شاید از نظر تئوری و در نوشته یک عدد لک قهوه ای ناقابل موضوع چندان مهمی نباشد. اما وقتی در آینده به خودتان نگاه می‌کنید و متوجه می‌شوید که ظاهر یک دست پوست تان با این لک مورد تهدید قرار گرفته است، احتمالا چندان خوشحال نشوید.

در این مقاله از سلامت زیستی قصد داریم چند ماسک خانگی برای درمان لک های قهوه ای پوست را به شما معرفی کنیم. با ما همراه باشید.

برای درمان سریع این لک‌ها راهکارهای مختلفی در طب سنتی یا مدرن وجود دارد. اما باید دید که کدام یکی از این راهکارها می‌توانند دائمی و موثر باشند. در درجه اول باید ریشه و علت به وجود آمدن این لک‌ها را بدانید.

دلیل ایجاد لک‌های قهوه‌ای پوست

خیلی از زنان و مردان تغییرات رنگ روی پوست‌شان را تجربه کرده‌اند و همچنین شاهد ایجاد لک‌های قهوه‌ای رنگ کوچک روی صورت‌شان بوده‌اند. اما شاید اطلاع زیادی در خصوص دلیل به وجود آمدن این لک‌ها نداشته باشند. این لک‌های قهوه‌ای رنگ می‌توانند از دلایل ژنتیکیی، بارداری، اشعه یو وی، اسکار و زخم باشند. همچنین برخی از بیماری‌های پوستی هم می‌توانند باعث به وجود آمدن این لک‌های زشت و مزاحم شوند.

از این موارد که بگذریم برخی از تغییرات داخلی مانند تغییرات هورمونی ناشی از استرس به خصوص در افرادی که بین ۲۰ تا ۵۰ سالگی به سر می‌برند، هم می‌تواند عامل ایجاد این لک‌ها باشند. برای درمان این لک‌های صورت ابتدا بهتر است دلیل و ریشه آن را برطرف کنید تا در آینده شاهد برگشت دوباره آن‌ها نباشید. اما می‌رسیم به درمان. یکی از بی‌خطرترین و کم عارضه‌ترین روش‌های درمان برای این دست لک‌ها، درمان‌های خانگی و به قولی ماسک های خانگی هستند که می توانید به راحتی با موادی که در آشپرخانه تان پیدا می‌شود، آن‌ها را درست کنید. در ادامه چند ماسک خانگی را که برای درمان این لک‌ها موثر هستند، به شما یاد می‌دهیم.

چند ماسک خانگی برای درمان لک های قهوه ای پوست

ماسک ضد لک برای پوست‌های تیره

اگر پوست تیره یا به اصطلاح سبزه دارید، بهترین ماسک برای شما ماسک سیب‌زمینی است. برای این کار می‌توانید مقداری سیب‌زمینی را رنده کرده و آب آن را بگیرید. سپس آن را با کمی شیر ترکیب کنید. سپس این ماسک را روی لک‌های تیره و قهوه ای پوست بزنید. در صورتی که این ماسک را منظم تکرار کنید، می‌توانید نتایج معجزه‌آسا آن را ببینید.

ماسک صورت برای درمان لک و سفید کننده

اگر پوست تان روشن است و می‌خواهید لک‌های تیره را هم درمان کنید، می توانید از ماسک لیموترش و عسل استفاده کنید. عسل یک ماده طبیعی است که باعث نرمی و لطافت پوست می‌شود. همچنین سلول‌های پوستی را هم تغذیه می‌کند. لیموترش هم به خاطر اسیدی بودن برای درمان لک‌های پوستی و آکنه مفید است. همچنین مقادیر بالای ویتامین سی موجود در آن هم به بازسازی سلول‌ها و روشن‌تر شدن پوست کمک می‌کند. همچنین شیر تاثیر تسکین دهنده دارد و ماست هم همین نقش را ایفا می‌کند. ماسک ماست و خیار را برای رفع التهابات و مشکلات پوستی فراموش نکنید.

خیار، یک ضدلک و مرطوب کننده طبیعی

خیار را باید یکی از بهترین مواد طبیعی ضدلک دانست. چرا که هم قابلیت آبرسانی خوبی دارد و هم به درمان لک و کک و مک پوست کمک می‌کند. کافی است مقداری خیار را رنده کرده و روی لک‌های پوستی قرار دهید. یا اینکه چند ورقه نازک خیار را روی پوست گذاشته و چند دقیقه به آن زمان بدهید. خیار باعث خنک شدن و آبرسانی پوست می‌شود.

ماسک گردو و ماست

گردو سرشار از آنتی‌اکسیدان‌هاست و باعث می‌شود که درخشندگی و لطافت به پوست تان برگردد. چربی گردو هم برای درمان خشکی پوست مفید است. اگر یک لایه بردار و ضد لک طبیعی می‌خواهید، می‌توانید از ترکیب گردو و ماست یا شیر استفاده کنید. این ترکیب لایه‌های مرده پوست را کاهش داده و به پاکسازی پست شما کمک می‌کند.

گوجه

گوجه فرنگی هم مملو از آنتی‌اکسیدان‌ها و لیکوپن است. به همین دلیل است که برای دررمان لک‌های قهوه‌ای روی پوست و درمان اثرات آفتاب‌سوختگی روی پوست مفید است. برای درمان لک‌های قهوه ای پوست کافی است که مقداری گوجه را رنده کرده و روی پوست بمالید. این کار به شفاف و صاف شدن پوست شما کمک می‌کند.

ماسک پرتغال

از نیمه دوم سال در همه استان‌های کشور می‌توانید پرتغال را پیدا کنید. این میوه بهترین ضدلک طبیعی است که می‌توانید از آن استفاده کنید. چرا که مقادیر زیادی ویتامین سی و آنتی‌اکسیدان در خود دارد. یکی از بهترین میوه‌ها برای از بین بردن لک های پوستی در مردان و زنان و همچنین رفع تیرگی پوست است.

موز

موز سرشار از پتاسیم و کلسیم است و مصرف آن در وعده‌های غذایی منظم می‌تواند برای سلامتی شما فواید زیادی داشته باشد. همچنین پوست موز هم فواید زیادی دارد. یکی از این فواید این است که می‌تواند لک‌های قهوه‌ای پوست شما را فراری دهد. برای این کار کافی است که پوست موز را روی صورت و جاهایی که لک دارند، ماساژ دهید.

چند ماسک خانگی معجزه آسا برای درمان لک‌های قهوه‌ای صورت