناسلی کمک می کنند. بهتر است روزانه ۴ تا ۵ بار از این سبزیجات استفاده کنید.

عصاره آناناس

یکی دیگر از موادی که برای از بین بردن زگیل تناسلی مفید است، عصاره آناناس می‌باشد. آناناس حاوی یک آنزیم مفید به اسم بروملین است. این آنزیم به درمان مشکلات التهابی پوست مانند آکنه، پسوریازیس و اگزما کمک می کند. عصاره نارگیل به خاطر داشتن همین آنزیم قادر است زگیل تناسلی را خشک کرده و بعد آن را از بین ببرد.

راه های طبیعی برای از بین بردن زگیل تناسلی

از طرفی عصاره نارگیل مقادیر خوبی منگنز دارد. منگنز از ماندن جای زخم جلوگیری می‌کند. پس بعد از برداشتن زگیل تناسلی اگر می خواهید جای آن نماند، می توانید از عصاره آناناس کمک بگیرید.

برای از بین بردن زگیل تناسلی به کمک عصاره آناناس ابتدا یک آناناس تازه را تهیه کنید و با فشار دادن عصاره آن را خارج نمایید. سپس یک گلوله پنبه را به عصاره آغشته کرده و روی زگیل بکشید. ۱۰ دقیقه به آن زمان بدهید و بعد محل را بشویید. همچنین اگر فکر می کنید که لازم است عصاره برای مدت بیشتری روی پوست تان بماند، می‌توانید پنبه را با یک تکه چسب نواری محکم کنید.