با گذشت زمان و بیشتر شدن سن، صورت شما به مرور چاق‌تر شده و بخش‌های مختلف صورت به سمت پایین متمایل‌تر می‌شوند. گاهی با مراقبت یا انجام برخی از روش‌های پزشکی می‌توانید جلو این روند را بگیرید. یکی از کارهایی که برای افتادگی و پیری صورت می‌توان انجام داد، زاویه سازی صورت است.

در ادامه این مقاله از سلامت زیستی با ما باشید تا بیشتر در خصوص زاویه سازی صورت بدانیم.

در روند زاویه سازی سعی می‌شود یک فک V شکل ایجاد شود و اطراف گونه هم جمع شده و برجستگی گونه بیشتر نمایان شود. این کار با روش‌های مختلفی انجام می‌شود که در ادامه با آن‌ها آشنا می‌شویم.

زاویه سازی صورت چیست و چطور انجام می‌شود؟

زاویه سازی صورت با نخ

تکنیک لیفتینگ با نخ کمک می‌کند تا صورت دوباره جمع شده و ظاهر جوان گذشته خود را به دست بیاورد. این روش پوست را کشیده‌تر می‌کند. در زاویه سازی با نخ از نخ‌های پولید یوکسانون استفاده می‌شود که به مرور زمان جذب بافت بدن شده و اثری از آن ها باقی نمی‌ماند. استفاده از این روش به همراه فیلرهای پوستی تاثیرگذاری بیشتری دارد.

در طی درمان نخ‌های پولید یوکسانون یا PDO در لایه زیرپوستی یا در سیستم آپونورتیک عضلانی سطحی در زیر پوست قرار می‌گیرد. این نخ‌ها به کمک یک کانون در محل خودشان قرار می‌گیرند تا به مرور کبودی ناحیه تحت درمان را کاهش دهند.

در برخی از تکنیک‌ها شما می‌توانید مشخص کنید که کدام قسمت دقیقا لیفت شود. ۶ تا ۸ ماه بعد از این درمان نخ‌ها کاملا جذب شده و کلاژن که در اطراف آن‌ها تشکیل می‌شود. نتیجه این درمان می‌تواند تا ۲ سال هم دوام داشته باشد.

زاویه سازی صورت با چربی

با استفاده از این روش می‌توان کامنورهای اطراف صورت را کشیده کرد تا به شما کمک کنند که خط فکتان ظاهر V شکل داشته باشد و صورت‌تان به صورت قلبی دیده شود.

در این روش مقدار کمی از بافت چربی که در شکم یا ران وجود دارد، گرفته شده و به صورت کامول‌های حفره‌ای به صورت شما تزریق می‌شوند. کانول‌ها لوله‌های توخالی ۱ میلی‌متری هستند که انتهای ضخیمی داشته و یک سوراخ کوچک هم در انتهای آن‌ها قرار دارد.

بیشتر عوارض احتمالی که این روش ممکن است داشته باشد کبودی یا تورم در عرض یک هفته بعد از درمان است. نتیجه نهایی را هم می‌توانید تا ۶ ماه بعد از درمان مشاهده کنید. استفاده از این روش دوره ریکاوری کوتاهی دارد و شما می‌توانید خیلی زود به زندگی روتین‌تان بازگردید. بعد از شروع عمل ۴۵ دقیقه تا ۱ ساعت طول می‌کشد تا درمان تمام شود.

زاویه سازی صورت با ژل

فیلرهای پوستی در واقع ژل‌های تزریقی هستند که برای پر کردن نقاط خالی و گود شده صورت مانند زیر چشم یا گونه‌ها استفاده می‌شوند. از این روش می‌تواند برای حجم دادن به چانه در افرادی که چانه کوچکی دارند هم استفاده کرد. پراستفاده‌ترین نوع این فیلرها از اسید هیالورونیک  کلسیم تهیه می‌شوند. این مواد هم به طور طبیعی در بدن وجود دارند. درنتیجه این ژل‌ها هیچ خطری برای شما نخواهند داشت.

فیلرهای چانه مستقیما به چانه تزریق می‌شوند. ۲ روش اصلی برای تزریق این نوع فیلرها وجود دارد. اول تکنیک کونالا و دوم تکنیک سوزن.

هر دو این روش‌ها هم حسن‌ها یا مشکلاتی دارند. در برخی از مراکز برای اینکه بهترین نتیجه حالص بشود، از ترکیب هر دو این تکنیک‌ها استفاده می‌کنند. درمان با ژل زیاد طول نمی‌کشد و ظرف مدت ۱۰ دقیقه به پایان می‌رسد. منتها باید مطمئن شوید که این کار به وسیله یک پزشک حاذق انجام شود.

زاویه سازی صورت چیست و چطور انجام می‌شود؟

تزریق ژل درد چندانی ندارد. با این حال معمولا قبل از شروع کار کمی بی‌حسی به ناحیه مورد نظر تزریق می‌کنند تا بیمار در طول درمان درد را حس نکند.

مدت زمانی که نتیجه تزریق ماندگار باشد، به نسبت نوع ماده‌ای که استفاده می‌کند، متفاوت است. برای مثال ژل های هیالورونیک ۹ تا ۱۲ ماه دوام دارند.

زاویه سازی صورت با آرایش

کانتورینگ یکی از تکنیک‌های آرایشی است که برای زاویه‌دار کردن و برجسته نشان دادن بخش های از صورت مورد استفاده قرار می‌گیرد. در این تکنیک شما به کمک رنگ‌هایی که چند درجه از رنگ پوست‌تان تیره‌تر هستند، بخش هایی از صورت‌ را فرو رفته نشان می‌دهید. همچنین به کمک رنگ‌هایی که چند درجه از رنگ پوست تان روشن‌تر هستند، بخش‌هایی از صورت‌تان را برجسته‌تر می‌کنید. در این مرحله شما به اصطلاح هایلایت می‌کنید.