با بیشتر شدن سن کانال‌های زیر چشم که به مجزای اشکی معروف هستند، ظاهری عمیق‌تری پیدا می‌کنند و پوست ما هم پیرتر و خسته‌تر به نظر می‌رسد. سیاهی و گودی زیر چشم هم ناشی از همین روند است. البته این روند می‌تواند در هر یک از ما با سرعت متفاوتی رخ بدهد که به عوامل مختلفی مانند ژنتیک، شرایط آب و هوایی، مصرف سیگار یا آلرژی و غیره بستگی دارد. یکی از راه‌هایی که برای درمان این عارضه وجود دارد، تزریق فیلر است.

در این مقاله از سلامت زیستی ما را همراهی کنید تا بیشتر در خصوص این روش درمانی صحبت کنیم.

فیلر ترکیبی از اسید هیالورونیک است که در خود بدن یافت می شود. ترکیب این ماده به طور ویژه برای تزریق به قسمت‌های حساس زیر چشم آماده می‌شود. کار اسید هیالورونیک در پوست این است که رطوبت، کشش و استحکام پوست را تامین کند. این ماده همانطور که گفتیم به طور طبیعی در پوست یافت می‌شود در نتیجه تزریق خارجی آن هم باعث تحریک و واکنش‌های شدید نمی‌شود. ژل مخصوصی که برای زیر چشم تهیه می‌شود، حاوی ویتامین‌ها، مواد معدنی و اسید آمینه و آنتی‌اکسیدان است.

چرا فیلر به دور چشم تزریق می‌شود؟

تزریق فیلر به زیر چشم باعث می‌شود که گودی، سیاهی، چروک‌های ریز، پف زیر چشم که با بالا رفتن سن ظاهر عمیق‌تری پیدا می‌کنند، برطرف شوند. فیلر روی بافت و زیر استخوان تزریق می‌شود. تزریق این ماده ظرافت‌های خود را دارد که باید به واسطه متخصص انجام شود.

تزریق فیلر زیر چشم چطور انجام می‌شود؟

فیلر حاوی اسید هیالورونیک در انژکتورهای استریل و آماده نگهداری می‌شود. اگر دکتر زیبایی فیلر را در نقاط مورد نیار و در اندازه‌های کافی انجام شود، می‌تواند نقوص و مشکلات پوستی در ناحیه زیر چشم را بهبود دهد.

تزریق فیلر زیر چشم

آیا تزریق فیلر درد دارد؟

تزریق فیلر به واسطه یک انژکتور ظریف انجام می‌شود. قبل از تزریق کرم بی‌حسی زده می شود . بلافاصله بعد از اینکه تزریق تمام شد، شما می‌تواند تغییر را ببینید. اما نتیجه دقیق معمولا یک تا دو هفته بعد ایجاد می‌شود.

تزریق فیلر چه عوارض جانبی دارد؟

اگر تزریق فیلر توسط متخصص انجام شود، شانس کمتری برای ابتلا به عوارض جانبی وجود دارد. بعد از درمان هم ممکن است در محل کمی کبودی و قرمزی دیده شود که تنها به کمک کمپرس یخ تا حد زیادی کاهش پیدا می‌کند. همچنین در صورتی که به نوع فیلر حساسیت داشته باشید، ممکن است برخی از علائم آلرژی را هم ببینید. دقت داشته باشید که این کار حتما باید توسط متخصص معتبر انجام شود تا هیچ گونه اشتباهی در روند این عمل مشاهده نکنید. چشم یک منطقه حساس برای تزریق است چرا که برای تورم و احتباس آب هم تمایل زیادی دارد. تزریق بیش از حد فیلر می‌تواند این ناحیه حساس را متوجه عوارض جانبی شدید بکند.

ماندگاری فیلر چقدر است؟

ماندگاری فیلر به نوع فیلری که استفاده می‌‌شود و هنچین ویژگی‌های فردی بستگی دارد. بیشتر پر کننده‌های پوستی که در این ناحیه استفاده می‌شوند، بین ۶ تا ۱۸ ماه ماندگاری دارند.

تزریق با کانولا چطور انجام می‌شود؟

کانولا یک نوع سوزن است که قابلت انعطاف‌پذیری داشته و نوک آن هم مانند دیگر سوزن‌ها نیست. برای کار با آن هم ابتدا یک سوزن کوچک زده و یک روزنه در پوست ایجاد می‌شود سپس کانولا را وارد می‌کنند. این کار به این دلیل انجام می‌شود که کانولا نوک تیزی ندارد.

مزیت‌های تزریق با کانولا

  • این وسیله مانند سوزن درد ندارد.
  • از آن‌جایی که کانولا نوک تیز نیست، به هیچ عنوان احتمال ندارد که وارد هیچ یک از عروق شود.
  • از آنجایی که هیچ عروقی پاره نمی‌شود احتمال کبود شدن هم وجود ندارد.

نکاتی که باید قبل از تزریق انجام دهید

چند روز قبل از ترریق فیلر مصرف الکل و داروهایی مانند آسپرین و موترین که خون را رقیق می‌کنند را کاهش دهید. تزریق زیر چشم دردی ندارد و تنها ۲۰ تا ۳۰ دقیقه طول می‌کشد.

هفته قبل از تزریق سعی کنید یک رژیم غذایی سالم داشته باشید. تغذیه مناسب دوره بهبودی را سریع‌تر می‌کند و خطر عفونت را هم کاهش می‌دهد. مخصوصا خوردن میوه، سبزیجات و پروتین‌های کم چرب بسیار مفید است.

قبل از تزریق باید در خصوص داروهایی که مصرف می‌کنید با پزشکتان مشورت کنید و مطمئن شوید که مشکلی در خصوص هر کدام از آن‌ها وجود ندارد.

مصرف سیگار باعث کاهش جریان خون در بدن می‌شود. به این ترتیب خون کمتری هم به محل تزریق می‌رسد. به همین دلیل ممکن است دوره بهبودی در افرادی که سیگار می‌کشند، کمی طولانی‌تر باشد و همچنین احتمال ابتلا به عفونت هم در آن‌ها افزایش پیدا کند. در نتیجه باید حداقل از دو هفته قبل مصرف سیگار را ترک کنید.