سردمزاجی یکی از مشکلات عمده بسیاری از زوجین می‌باشد که در طول زندگی مشترک و به خاطر عوامل متعدد به وجود می‌آید.

در این مقاله از سلامت‌زیستی قصد داریم راه های درمان سرد مزاجی را بررسی کنیم. با ما همراه باشید.

سنجد

یکی از روش های خانگی درمان سرد مزاجی خوردن سنجد است. خوردن دمنوش یا جوشانده سنجد یکی از راه های درمان سرد مزاجی در افراد به خصوص زنان است. اثرگذاری سنجد در مشکلات جنسی زنان بسیار زیادی است. این میوه منحصر به فرد حتی می‌تواند اضطراب را در زنان درمان کند. اضطراب یکی از عواملی است کگه رد بسیاری از خانم‌ها باعث ایجاد سرد مزاجی می‌شود و اجازه نمی دهد که آن‌ها از رابطه لذت کافی را ببرند.

سرد مزاجی چیست و راه های طبیعی و خانگی درمان آن کدام است؟

ریوند چینی

متاسفانه به خاطر عدم آگاهی و شناخت درست زوجین از سیستم دستگاه جنسی زنان، بسیارزی از زنان جوان از اولین رابطه جنسی خود تا دفعات بعد مدام دچار درد و فشار در حین رابطه هستند. این درد و عدم لذت بردن از رابطه باعث می شود که زنان به مرور دچار استرس و ناراحتی‌های روحی و روانی متعددی شوند. این مشکلات می توانند تمام روابط زناشویی افارد را تحت تاثیر قرار دهند. جوشانده گیاه ریوند چینی کمک زیاید به کاهش درد به خصوص در ناحیه لگن می کند. همچنین برای ریلکس شدن عضلات این ناحیه، برخی تمرینات ورزشی هم مفید هستند. توجه داشته باشید که زنانی که تازه زیمان کرده‌اند و یا به نوزادشان شیر می دهند، نباید از ریوند چینی استفاده کنند.

سرد مزاجی چیست و راه های طبیعی و خانگی درمان آن کدام است؟

گیاهان و سبزیجات

یکی از راه ها یدرمان سر مزاجی استفاده از انواع سبزیجاتی است که در این زمینه مفید می‌باشند. سبزیجاتی مثل چقندر، شاهی، فلفل سبز، پیاز، ترب، کشمش و تمشک می توانند به درمان این عارضه کمک کنند. نوشیدنی هایی مانند شیره نارگیل یا آب انگور هم در این زمینه مفید هستند.

استفاده از برخی از مغزجات و دانه‌ها یکی از راه های درمان سرد مزاجی

بذرها: بذر شلغم، بذر کلم، بذر گیاه گزنه، بذر لوبیا گرگی، بذر ترتیزک آبی، بذر هویج، بذر مارچوبه، بذر ترب، بذر یونجه، بذر خربزه، بذر کرفس، بذر شنبلیله، بذر کتان، بذر شاهی.حبوبات: نخود، لوبیا، باقلا و دانه های نفاخ و دارای غذائیت زیاد.میوه‌ها: نارگیل، انگور شیرین، مویز، کشمش، انجیر، انار شیرین، گلابی، خربزه شیرین، خرما. برای افراد گرم مزاج هندوانه، خیار و شفتالو مفید است.سبزیجات: پیاز، شاهی، نعناع، مارچوبه، هویج، تره، شلغم، ترب، کلم، کرفس، خارخاسکمغزها: بادام، گردو، پسته، فندق.

سرد مزاجی چیست و راه های طبیعی و خانگی درمان آن کدام است؟

ادویه‌ها

برخی ادویه‌ها هم برای درمام این عارضه مفید هستند. تمام ادویه‌های مفید در ادامه ذکر می شوند.

زعفران، کنجد، عسل، شکر سرخ، سیر، شقاقل و مربای شقاقل، جوز هندی، خولنجان، زرمباد، سورنجان، زنجبیل، مربای زنجبیل، دارچین، فلفل، داروفلفل، آقرقرها، بوزیدان، سیاهدانه، کندر، جینسینگ، تودری سرخ و سفید، انیسون، قسط شیرین، زنیان، مربای آمله، انقوزه، بهمن سرخ و سفید، دانه‌های داخل میوه کاج، فلفل سفید، فلفل سیاه، فلفل دراز، هل بوا.

برای استفاده از این ادویه‌ها جهت درمان سرد مزاجی، کافی است یک مورد یا ترکیبی از چند مورد را با عسل یا نبات ترکیب کرده و میل کنید.

سرد مزاجی چیست و راه های طبیعی و خانگی درمان آن کدام است؟