کیوی منیع خوبی ازویتامین سی است و می‌تواند به کلاژن سازی و بازسازی پسوت کمک زیادی بکند. همچنین با رادیکال‌های آزاد موجود در پوست مقابله کرده و از ایجاد چین و چروک جلوگیری می‌کند.

در این مقاله از سلامت زیستی ما را دنبال کنید تا چند مدل از بهترین‌های ماسک کیوی را به شما معرفی کنیم.

جوانسازی پوست با ماسک کیوی

ما نمی‌توانیم زمان را به عقب برگردانیم اما شاید بتوانیم سرعت گذر زمان روی پوست را کم کنیم. کیوی سرشار از آنتی‌اکسیدان‌هاست که با رادیکال های آزاد مقابله کرده و اثرات پیری را در پوست کاهش می‌هد. می‌دانید که رادیکال های آزاد سوسل‌های بدن را مورد حمله قرار داده و باعث سریع تر شدن فرایند پیری و آسیب دیدن سلول‌های پوستی می‌شوند. پیری پوست شامل تغییر ضخامت و کشش و استحکام سلول‌های پوست است. کیوی از جمله منابع اصلی آنتی اکسیدان‌هاست که شامل ویتامین سی، ویتامین ای، لیکوپن و غیره است.

لیفت پوست

کیوی مقادیر زیادی ویتامین سی دارد که به تولید کلاژن کمک می‌کند. کلاژن نوعی پروتئین باعث همبند می‌باشد که باعث می‌شود استحکام پوست انسان بیشتر شود. با بیشتر شدن سن کلاژن سازی کاهش پیدا می‌کند و پوست خاصیت ارتجاعی خودش را ازدست می‌دهد. مواد تحریک کننده کلاژن مانند عصاره کیوی باعث محکم‌تر شدن بافت همبند شده و به لیفت پوست و بهبود ظاهر پوست و کاهش نشانه‌های پیری کمک زیادی می‌کند. کیوی می‌تواند فواید زیاید شامل لیفت، روشن کنندگی، پاکسازی و غیره برای پوست داشته باشد. کافی است برای هر هدفی که دارید، ماسک را مطابق همان هدف تهیه و آماده کنید. در ادامه چند تا از بهترین ماسک های کیوی را به شما آموزش می‌دهیم. با ما همراه باشید.

ماسک کیوی ضدافتادگی

برای بهره‌مند شدن از خواص ضدافتادگی کیوی می‌توانید یک کیوی را پوست گرفته و له کنید. سپس آن را با مقداری ماست کم چرب ترکیب کرده و برای ۱۵ دقیقه آن را روی پوست‌تان بگذارید. به یاد داشته باشید که این ماسک را اطراف چشم نباید بزنید. بعد از مدت مذکور هم پوست را با آب گرم بشویید و از یک کرم مرطوب کننده استفاده کنید. ماست مقادیر خوبی اسید لاکتیک دارد که برای کلاژن سازی پوست عالی عمل می‌کند.

ماسک کیوی پاک کننده

برای تمیز کردن عمیق پوست می‌توانید ی کیوی را پوست گرفته و با کمی آب لیموترش تازه ترکیب کنید. این ماسک را برای ۲۰ دقیقه روی صورت‌تان قرار دهید و بعد صورت را با آب زیاد بشویید. کیوی و لیموترش دو میوه عالی هستند که مقادیر زیادی از مواد تمیز کننده را در خود دارند. هر دو این میوه ها حاوی مواد ضدعفونی کننده هستند و پوست از آلودگی و گرد و خاک تمیز می‌کنند.

ماسک ضدچروک

ماسک کیوی به طور طبیعی یک ضدچروک محسوب می‌شود. برای اینکه به بهترین نتایج دست پیدا کنید، بهتر است که این میوه را به همراه آووکادو استفاده کنید. برای تهیه این ماسک یک کیوی را له کرده و با آووکادو له شده ترکیب کنید. سپس مقداری عسل طبیعی را هم به آن اضافه کنید و آنقدر هم بزنید که یک خمیر یکدست ایجاد شود. این ترکیب را برای ۲۰ دقیقه روی پوست قرار دهید و بعد آن را با آب ولرم بشویید. برای اینکه تاثیر ماسک بیشتر شود، می‌توانید بعد از تمیز کردن ماسک روغن آووکادو را روی پوست‌تان ماساژ دهید.

ماسک کیوی روشن کننده

یک کیوی را له کرده و با کمی انگور داخل مخلوط کن بریزید. انگور می‌تواند پوست شما را تغذیه کرده و ویتامینه کند. همچنین ترکیب انگور با کیوی یک ضدلک قوی به شمار می‌رود. این مخلوط را برای ۱۵دقیقه روی پوست قرار دهید و بعد آن را با آب سرد بشویید. اگر به طور مرتب از این ماسک استفاده کنید، درخشندگی و شفافیت ماسک هم چند برابر می‌شود. همچنین می‌توانید چین و چروک‌های سطحی را از بین برده و روند پیری پوست را تا حد زیادی به عقب بیندازید.

آموزش انواع ماسک کیوی برای زیبایی و شادابی پوست

ماسک جوانسازی پوست

دو عدد کیوی را پوست گرفته و با یک خیار رنده کنید و چند توت فرنگی هم به آن اضافه کنید. این ترکیب را روی پوست صورت و گردن قرار دهید و بعد از ۲۰ دقیقه ماسک را تمیز کنید. این ماسک می‌تواند علاوه بر خاصیت جوانسازی پوستف آبرسانی خوبی هم به همراه داشته باشد. همچنین می‌تواند به روشن‌تر شدن پوست‌تان هم کمک کند و لکه‌های پوستی را درمان کند. به همین خاطر است که این نوع ماسک را به عنوان یک ماسک جوانسازی پوست می‌شناسند.

ماسک کیوی برای شادابی و لطافت پوست

یک عدد موز رسیده را با یک کیوه و مقداری ماست داخل میکسر بریزید و این ترکیب را برای ۳۰ دقیقه روی صورت و گردن‌تان قرار دهید. در این مدت سعی کنید فکر‌تان را آرام کرده و ریلکس کنید تا ماسک هم بتواند کارش را به خوبی انجام دهد. ویتامین دی که در این ماسک موجود است، می تواند برای ترمیم و بازسازی پوست شما بسیار مفید باشد همچنین کلاژن سازی پوست را تحریک کند. بعد از مدت مذکور هم باید صورت و گردن‌تان را با آب گرم و بعد آب سرد بشویید. در آخر هم از یک مرطوب کننده مناسب استفاده کنید.