اگر می خواهید رابطه جنسی خوب و لذت‌بخشی با همسرتان داشته باشید، لازم است همیشه برخی بایدها و نبایدها را رعایت کنید. درواقع هر کاری قوانینی دارد که باید به آن‌ها پایبند باشید.

در این مقاله از سلامت زیستی با ما باشید شما را از برخی اشتباهات رایج در رابطه جنسی مطلع کنیم.

شما هرگز همه چیز را نمی‌دانید

فکر نکنید که همه چیز را در خصوص رابطه جنسی و بایدها و نبایدهای آن می‌دانید. از طرفی همسر شما تمایلاتی دارد که هیچ مشاور و روانشناسی نمی تواند یک شبه آن‌ها را به شما یاد بدهد. و راه فهمیدن آن‌ها هوشیاری و خواستن خودتان است. بهتر است در خصوص تمایلات همسرتان بدون خجالت با او صحبت کنید. و به از او بخواهید که همه چی را برایتان توضیح دهد. همچنین اگر حس می کنید که همسرتان تمایلات تازه ای دارد یا به دنبال تنوع در رابطه جنسی است، سعی کنید این امکان را برای او فراهم کنید و به خواسته‌های جدید او هم تن دهید.

دعوا در اتاق خواب ممنوع

بسیاری از زن و شوهرها از خلوت اتاق خواب استفاده می‌کنند تا همه رویدادهای روزانه مشکلاتی که دارند را مطرح کنند. اما خشم و دلخوری که ممکن است در پی این بحث‌ها پیش بیاید، می‌تواند روی رابطه جنسی شما هم تاثیر گذاشته و آن را خراب کند. حتی بعد از دعوا ممکن است یکی از طرفین قلبا تمایلی به رابطه جنسی نداشته باشد و فرد دیگر نداند.

اگر از دست همسرتان دلخور هستید، در اتاق دیگری با او حرف بزنید. یا اینکه دعوا و بحث را به زمان دیگری بیندازید. درواقع عادت داشتن به دعوا کردن در اتاق خواب می‌تواند باعث شود که رابطه جنسی شما هم تحت تاثیر دلخوری‌هایتان قرار بگیرید و این رویه کم کم در زندگی زناشویی شما هم تاثیر می‌گذارد.

در مورد فانتزی‌های‌تان بدون خجالت صحبت کنید

بیشتر زن‌ها و مردها روی پیش‌نوازی متمرکز می‌شوند و اهمیتی به تخیلات و فانتزی‌های جنسی یکدیگر نمی‌دهند. اما اگر خواسته‌ها و تمایلات‌تان را به زبان نیاورید، طرف مقابل شما هیچ وقت شانس راضی کردن شما را نخواهد داشت. بهتر است خواسته‌هایتان را با یک لحن سازنده نه مخرب و سرزنش‌گر بیان کنید. و این را هم بدانید که در نهایت همسرتان هم از این روند و لذت بردن بیشتر شما خوشحال می‌شود.

تظاهر نکنید

بهتر است به جای وانمود کردن و فیلم بازی کردن روراست و صادق باشید و در خصوص چیزی که دوست دارید یا حتی دوست ندارید، با همسرتان صحبت کنید. اجازه دهید او خصوصیات و تمایلات منحصر به فرد شما در روابط جنسی را بداند. همچنین یکی از اشتباهات در رابطه جنسی این است که خانم‌ها تظاهر به ارگاسم شدن می‌کنند. معمولا در مواقعی که ارگاسم به طول می‌انجامد یا دیگر تمایلی به ادامه رابطه ندارند، این کار را می‌کنند تا همسرشان از اینکه نتوانسته‌است آن‌ها را ارگاسم کند، ناراحت نشود.

البته در هر رابطه‌ای نباید به ارگاسم رسید و گاهی می‌توان تنها از هم آغوشی لذت برد.

اگر حوصله رابطه جنسی را ندارید، خودتان را به انجام آن مجبور نکنید

یکی دیگر از اشتباهات در رابطه جنسی است که مردم فکر می کنند تعداد بالای رابطه جنسی به شادتر بودن و خوشبخت‌تر بودن آن‌ها کمک می کند. این درحالی است که تعداد رابطه جنسی هیچ اهمیتی ندارد و مهم کیفیت آن است. همچنین میزان و تعداد رابطه جنسی به ویژگی های افراد هم بستگی دارد. به طوری که شاید یک نفر هر روز رابطه جنسی بخواهد و فرد دیگر به هفته‌ای یک بار اکتفا کند و به بیشتر از آن هم نیازی نداشته باشد.

هدف در رابطه فقط به اوج لذت رسیدن نیست

تمرکز کردن روی ارگاسم می‌تواند باعث ایجاد استرس شده و اجازه ندهد که از رابطه‌ای که دارید، به خودی خود لذت ببرید. خیلی از زنان تازه وارد در رابطه جنسی همیشه به ارگاسم نمی‌رسند. و این به معنی وجود اشکال در آن‌ها نیست. بهتر است به جای تمرکز روی ارگاسم و رسیدن به اوج لذت جنسی از تک تک لحظه‌هایتان لذت ببرید.

استرس‌های شغلی را با خودتان به اتاق خواب نبرید

شاید امروز با رئیس‌تان دعوا کردید یا اینکه کاری که مدت ها منتظرش بودید را به فرد دیگری داده‌اند. اما مشغله‌های شغلی‌تان هرچه که هستند، بهتر است پشت درهای اتاق خواب باقی بمانند و با شما وارد حریم اتاق خوابتان نشوند. حتی می‌توانید کمی با خودتان خلوت کنید. و دیرتر به خانه بروید یا در سالن بمانید و استراحت کنید. اما زمانی که وارد اتاق خواب می‌شوید، بهتر است ناراحتی‌هایتان را فراموش کنید.

این اشتباهات در رابطه جنسی را انجام ندهید

از ظاهر هم ایراد نگیرید

زمان شروع رابطه اصلا زمان خوبی برای دادن تذکرهای تناسب اندام نیست. درست است که قصد شما خیر است و تنها می‌خواهید همسرتان بیشتر مراقب خودش باشد. اما برای گفتن این حرف‌ها می‌توانید زمان بهتری را پیدا کنید تا همسرتان کمتر ناراحت شود. وقتی برهنه در رخت‌خواب هستید، بیش از هر زمان دیگری حساس و اسیب‌پذیر هستید. پس بهتر است در این زمان بیشتر هم مراقب همدیگر باشید. این حساسیت‌ها در هر دو جنس زن و مرد به تناسب خودشان وجود دارد. و دلیل نمی‌شود چون طرفتان مرد است با بی‌رحمی او را قضاوت کنید.

در مورد شریک جنسی سابق‌تان حرف نزنید

هیچکس دوست ندارد در زمان رابطه از فرد دیگری چیزی بشنود. این کار حتی می‌تواند باعث ایجاد سوتفاهم یا تخریب شخصیت طرف مقابلتان شود. بهتر است خاطرات و تجربیات سابق‌تان را در زمان دیگری با او در میان بگذارید.

درد در رابطه جنسی طبیعی نیست

یکی دیگر از اشتباهات در رابطه جنسی این است که درد خوشایند رابطه جنسی را با درد آزاردهند اشتباه می گیرند. درد بیش از اندازه در حین رابطه نشان دهنده وجود یک مشکل است. ممکن است خشکی واژن، تغییرات هورمونی، خستگی یا بیماری‌های مختلف می‌توانند باعث به وجود آمدن این درد شوند. حتی ممکن است همسرتان آمادگی برقراری رابطه را نداشته و باید این کار را به زمان دیگری موکول کنید.

نداشتن توان جنسی همیشه ترسناک نیست

هر مردی ممکن است در مواقعی دچار ضعف توان جنسی شود. و این درهمواره نشاندهنده مشکل و بیماری نیست. این عارضه می‌تواند موقتی و به خاطر وجود یک مشکل در روند گردش خون، نوشیدن الکل، خستگی یا استرس باشد. و هیچ ربطی هم به همسر نداشته و دلیلی بر بد بودن او نباشد بزرگنمایی کردن و ترسیدن از این مشکل می‌تواند آن را حادتر کند. و اعتماد به نفس فرد را نشانه برود. که نتیجه آن ضعف بیشتر در عملکرد جنسی است.

در زمان رابطه گوشی را کنار بگذارید

زنگ و الارم گوشی در هر موقعیت می‌تواند تمرکز شما را از بین ببرد. بهتر است گوشی همراه‌تان را در حین رابطه سایلنت کنید و در این چند دقیقه فقط به فکر لذت بردن از دقایق‌تان باشید.