سقط جنین در بعضی از موارد برای زوجین اهمیت زیادی دارد. بعد از ازدواج حاملگی می تواند یکی از بهترین دوره‌های زندگی باشد. با این حال باردار شدن برای همه خوشایند و قابل قبول نیست. خیلی از زوجین هستند که تمایلی به داشتن بچه ندارند و یا می‌خواهند آن را به زمان دیگری موکول کنند. برای همین است که به دنبال راه‌های سقط آن هستند. روش‌های پزشکی زیادی برای سقط جنین وجود دارد. اما در هفته‌های اول می‌توان به کمک برخی از روش‌های خانگی و طبیعی هم این کار را انجام داد.

در همین زمینه در این مقاله از سلامت زیستی قصد داریم به روش‌های خانگی سقط جنین بپردازیم. در ادامه با ما همراه باشید.

به طور منظم دوش بگیرید

یکی از روش‌های ساده و بی‌خطری که برای سقط جنین در اوایل بارداری وجود دارد این است که مرتب دوش آب گرم بگیرید. با این حال شما باید این روش را در کنار مصرف داروهای گیاهی امتحان کنید. تا نتایج بهتری بگیرید. در خصوص مصرف داروهای گیاهی می‌توانید روش‌های دیگری که در این مقاله ذکر می‌شود را مطالعه کنید.

دانه‌های کنجد

کنجد یک ماده غذایی مغذی است که خیلی از افراد به صورت‌های مختلف در نان یا سالاد آن را میل می‌کنند. با این حال این ماده غذایی می‌تواند در برخی از موارد مانند بارداری مضر بوده و باعث سقط شود. برای اینکه جنین‌تان را با کنجد صقط کنید کافی است مقداری از آن را مستقیما میل کنید و یا اینکه مقداری از آن را داخل یک لیوان آب ریخته و شب تا صبح بخیسانید. صبح روز بعد آبی که مانده است را صاف کرده و میل کنید. روش دیگری که وجود دارد این است که دانه‌های کنجد را به وعده‌های غذایی‌تان اضافه کنید.

برگ جعفری

این سبزی خوش عطر و خوش طمع برای جنین شما چندان خوشایند نیست. مصرف این گیاه در اوایل بارداری باعث سقط جنین می‌شود چرا که به تنظیم چرخه قاعدگی کمک می‌کند و باعث می‌شود که پریوید شوید. این گیاه دارویی به شد شدن رحم هم کمک می‌کند که در سقط بی‌تاثیر نیست. روش‌های مختلفی برای مصرف جعفری وجود دارد. برای مثال می‌توانید مقداری برگ جعفری و مقداری آب را داخل مخلوط‌کن ریخته و آب آن را صاف کرده و میل کنید. این کار را چند بار در روز تکرار کنید. همچنین می‌توانید جعفری را به صورت خشک شده استفاده کنید.

بهترین روش هم این است که چند ساقه جعفری را داخل وازن‌تان بگذارید و اجازه دهید تمام روی بماند. البته می‌توانید آن‌ها را چند بار در روز عوض کنید.

چای بابونه

شاید تعجب کنید اما اگر به دنبال روش های خانگی سقط جنین هستید، چای بابونه یکی از گزینه‌های شماست. چرا که بیشتر پزشکان به زنان باردار توصیه می‌کنند که این چای را نخورند. برای سقط جنین می توانید روزانه چند فنجان چای بابونه بخورید.

برای این کار مقداری بابونه خشک را با کمی آب دم کنید و میل کنید. بابونه تلخ است می‌توانید کمی شکر یا عسل یا نبات هم به آن اضافه کنید.

رابطه جنسی

داشتن چند بار رابطه جنسی در ماه‌های اول و دوم بارداری باعث سقط جنین می‌شود. البته لازم است رابطه جنسی به همراه دخول و ارگاسم باشد.

روش های خانگی سقط جنین

سنبل ختایی

تاثیری که سنبل ختایی روی زنان دارد، مثال زدنی است. این گیاه باعث انقباظات بیشتر رخم شده و همچنین به چرخه قاعدگی هم کمک می‌کند. این خواص باعث می‌شود که این گیاه یک روش داروی بدون خطر و بی عارضه و همچنین یکی از روش‌های طبیعی سقط جنین باشد. این گیاه یک روش طبیعی و بدون خطر برای سقط در اوایل بارداری است. شما باید کمی سنبل ختایی را با یک فنجان آب ولرم دم کرده و ۴ بار در روز میل کنید.

گیاه دارویی توت مار

این گیاه یکی دیگر از روش های خانگی سقط جنین است. بعد از اینکه این گیاه را میل کردید، باید کوهوش قرمز هم بخورید. همچنین هر کس باید دوز متفاوتی از این گیاه را میل کند. بنابراین بهتر است در این خصوص با یک متخصص گیاهان دارویی مشورت کنید.

دارچین

دارچین یکی از محبوب ترین ادویه‌ها در تمام دنیاست. اما مصرف مقدار زیادی از آن می‌تواند باعث سقط جنین شود. مقادیر زیاد انقباض رحم را بیشتر می‌کند و در نهایت باعث سقط جنین می‌شود.

روش های خانگی سقط جنین

پونه

پونه یکی از گیاهانی است که برای درمان سرماخوردگی مصرف می‌شود. اما استفاده بیش از اندازه از آن می تواند مانند یک سم قوی عمل کند و باعث سقط جنین شود. پونه یک ماده به نام پولکان دارد که باعث خونریزی شدید و انقباضات رحمی می‌شود.

ویتامین سی

یکی دیگر از روش های خانگی سقط جنین استفاده از ویتامین سی است. بنابراین مصرف دوزهای بالا آن به طور منظم می‌تواند به سقط جنین منجر شود. ویتامین سی در مرکبات هم به مقدار زیاد وجود دارد در نتیجه مصرف زیاد این میوه‌ها می‌تواند در سقط موثر باشد. مکمل ویتامین سی هم گزینه خوبی است. شما باید روزانه ۵۰۰ تا ۱۲۰۰ میلی‌گرم ویتامین سی استفاده کنید. افزایش تدریجی دوز این مکمل باعث می‌شود که استروژن هم به طور تناوبی در بدن بیشتر شود. با بیشتر شدن استروژن پروژسترون در بدن کاهش پیدا می‌کند. پروژسترون برای رشد طبیعی جنین ضروری است. در نتیجه اگر این هورمون در بدن کم باشد، جنین خود به خود سقط می‌شود.

قرص آسپرین

اگر می‌خواهید بارداری سالم و طبیعی داشته باشید، نباید آسپرین بخورید. مصرف روزانه ۵ تا ۶ قرص آسپرین به همراه مواد خوراکی گرم مانند دارچین و زنجبیل و قهوه و غیره در هفته دوم تا هشتم بارداری می‌تواند باعث سقط جنین شود.

کپسول دونگ کوئی

استفاده از این دارو هم در کنار مصرف منظم ویتامین سی به مدت شش روز می‌تواند به سقط جنین کمک کند. استفاده از هر دو این مواد می‌تواند باعث بیشتر شدن انقباظات رحم و سقط شود.