رابطه جنسی یکی از مهم‌ترین کارها در زندگی زناشویی است که می‌تواند روی کیفیت و دوام یک ازدواج هم تاثیر مستقیم داشته باشد. اما برای انجام این کار مهم لازم است برخی نکات را یاد بگیرید و رعایت کنید. برای مثال لازم است از کارهای قبل از دخول که لازم است انجام شود، مطلع باشید و برای آماده سازی بیشتر آن‌ها را انجام دهید.

در این مقاله از سلامت زیستی با ما باشید تا چند مورد از کارهایی که لازم است قبل از دخول انجام شود را با هم مرور کنیم.

انتخاب مکان مناسب

بهتر است رابطه جنسی را در مکانی شروع کنید که از نظر هر دو شما مناسب باشد. معمولا افراد دوست دارند در جایی که قبلا هم آغوشی و سکس را تجربه کرده‌اند مانند اتاق خواب این کار را انجام دهند. هرچند که گاهی عوض کردن مکان هم می‌تواند به متنوع‌تر شدن و لذت‌بخش تر شدن رابطه شما کمک کند. همچنین میزان نور و تهویه مکانی که می‌خواهید در آن با هم رابطه جنسی داشته باشید هم مهم است. در صورتی که اتاق خواب‌تان هر کدام از این موارد را ندارد، بهتر است خیلی زود فکری به حال آن بکنید. به یاد داشته باشید که بهترین مکان جایی است که در آن احساس آرامش و امنیت داشته باشید.

انتخاب زمان مناسب

بعد از مکان زمانی که رابطه جنسی دارید هم اهمیت پیدا می‌کند. درست است که نباید برای رابطه جنسی زمان مشخص کرد، اما باید مراقب باشید که این کار را در زمان‌های اشتباه هم انجام ندهید. زمان مناسب برای رابطه زمانی است که هر دو شما انرژی و تمایل کافی برای این کار را داشته باشید و هرعامل مزاحمی مانند بچه‌ها یا مهمان نتواند در کار شما وقفه بیندازد.

کمی در آغوش هم دراز بکشید

برای شروع رابطه جنسی عجله نداشته باشید. یا حداقل همیشه عجله نداشته باشید. همانطور که بعد از رابطه جنسی همسرتان را در آغوش می‌گیرید، لازم است قبل از شروع رابطه هم کمی در آغوش هم دراز بکشید تا مطمن شوید که هر دو برای شروع رابطه آماده هستید. در آغوش گرفتن و بغل کردن باعث ترشح هورمون اکسی‌توسین شده و این هورمون هم صمیمیت بین زوجین افزایش می‌دهد.

کارهای قبل از دخول را یاد بگیرید

قبل از شروع رابطه با هم صحبت کنید

یکی از کارهایی که قبل از دخول و رابطه جنسی باید انجام دهید این است که کمی با هم گپ بزنید و صحبت کنید. صحبت کردن همیشه می‌تواند شما را به هم نزدیک‌تر کند. می‌توانید در خصوص رابطه جنسی و تمایلات یا حتی فانتزی‌هایی که دارید با هم حرف بزنید.

حرف زدن در خصوص این موضوع به شما کمک می‌کند تا شناخت بهتری از هم داشته باشید و در نهایت رابطه جنسی بهتری هم تجربه کنید.

پیش نوازی

یکی دیگر از کارهای قبل از دخول که باید به آن توجه ویژه‌ای داشته باشید، پیش نوازی است

همانطور که قبلا گفتیم بهتر است برای شروع رابطه جنسی زیاد عجله نداشته باشید. می‌توانید کمی وقت به نوازش و ماساژ دادن هم به خصوص خانم بکنید تا هر دوتان بیشتر برای شروع رابطه آماده باشید و همچنین صمیمیت بین‌تان هم بیشتر و بیشتر شود. زوج‌هایی که رابطه جنسی خوبی دارند معمولا توجه بیشتری هم به پیش‌نوازی قبل از رابطه جنسی می‌کنند.

اگر قبل از رابطه جنسی پیش‌نوازی نداشته باشید، رابطه جنسی حالت خشک و سرد به خودش می‌گیرد و حتی شبیه به انجام یک کار عادی و کسل کننده می‌شود. بیشتر خانم‌ها برای شروع رابطه به ۲۰ تا ۳۰ دقیقه پیش‌نوازی نیاز دارند.

به چیزهای خوب فکر کنید

قبل از اینکه رابطه جنسی را شروع کنید، نگرانی‌های کاری و خاطرات بد روزانه‌تان را کنار بگذارید و به چیزهای خوب فکر کنید. می‌توانید به خاطرات خوبی که با هم داشتید فکر کنید یا اینکه حتی درمورد آینده خیال‌پردازی کنید.

مغز در تشخیص وهم و واقعیت کمی ضعیف است. بنابراین اگر به خوبی احساسات خوب را برای خودتان تداعی کنید، مغزتان هم آن احساسات را واقعی و مربوط به زمان حال فرض می‌کند و تجسم بیشتری هم به آن می‌دهد.

قبل از رابطه جنسی به عکس‌های دو نفره‌تان نگاه کنید

قبل از شروع رابطه به عکس‌های دو نفره‌ای که در اتاق دارید، نگاه کنید. این کار باعث می‌شود حس نزدیکی و صمیمیت بیشتری داشته باشید و درنتیجه رابطه جنسی بهتر و خوشایندتری هم تجربه کنید.

کمی به هم نگاه کنید

رابطه جنسی تنها یک فرایند فیزیکی و جنسی نیست. بلکه ارتباط زیادی به روح و روان شما و پیوند عاطفی‌تان با یکدیگر دارد. با داشتن همین پیش‌زمینه فکری از اینکه سریع رابطه را شروع کنید و باعث رنجش و آزرده شدن همسرتان شوید، جلوگیری می‌شود. بهتر است کمی به هم نگاه کنید و به یاد بیاورید که چقدر یکدیگر را دوست دارید.

کارهای قبل از دخول را یاد بگیرید

مدیتیشن هم می تواند مفید باشد

از دیگر کارهای قبل از دخول این است که آرامش‌تان را بازیابید و سعی کنید با توانایی روحی و البته فیزیکی متناسب این کار را شروع کنید. برای رسیدن به این هدف می‌توانید برای چند دقیقه به تنهایی مدیتیشن کنید. سعی کنید ذهن‌تان را خالی کنید و هرچیزی که باعث می‌شود به اندازه کافی به همسرتان و زندگی مشترک‌تان توجه نکنید را کنار بگذارید.

بازی‌های جنسی با همسر

هر کاری که رابطه جنسی‌تان را لذت بخش‌تر کرده و از کسل کنندگی و یکنواختی آن بکاهد، می‌تواند مفید باشد. می‌توانید کمی با همسرتان برقصید یا با شوخی‌های کوچک یکدیگر را سرگرم کنید. هر چه زمان بیشتری را برای آماده سازی قبل از دخول و رابطه جنسی صرف کنید، علاوه بر اینکه رابطه جنسی لذت بخش‌تری خواهید داشت، زندگی زناشویی‌تان هم پایدارتر و گرم‌تر خواهد بود.

بعد از رابطه جنسی چه کنیم

معمولا زنان از اینکه مردان بعد از تمام شدن رابطه جنسی به یکباره توجه کمتری به آن‌ها می‌کنند، شکایت دارند. همه افراد دارای عاطفه هستند و نیاز دارند که مورد توجه و مهر قرار بگیرند. به خصوص بعد از رابطه جنسی معمولا افراد چه زن و چه مرد آسیب‌پذیری بیشتری دارند چرا که ممکن است در خصوص مسائل مختلف مانند تناسب اندام، عملکردشان در رابطه و غیره نگران باشند. بهتر است با کارهای غلط به این نگرانی‌ها دامن نزنید و سعی کنید به یکدیگر احساس امنیت و آرامش بدهید.