رابطه جنسی یک رابطه دو نفره است و در آن رضایت‌مندی و لذت بردن هر دو طرف از اهمیت بالایی برخوردار است. به عبارتی لازم است هر دو طرف یک رابطه جنسی خوب و موثر را تجربه کنند و هر دو طرف به ارگاسم برسند. ارگاسم شدن و ارضا شدن مردان نمود بیرونی بیشتری دارد و قابل تشخیص است اما ارگاسم شدن زنان کمی متفاوت است و شاید تشخیص آن هم کمی سخت باشد.

بعضی از زنان به دلایل مختلف وانمود می‌کنند که ارگاسم شده اند. خیلی از مردان هم واقعا نمی‌دانند چطور باید بفهمند که همسرشان به ارگاسم رسیده است یا خیر. به همین دلیل در این مقاله از سلامت زیستی بر آن شدیم که نشانه‌ها و علائم ارگاسم شدن زنان را عنوان کرده و همچنین راه‌های به ارگاسم رساندن خانم ها را با هم بررسی کنیم. در ادامه با ما همراه باشید.

متاسفانه عده زیادی از زنان به دلایل متعدد در رابطه جنسی تنها وانمود می‌کنند که به ارگاسم رسیده اند. طبق مطالعات انجام شده بیش از دو سوم زنان ادعا کردند که حداقل یک بار این کار را کرده‌اند.

زنان چه دلایلی برای این کار خود دارند؟

  • آن ها نمی‌خواند اعتماد به نفس همسرشان را خدشه دار کنند یا او را آزار دهند.
  • آن ها میترسند همسرشان فکر کنند که آن‌ها ناتوانی یا مشکل جنسی دارند.
  • آن ها خسته شده اند و می‌خواهند هر چه زودتر رابطه را تمام کنند.
  • آن‌ها می‌خواهند زودتر به کارهای دیگرشان برسند و دیگر زمانی برای رابطه جنسی ندارند.

آقایان چطور بفهمند که همسرشان تنها وانمود به ارضا شدن می‌کند؟

تنها کمی آگاهی و شناخت کافی است تا بتوانید مچ همسرتان را در حین گفتن این دروغ بزرگ بگیرید. به یاد داشته باشید که سعی کردن برای به ارگاسم رسیدن طرفین برای هر دو نفر شما و حتی زندگی مشترک‌تان مفید و موثر است. درست از که خانم‌ها مانند آقایان مایع منی ندارند و صورت عدم تخلیه مشکل فیزیکی چندانی پیدا نمی کنند. اما ارگاسم نشدن برای یک مدت طولانی می‌تواند آن‌ها را از رابطه جنسی یا حتی زندگی مشترک‌شان سرد کند و باعث شود که دچار افسردگی شوند. پس بهتر است این دروغ مصلحتی زیاد استفاده نشود. خود شما آقایان هم می‌توانید گاهی جلو آن را بگیرید. در ادامه برای اینکه بیشتر با روند ارگاسم شدن همسرتان آشنا شوید، نشانه‌های ارگاسم شدن زنان را شرح می‌دهیم.

راه ها و نشانه های ارگاسم شدن زنان

نشانه‌های ارگاسم شدن زنان

تنفس شدید

یکی از نشانه های ارگاسم شدن زنان که در بیشتر آن ها هم وجود دارد این است که آن‌ها در زنان ارگاسم تندتر از حد معمول نفس می‌کشند.

منقبض شدن سریع عضلات

یکی دیگر از نشانه های ارگاسم شدن زنان این است که به یک باره بدن‌شان به خصوص در ناحیه شکم و اطراف مقعد و ناحیه تناسلی جمع می‌شود.

جمع شدن بدن در هنگام ارگاسم

بعد از ارگاسم خیلی از خانم‌ها تمام بدن یا پایین تنه را جمع کرده و در خود می‌پیچند.

راه ها و نشانه های ارگاسم شدن زنان

احساس رضایت

ارگاسم با رسیدن به آرامش و رضایت همراه است. زنان بعد از ارگاسم زدن کمی کرخت و سست می‌شوند و شما می‌توانید بعد از تنشی که به خاطر رابطه جنسی داشتند، آرامش را در صورت‌شان ببینید. همانطور که گفتیم بعضی از زنان دوست دارند وانمود کنند که ارضا شده اند. در این مواقع آن‌ها شاید نشانه‌های فیزیکی که در بالا گفته شد را هم تقلید کنند. اما این احساس رضایت را به هیچ عنوان نمی‌توانند تقلید کنند و از همین جاست که می‌توانید متوجه دروغ آن‌ها بشوید.

خب حالا که نشانه های ارگاسم شدن زنان را می‌دانید بد نیست کمی هم در خصوص نحوه به ارگاسم رساندن خانم‌ها با هم صحبت کنیم.

راه های به ارگاسم رسیدن زنان

ارگاسم به معنی ارضا شدن کامل زن است می‌تواند به طرق مختلف و از شیوه‌های متعدد رابطه جنسی به آن رسید. نحوه ارگاسم شدن و حتی زمان آن در هر کس می‌تواند متفاوت باشد. اما نکته‌ای که در همه زنان مشترک این است که آن‌ها به مدت زمان زیادی حدود 10 تا 20 دقیقه نیاز دارند که تحریک شده و بعد ارضا شوند. در این زمان باید تمام پیش‌نوازی‌های لازم را انجام دهید و اجازه دهید که همسرتان کاملا تحریک شود. بعد از این مرحله همسرتان می‌تواند ارگاسم را تجربه کند.

به یاد داشته باشید که ارضا شدن با ارگاسم شدن متفاوت است و ارگاسم یک مرحله بالاتر از ارضا شدن است. زمانی که ارضا می‌شوید به این معنی است که رابطه جنسی را تمام کرده‌اید و به یک آرامش نسبی رسیده‌اید. اما ارگاسم یک واکنش کلی‌تر به همراه دارد و تمام بدن را به نسبت بیشتری در بر می‌گیرد. به طوری که منقبض شدن تمام عضلات بدن را به وضوح حس می‌کنید. ممکن است بعد از هر رابطه جنسی ارگاسم را تجربه نکنید و این روند طبیعی است. اما ارگاسم نشدن در طولانی مدت می‌تواند مشکل‌ساز باشد.

چطور پیش‌نوازی‌های اولیه را انجام دهیم؟

اگر می‌خواهید که نشانه های ارگاسم زنان را ببینید، باید کمی صبر کنید و تمام پیش‌نیازهای همسرتان برای ارگاسم شدن را تامین کنید. برای مثال همسرتان نیاز دارد که در یک مدت نسبتا طولانی برای رابطه جنسی آماده شود. شما نباید یک مرتبه مرحله دخول را شروع کنید. بلکه لازم است ابتدا کمی همسرتان را با نوازش نقاط حساس بدن مانند ران‌ها، لاله گوش، سینه، مچ‌ها یا کمر آماده کنید و اجازه دهید او خودش کاملا آماده برقراری رابطه جنسی شود. نقاط حساس بدن هر زن می‌تواند متفاوت باشد. بهترین کار این است که از خود او سوال کنید یا کمی صبر کنید تا در حین رابطه تمایلات او را متوجه شوید.

همچنین این نکته را به یاد داشته باشید که نقاط تحریک‌پذیر بیشتر از تمام نقاط بدن هر لمس و تحریکی را حس می‌کند. پس نباید با این نقاط خشن و بد رفتار کنید. به یاد داشته باشید که باید با آرامش و ملایمت نقاط حساس بدن همسرتان را لمس کنید.