شاید شما هم از آن دسته افرادی باشید که از پری و چاقی بیش‌ازحد صورتتان خسته شده‌اید و دوست دارید صورت استخوانی و لاغری داشته باشید. درواقع این روزها صورت استخوانی و لاغر محبوبیت بیشتری پیداکرده است. نگران نباشید. لاغر کرده صورت هم کار چندان پیچیده و دشواری نیست.

در این مقاله از سلامت‌زیستی با ما باشید تا روش‌های خانگی لاغری صورت و دستیابی به‌صورت استخوانی را به شما یاد بدهیم.

گام اول: بررسی صورت

 در آینه نگاه کنید. آیا صورتتان با اندامتان تناسب دارد؟ آیا این احتمال وجود دارد که چاقی صورتتان زمینه ژنتیکی داشته باشد؟ این نکته را هم در نظر بگیرید که ممکن است چاقی صورتتان به خاطر سنتان باشد. بعضی‌ها در جوانی صورت گوشتی و پری دارند و به‌مرور و بالا رفتن سنشان صورت آن‌ها هم لاغر و استخوانی می‌شود.

شاید شما زیادی حساس شده‌اید و صورتتان آن‌قدرها هم چاق و پر نیست. بهتر است از یک نفر دیگر هم‌نظر بخواهید تا به شما بگوید آیا صورتتان گوشتی و پر است یا صورت استخوانی دارید؟ و اصلا اینکه آیا صورت استخوانی به شما می‌آید یا نه؟

لاغری صورت با روش های طبیعی و خانگی

دقت کنید که چاقی صورت با پف صورت متفاوت است. صورت ممکن است در اثر تغذیه بد، خواب کم، شیوه غلط خواب، مصرف برخی از داروها، بیماری‌ها و مسائل پزشکی پف کند. پف صورت موقتی است و برطرف کردن آن خیلی راحت‌تر از لاغر کردن صورت است.

با یک دکتر متخصص زیبایی صحبت کنید. از او نظر بخواهید تا به شما بگوید چه اندازه چربی در صورت شما طبیعی است؟

حالت بدنتان را بررسی کنید

اگر همیشه به جلو خم شوید و به عبارتی سرتان به سمت پایین باشد، به‌نوعی به نظر می‌رسد که غبغب دارید و صورتتان هم پرتر دیده می‌شود. همچنین با پایین بودن سر برخی چربی‌های صورت ممکن است در قسمت پایین صورت جمع شده و صورت تغییر شکل بدهد. برای جلوگیری از این وضعیت سعی کنید صاف بنشینید و قوز نکنید. دقت کنید که شیوه غلط نشستن یا ایستادن ممکن است به‌سلامتی شما هم آسیب برساند. و ستون فقرات و نحوه تنفستان را تحت تاثیر قرار دهد. با اصلاح شکل بدن به‌سلامتی‌تان هم کمک می‌کنید.

گام دوم: تغذیه و رژیم غذایی

همه ما غذاهای سالم و ناسالم را می‌شناسیم. از طرفی میزان کالری دریافتی و اصولی برای هر کس مشخص است. با رعایت تغذیه درست می‌توانید صورت استخوانی و کشیده‌ای هم داشته باشید.

وزنتان را در حالت عادی نگه‌دارید

درصورتی‌که چاقی صورتتان به خاطر اضافه‌وزن است، تنها گزینه موجود لاغر شدن بدن و کاهش وزن شماست. درصورتی‌که چربی‌های بدنتان آب شوند چربی‌های صورت هم خودبه‌خود آب می‌شوند. بهترین کار این است که زیر نظر یک پزشک مجرب رژیم گرفته و وزن کن کنید. همچنین در کنار آن ورزش کردن هم به روند لاغری شما کمک می‌کند. سعی کنید فیبر و سبزیجات بیشتری مصرف کرده و بیس تغذیه خود را به سمت سالم‌خواری تغییر دهید.

الکل مصرف نکنید. چراکه با از دست رفتن آب بدنتان باعث پف صورت می‌شود.بدنتان را هیدراته نگه‌دارید. جدا از تمام مزایای نوشیدن آب، آب می‌تواند بدن را هیدراته نگه‌داشته و از کم‌آبی جلوگیری کند. زمانی که بدنتان هیدراته باشد، به‌نوعی یون‌های موجود در بدن هم تنظیم‌شده و به‌درستی کار می‌کنند. آب سدیم اضافی را از بدن دفع کرده و از پف کردن صورت جلوگیری می‌کند. همچنین آب کافی سموم بدن را دفع کرده و به‌نوعی صورت شاداب‌تر و جوان‌تر به شما می‌دهد.

گام سوم: ورزش صورت

ورزش صورت هم طرفداران خاص خودش را دارد. اما لازم است بدانید که این دست ورزش‌ها نمی‌توانند چربی‌های صورت را آب کنند. و بهترین کار برای لاغری صورت کاهش وزن کلی بدنتان است. اما کارشناسان معتقدند که ورزش صورت در کنار تغذیه و رژیم غذایی درست‌، می‌تواند مفید باشد. ورزش صورت همچنین کمک می‌کند تا شما از چین‌وچروک و افتادگی صورت در سنین پیری یا بعد از کاهش وزن هم در امان باشید.

لاغری صورت با روش های طبیعی و خانگی

یوگای صورت انجام دهید

یوگای صورت عضلات صورت را تقویت کرده و به شکل بهتر آن‌ها کمک می‌کند. به‌علاوه با یوگای صورت می‌توانید از چین‌وچروک در سنین پیری جلوگیری کنید. مثلا در فواصل زمانی مختلف تکرار کنید. X ، O این کار باعث می‌شود که گونه‌ها و دهان شما فعال بوده و ماهیچه‌های این دو قسمت را تقویت می‌کند. این دو حرف را هرچند بار که می‌خواهید در فواصل زمانی مختلف تکرار کنید.

آدامس بجوید

با جویدن آدامس هم می‌توانید به‌صورت استخوانی دست پیدا کنید. با جویدن آدامس عضلات صورتتان درگیر شده و ورزیده و قوی می‌شوند. اگر آدامش جویدن را دوست دارید، حتما این تیتر برای‌تان جذاب است. بهتر است از انواع آدامس‌های بدون قند استفاده کنید.

ورزش دهان

دهانتان را تا جایی که می‌شود بازکنید تا عضلات آن منقبض شوند. چند ثانیه صبر کرده و بعد دوباره دهانتان را ببندید. تا عضلات استراحت کنند. این تمرین را هم ۳ بار در روز تکرار کنید. هر بار ۳۰ ثانیه مکث کنید.

گام چهارم: در گریم و میکاپ‌تان تجدیدنظر کنید

از آرایش هم برای لاغر نشان دادن صورت می‌‌توان استفاده کرد. آرایش درواقع می‌تواند بسیاری از نقص‌های صورت را بپوشاند. درواقع رسالت و وظیفه آرایش هم همین است.

گونه‌های خوش‌رنگ‌تر

رژ گونه بزنید. رنگ‌های روشن روی گونه می‌تواند به صورتتان جوانی و طراوت بیشتری بدهد. رژ گونه را از خارج به سمت داخل صورت بزنید. این کار زیبایی بیشتری به صورتتان می‌دهد.

صورتتان را طراحی کنید

صورتتان را با خطوط و سایه‌ها طوری طراحی کنید که لاغرتر به نظر برسد. به عبارتی با کانتور و هایلایتر صورتتان را گریم کنید. برای استخوانی نشان دادن صورت گونه‌ها را برجسته‌تر نشان دهید. سایر قسمت‌ها مانند زیرگونه‌ها، اطراف پیشانی‌، بینی و غیره را سایه بزنید تا لاغرتر و استخوانی به نظر برسند.

اگر می‌خواهید صورت استخوانی داشته باشید، به ابروها حالت بدهید. ابروهای نازک و مویی چاقی صورت را بیشتر نشان می‌دهند.

کانسیلر بزنید. تیرگی و پف زیر چشم صورت را چاق‌تر و پیرتر نشان می‌دهد. برای داشتن صورت استخوانی و لاغر کانسیلر بزنید.

رژلب روشن‌تر بزنید. رژلب روشن لب را ظریف‌تر و زیباتر نشان می‌دهد. به همان اندازه هم صورتتان لاغر به نظر می‌رسد.