نارگیل یکی از میوه‌های بسیار مقوی و پرخاصیت است که برای پوست و مو هم فواید زیادی دارد. روغن نارگیل کاربردهای زیادی در زمینه پوست و مو دارد.

در ادامه این مقاله از سلامت زیستی با ما باشید تا خواص روغن نارگیل برای مو را بررسی کنیم.

درمان خشکی مو

اگر موهای‌تان خشک است، اسیدهای چرب موجود در نارگیل کمک بزرگی در بهبود این مشکل به شما می‌کنند. شما می‌توانید با روغن نارگیل و اسطوخودوس یک شامپو درست کنید و به موهایتان بزنید. همچنین می‌توانید از روغن نارگیل برای نرم‌تر شدن و خوش‌حالت شدن موها استفاده کنید.

گرفتن وزی مو

یکی از خواص روغن نارگیل برای مو این است که می‌تواند وز مو را بگیرد. روغن نارگیل یکی از بهترین مواد برای نگه‌داری از موهای فر و مجعد است. چرا که رطوبت و درخشش بهتری به موهای شما می‌دهد و وز آن را هم می‌گیرد.

این روغن همچنین برای جلوگیری از گره خوردن مو هم مفید است. بهترین کار این است که بعد از حمام کمی روغن نارگیل روی موهای نم‌دار خود بزنید و بعد از مدتی آن‌ها را شانه کنید.

خواص روغن نارگیل برای مو

تقویت مو

روغن نارگیل حاوی مقادیر زیادی اسیدهای چرب است که نرم‌کنندگی عالی برای مو دارند و حتی به قوی‌تر شدن و محکم‌تر شدن مو هم کمک می‌کنند. برای اینکه از خواص تقویت کننده این روغن استفاده کنید، می‌توانید به کمک روغن نارگیل و آبلیمو یک ماسک درست کرده و روی موهایتان بگذارید.

خواص روغن نارگیل برای مو و شوره سر

روغن نارگیل می‌تواند مشکلات پوست سر را هم برطرف کند. این روغن نه تنها یک پاک کننده و مرطوب کننده عالی است که می‌تواند مشکلات پوستی را هم بهبود دهد. اسیدهای چربی که در این روغن وجود دارند، التهاب داخلی و خارجی را کاهش می‌دهند و پوست را مرطوب می‌کنند. به همین خاطر است که این روغن برای درمان شوره سر عالی است.

روغن نارگیل و درمان ریزش مو

از قدیم تا به حال از این روغن برای درمان ریزش مو استفاده می‌شده است. ماساژ پوست سر با روغن‌های طبیعی بهترین کاری است که می‌توانید برای موهای‌تان جهت جلوگیری از ریزش انجام دهید. ماساژ دادن همزمان که خواص روغن نارگیل را به پوست سر شما می‌رساند، باعث خونرسانی بهتر هم می‌شود.

روغن نارگیل و درخشندگی موها

روغن نارگیل می‌تواند موهای کدر و مرده شما را دوباره شاداب و درخشان کند. برای این کار کافی است که بطری روغن نارگیل را با خودتان به حمام ببرید و آن را با دمای آب گرم ذوب کنید. بعد از شامپو شدن و آبکشی، مقداری از این روغن را به موهایتان بزنید موها را پشت سرتان جمع کنید. حداقل ۵ دقیقه زمان بدهید و بعد دوباره موها را آبکشی کنید.

روغن نارگیل برای رشد سریع‌تر موها

ماساژ پوست کف سر با یک ماده محرک مانند روغن ناریگل احتمال رشد موها و بلندتر شدن آن‌ها را بیشتر می‌کند. این روغن ویتامین‌های ضروری و مواد معدنی مورد نیاز مو را فراهم می‌کند و یک نوع مرطوب کننده برای موها می‌باشد.

تغذیه مو

اگر موهای‌تان حالتشان را از دست داده‌اند یا به خاطر تغییرات آب و هوایی بیش از حد خشک شده‌اند، می‌توانید به کمک روغن نارگیل آن‌ها را بهبود بدهید. این روغن تارهای مو را پوشانده و در برابر خشکی مو، حرارت، سرما و سفید شدن از آن‌ها محافظت می‌کند. همچنین چربی از دست رفته موها را هم به آن‌ها برمی‌گرداند. برای دستیابی به تمام این مزایا کافی است هر شب پوست سرتان را با کمی از این روغن ماساژ دهید.