برای بهبود عملکرد جنسی باید مشکلات موجود را برطرف کرده و شیوه‌ها و راه‌حل‌های جدیدی برای بهبود اوضاع پیدا کنید. به‌طوری‌که هر دو نفر از این رابطه لذت ببرند و رضایت داشته باشند. برای بهبود عملکرد جنسی داروها و متدهای درمانی متعددی وجود دارد. اما در کنار شیوه‌های درمانی نوین، می‌تواند از توصیه‌های خانگی و تغذیه‌های مفید برای بهبود عملکرد جنسی استفاده کرد.

در این مقاله از سلامت‌زیستی با ما باشید تا راهکاری برای بهبود عملکرد جنسی مردان به شما معرفی کنیم.

آلت تناسلی مردان بر مبنای فشار خون کار می‌کند. درصورتی‌که سیستم گردش خون شما کارش را به‌درستی انجام دهد، عملکرد جنسی خوبی هم خواهید داشت. درواقع اگر می‌خواهید در زندگی جنسی‌تان احساس رضایت بیشتری داشته باشید، باید به‌سلامت قلبتان بیشتر فکر کنید.

یکی از روش‌هایی که به بهبود عملکرد جنسی کمک می‌کند، خوردن آجیل است. در یک مطالعه که گروهی از مردان روزانه مقداری آجیل می‌خوردند و گروه دیگر رژیم غذایی عادی خودشان را داشتند، مشخص شد که با مصرف آجیل کیفیت ارگاسم و تمایل جنسی در مردان بهبود پیدا می‌کند.

تاثیری که آجیل روی بالا بردم میزان اسپرم می‌گذارد را نمی‌توان باور کرد. سلنیومی که دردانه‌های آجیل وجود دارد، به بیشتر شدن تعداد اسپرم سالم و فعال در بدن کمک کرده و فعالیت اسپرم را هم افزایش می‌دهد. سلنیوم همچنین باعث بیشتر شدن سطح تستوسترون و قدرت باروری می‌شود.

آجیل منبع غنی از ویتامین e است. ویتامین ای یک آنتی‌اکسیدان است که از سلول‌های اسپرم در مقابل آسیب‌های ناشی از رادیکال‌های آزاد محافظت می‌کند. پژوهشگران ایتالیایی معتقدند که با خوردن ۷ عدد آجیل در طول روز می‌توانید قدرت باروری، کیفیت و تعداد اسپرم را افزایش دهید.

مصرف پسته و انواع دیگر آجیل به عملکرد بهتر نعوظ کمک می‌کند. چراکه دانه‌های متعدد آجیل دارای چند آنتی‌اکسیدان و آرژنین هستند که باعث گشاد شدن عروق خونی می‌شود.

بهبود عملکرد جنسی با آجیل

استفاده منظم از آجیل باعث می‌شود که عملکرد ارگاسمی و تمایل جنسی تا حد زیادی بیشتر شود.

اگر می‌خواهید از مزایا آجیل‌ها بهره‌مند شوید، باید آن‌ها را به دلایل و بهانه‌های مختلف در رژیم غذایی‌تان جای دهید. می‌توانید در وعده صبحانه به همراه نان و پنیرتان چند بادام یا گردو مصرف کنید. یا در کنار اوت میل یا پنکیک از دانه‌های آجیل هم استفاده کنید. در میان وعده ها انواع آجیل‌های خام یا بوداده را میل کنید. همچنین می‌توانید از دانه‌های آسیاب شده یا خردشده در انواع غذاها استفاده کنید.