میل جنسی یک احساس طبیعی است که در بدن همه از جمله زنان وجود دارد. با اینکه در بین عوام اعتقادی خلاف این وجود دارد اما زنان میل جنسی بیشتری نسبت به مردان دارند. این میل جنسی طبعا باید به صورت طبیعی و با رابطه جنسی درست و سالم پاسخ داده شود. اما متاسفانه هستند کسانی که به جای رابطه جنسی با خودارضایی سعی در ارضا شدن خودشان دارند.

در همین زمینه قصد داریم در خصوص خودارضایی دختران بیشتر صحبت کنیم. در ادامه با سلامت زیستی همراه باشید.

خودارضایی دختران

به طور کلی تحریک آلت تناسلی به وسیله خود فرد برای تخلیه هیجان و احساسات جنسی را خودارضایی می‌گویند. بیشتر زنان در سنین ۱۳ تا ۲۰ سالگی دست به خودراضایی می‌زنند. البته مرز سنی خاصی برای این کار وجود ندارد و هر کس حتی زنان متاهل ممکن است مجبور به انجام آن شوند خانم‌ها ممکن است در دهه هشتم زندگی‌شان هم این کار را انجام دهند و نمی‌توان این کار را محدود به گروه سنی خاصی کرد. خودارضایی دختران با خودراضایی مردان چه فرقی دارد؟

خانم‌ها در مقایسه مردان خودارضایی را در سنین بالاتری شروع می‌کنند.

زنان برخلاف مردان اجباری از نظر فیزیکی برای خودارضایی ندارند. در صورتی که بیشتر مردان به خاطر تخلیه شدن منی خود را مجبور به این کار می‌بینند.

وقتی که یک خانم یاد می‌گیرد چطور خودارضایی کند، معمولا کمتر از مردان این کار را انجام می‌دهد.

خانم‌ها کمتر از مردان به طور منظم خودارضایی می‌کننند. مثلا ممکن است یک خانم بدون هیچ مشکلی در زندگی اجتماعی خودش و در سلامت روحی بتواند تا شش ماه خودارضایی را ترک کند. اما در مردان به ندرت پیش می‌آید که بتوانند میل جنسی‌شان را کنترل کنند.

بر خلاف مردان، زنان روش‌های متنوع‌تر و بیشتری برای خودارضایی دارند.

یکی از دلایلی که خانم‌ها در سنین بالاتر و کمتر از مردان اقدام به خودارضایی می‌کنند این است که آلت جنسی مرد بیرون از بدن اوست و به نوعی پسران از کودکی به وجود این عضو پی برده و مدام در مورد آن کنجکاو هستند و طبیعتا خیلی زودتر به بعد جنسی خود و تمایلات جنسی‌شان پی می‌برند. درصورتی که میلی جنسی و تمایلات جنسی در زنان پیچیده‌تر و به نوعی دور از دسترس‌تر است و زنان معمولا در سنین بالاتری خود را در مقابل میل و نیاز جنسی خودشان می‌بینند.

مضرات خودارضایی دختران

احتمالا شما هم تاکنون لیست بلندبالایی از مضرات این کار را خوانده و شنیده‌اید. اما تا به حال پژوهش‌های علمی ضرر و زیان های جسمی خودارضایی زنان را اثبات نکرده است. درواقع مواردی مانند ضعیف شدن چشم‌ها، ریزش مو یا سرطان که گفته می‌شود، منبع علمی ندارند. اما خب مواردی هستند که می‌توان از نظر تئوری آن‌ها را بیان کرد.

خودارضایی دختران تحت بعضی از شرایط خاص می‌تواند مضر و یان‌آور باشد. اگر شما از آن دسته افرادی هستید که همیشه این کار را به تکرار و در دفعات زیاد انجام می‌دهید، احتمالا باید نگران باشید. چرا که خودارضایی زیاد می‌تواند شما را به لذت جنسی فراتر از لذت جنسی در رابطه جنسی برساند. به عبارتی شما دیگر نخواهید توانست با رابطه و سکس تحریک و ارضا شوید. چرا که در سکس پارتنر شما به اندازه شما به سلایق و ویژگی‌های بدنی و نحوه ارضا و تحریک شدن شما اشراف ندارد. از طرفی او هیچ وقت نمی‌تواند نیاز و خواسته شما را در همان لحظه حدس بزند. درحالی که خود شما در حین خودارضایی این کار را می‌کنید و هرچه که دوست دارید یا نیاز دارید، برای خودتان تامین می‌کنید. به این ترتیب رابطاز نظر میزان لذت و ارضا شدن فرد، رابطه جنسی نمی‌تواند با خودارضایی رقابت کند.

خودارضایی دختران، مضرات و فواید آن

یکی دیگر از نگرانی‌هایی که در این زمینه وجود دارد این است که ممکن است دختران در حین خودارضایی بکارتشان ر از دست بدهند. می‌دانید که در ایران هنوز برای خیلی از افراد بکارت داشتن دختران اهمیت بسیار زایدی دارد. البته تا زمانی که شما فقط به تحریک بخش‌های بیرونی واژن می‌پردازید، احتمال آسیب دیدن پرده بکارت وجود ندارد مگر در برخی موارد جزئی.

و در آخر مهم‌ترین ضرر خودارضایی آسیب و فشار روحی آن است. در صورتی که از این کار احساس گناه می‌کنید و بعد از خودارضایی از نظر روحی حال خوبی ندارید، به نوعی تنش جدیدی برای خودتان ایجاد می‌کنید و باید با احساس شرم و گناه این کار کنار بیایید. این روند می‌تواند باعث شود که خودبینی شما نسبت به خودتان تغییر کند.

فواید خودارضایی

حالا که با ضررهای خودارضایی دختران آشنا شدید، بد نیست که نگاهی هم به فواید این کار بیندازید.

خودارضایی می‌تواند به زنان کمک کند که شناخت بهتری از بدن خود داشته باشند. معمولا تحریک و ارضا شدن زنان نسبت به مردان سخت‌تر و پیچیده‌تر است. زنان نیاز دارند خودشان را بشناسند و یاد بگیرند که برای لذت بردن بیشتر از رابطه جنسی باید چه کارهایی انجام دهند. در این خصوص خودراضایی می‌تواند مفید باشد.

جالب است بدانید که اولین تجربه ارگاسم بسیاری از زنان در حین خودارضایی بوده است و قبل از آن هیچ اطلاعی در خصوص اینکه چطور باید به ارگاسم برسند، نداشتند. همچنین خیلی از زنان متاهل نمی‌دانند که ارکاسم و ارضا شدن چه تفاوتی با هم دارند و هیچ تجربه‌ای در خصوص ارگاسم ندارند. به این ترتیب زنان با خودارضایی یاد می‌گیرند که چطور باید به ارگاسم برسند و در این مسیر شریک جنسی‌شان را هم راهنمایی می‌کنند.

یکی دیگر از فواید خودارضایی می‌توان این باشد که شما به کمک آن می‌توانید فشار جنسی را کم کرده و به جنبه‌های دیگر زندگی تان برسید. به عبارتی اگر تنها به خاطر فشار جنسی می‌خواهید رابطه خارج از چهارچوب خانواده و با افراد اشتباه داشته باشید، خودراضایی می‌تواند جایگزین بهتری برای شما باشد.