ارتباط جنیسی بین زن و مرد می‌تواند به اشکال و طرق مختلف انجام شود. برای مثال شما همیشه مجبور نیستید که با دخول به ارگاسم برسید. گاهی در شرایطی که نمی‌توانید دخول داشته باشید، می‌توانید از راه‌های دیگر هم ارضا شدن را تجربه کنید.

در این مقاله از سلامت زیستی با ما باشید تا نحوه و انواع رابطه جنسی بدون دخول را با هم مرور کنیم.

زن‌ها و مردان زیادی هستند که رابطه جنسی خوبی ندارند و اثرات آن رد در زندگی زناشویی و عاطفی‌شان هم حس می‌کنند. این طبیعی است که بعد از مدتی همسرتان باری‌تان خصوصیت جدید و غافلگیرکننده‌ای نداشته باشد و تمام هیجانات دوران نامزدی برای‌تان تمام شود. ولی اگر از آگاهی‌های کافی برخوردار باشید، می‌توانید در هر لحظه و هر زمان حتی بعد از اینکه ۵۰ سال از ازدواج‌تان گذشت باز هم عشق و جذابیت روزهای اول را زنده نگه دارید. یکی از کارهایی که می‌توانید انجام دهید این است که ارتباط جنسی‌تان را از راه‌ها و روش های مختلف امتحان کنید و اجازه ندهید که آنچه در اتاق خواب‌تان می‌گذرد کسل‌کننده و خسته کننده شود.

برای بیشتر مردم گاهی اوقات بهتر است که بجای نزدیکی کردن و مقاربت رابطه جنسی عاشقانه داشته باشند. این امر در مواقعی که تازه تجربه سقط جنین داشته اید یا زن در دوران پریودی به سر می‌برد، بیشتر صدق می‌کند.

همچنین اگر نگران بارداری هستید و وسایل پیشگیری هم ندارید، می‌توانید این روش را امتحان کنید. به یاد داشته باشید که زنان در ۱۰ روز از سیکل قاعدگی بیشتری آمادگی را برای حاملگی دارند. به همین دلیل است که در این زمان نیاز به مراقبت و توجه بسیار بیشتری دارید. در این مواقع می‌توانید برای اطمینان از اینکه منی یا پیشاب وارد واژن نمی‌شود، ارضا شدن بدون دخول را تجربه کنید.

یکی دیگر از دلایلی که شاید شما را مجاب کند که این شکل از رابطه جنسی را داشته باشید، عدم توانایی جنسی مرد است. در این مواقع بهتر است برای تامین نیازهای همسرش بدون دخول او را ارضا کند. همچنین آمارها نشان می‌دهد که بیش از ۷۰ درصد از زنان با تحریک کلیتوریس ارضا می‌شوند و نه از راه دخول.

در هر صورت ارضا شدن بدون دخول برای افراد متعدد و یا در مواقع متعدد می‌تواند مفید باشد. اما نکته مهمی که وجود دارد این است که چطور این کار را انجام دهید.

ارضا شدن بدون دخول

کلیتوریس چیست؟

کلیتوریس یا همان چوچوله یکی از مهم‌ترین اندام جنسی زنان است. این قسمت از بدن بانوان عصب و رگ‌های خونی زیادی دارد که باعث می‌شود زنان حساسیت و تحریک بیشتری هم در این ناحیه داشته باشند. کلیتوریس درواقع یکی از مهم‌ترین نقاط حساس جنسی بدن زنان است.

این نقطه در بالای واژن قرار دارد و در بسیاری از مواقع پیدا کردن آن برای خود زنان هم سخت است. مشکل پیدا کردن کلیتوریس این است که به طور کامل زیر لب‌های فرج قرار گرفته است و قابل دیدن نیست. البته بعد از تحریک جنسی این قسمت کمی بزرگ و برجسته شده و خود را نشان می‌دهد. درواقع با تحریک شدن زن خون بیشتری به این قسمت برده می‌شود و در نتیجه تحریک پذیری آن بیشتر شده و البته اندازه آن هم بزرگ‌تر می‌شود. بد نیست بدانید که تنها ۴ درصد از چوچوله بیرون از بدن قرار دارد و بقیه آن داخل بدن زن است. جالب است که برخی از متخصصان بر این باورند که در هنگام دخول هم به خاطر فشار مضاعفی که به چوچوله و نقطه جی وارد می‌شود، ارگاسم اتفاق می‌افتد.

کلیتوریس و ارضا شدن بدون دخول

کلیتوریس نقش فوق‌العاده‌ای در ارضا زنان بدون دخول دارد. این قسمت حساسیت زیادی دارد و زمانی که می‌خواهید بدون دخول ارضا شوید، درواقع از این قسمت استفاده می‌کنید. متخصصان معتقدند که حساسیتی که چوچوله دارد حتی در هیچ کدام از نقاط بدن مردان هم دیده نمی‌شود.

برای ارضا شدن بدون دخول بهتر است توجه بیشتری به مرحله پیش‌نوازی داشته باشید. برای این کار قبل از رابطه جنسی با کارهای مختلف مانند در آغوش گرفتن و صحبت کردن یا بوسیدن و معاشقه همسرتان را به اوج تحریک جنسی برسانید و او را آماده ارضا شدن بکنید. سپس با مالش کلیتوریس می‌توانید همسرتان را ارضا کنید.

مالش نقاط حساس بدن زن

برای آماده سازی همسرتان و همچنین برای ارضا شدن او می توانید از لمس دیگر نقاط بدن او هم کمک بگیرید. برای مثال نوک سینه‌ها هم از حساسیت بالایی برخوردار هستند و با لمس آن‌ها می‌توانید همسرتان را به سرعت تحریک کنید. همچنین ران‌ها، ساق پا، کمر و باسن هم تحریک پذیری بالایی دارند. برخی از خانم‌ها برای ارضا شدن بدون دخول تنها نیاز به مالش کلیتوریس دارند. درحالی که برخی از زنان با مالش نوک سینه‌ها هم می‌توانند ارضا شوند. البته این مورد در خصوص تعداد بسیار کمتری صدق می‌کند.