ترمیم پرده بکارت شاید از نظر خیلی از ما کار قبیح و نادرستی باشد اما در عین حال به نجات زندگی و آبرو برخی از افراد هم کمک میکند. لذا به نوعی یک راه چاره برای بعضی از افراد بوده است.

در هر صورت اگر تمایل دارید بیشتر در خصوص این موضوع اطلاعات کسب کنید، در این مقاله از سلامت زیستی ما را همراهی کنید.

در جامعه سنتی ایران داشتن بکارت برای دختران اهمیت زیادی دارد. به مین خاطر هیچ دختری هم دوست ندارد که مجبور باشد در خصوص نداشتن پرده بکارت به کسی توضیح بدهد و طوری وانمود کنند که دیگران و به خصوص همسر گمان کند که آن ها هیچ اشتباهی در این خصوص نداشته اند. این مسئله تا آنجایی پیش می‌رود که به یک وسواس تبدیل می‌شود و باعث می‌شود برخی از زنان حتی از نشان دادن تمایلات و لذت جنسی خود در حین سکس با همسرشان هم خودداری کنند و از همسرشان هم خجالت بکشند. به همین خاطر است که در صورتی که قبل از ازدواج پرده بکارتشان را به خواست خودشان یا ناخواسته از دست بدهند، سعی می‌کنند با ترمیم پرده بکارت این واقعیت را مخفی کرده و اجازه ندهد که دیگران چیزی از این موضوع بدانند. معمولا در این موقعیت خانواده و به خصوص مادران هم از این کار دخترشان پشتیبانی می کنند.

ترمیم پرده بکارت

ترمیم پرده بکارت یک نوع عمل جراحی است که هدف آن این است که پرده یا هایمن زنان دوباره به شکل اولیه خود بازگردد. این کار می‌تواند باعث شود که شما دوباره بعد از اولین رابطه خونریزی ناشی از پاره شدن پرده را داشته باشید و همچنین حین بازبینی واژن فرد متوجه پارگی پرده شما نشود. لازم به ذکر است که بعضی از زنان به صورت مادرزادی پرده وجود ندارند. همچنین عده‌ای هستند که پرده‌شان بدون سوراخ و غیرقابل نفوظ است که به یک جراحی ساده برای ایجاد سوراج جهت خروج خون قاعدگی نیاز دارند. عده‌ای هم به خاطر ضخیم بودن بیش از اندازه پرده به یک نوع عمل جراحی برای پاره کردن پرده نیاز دارند به طوری که این کار با دخول ممکن نیست. همچنین بعد از اولین دخول هم معمولا پرده از چند جا پاره می‌شود اما تا زمانی که اولین نوزاد به دنیا نیاید، باقی مانده پرده از رحم خارج نمی‌شود.

همه چیز در مورد ترمیم پرده بکارت

آیا پرده بکارت فقط با رابطه جنسی پاره می‌شود؟

برخی از حوادث هم می توانند باعث پارگی پرده بکارت شوند. البته تاثیری که این حوادث روی وازن می‌گذارند با تاثیر دخول متفاوت است و پزشک قانونی می تواند علت دقیق پارگی را تشخیص دهد. در هر صورت عوامل دیگری که باعث پارگی پرده می‌شوند، شامل موارد زیر هستند:

 • ورزش‌های سنگین مانند ژیمیناستیک، اسب سواری یا کاراته
 • داخل شدن هر جشم خارجی در داخل واژن تا بیشتر از یک بند انگشت
 • عمل‌های لگنی وخیم
 • برخی از تصادف‌ها و برخوردهای سنگین

آیا می‌توان زمان دقیق پارگی پرده را تشخیص داد؟

تا دو هفته بعد از پارگی از روی ظارهر واژن می توان روز دقیق پارگی پرده را مشخص کرد. البته متخصص تا یک ماه بعد هم می‌تواند تاریخ دقیق این اتفاق را حدس بزند. بعد از آن دیگر این امکان وجود ندارد.

از لحاظ شکل ظاهری اگر پرده شما ترمیم نشود، لبه‌های پرده که پاره شده‌اند، اغلب به رنگ قرمز درآمده و شما می‌توانید اثرات خون لخته شده را روی آن ببینید.

بعد از حدود ۱ هفته لبه‌های بیرونی بریدگی از مخاطی مشابه مخاط پرده پوشیده شده و بعد از حدود ۱۴ روز لبه‌های زخمی تقریبا خوب می‌شوند. در صورتی که پرده ترمیم نشود، این اتفاقات نمیفتد.

روش‌های مختلف ترمیم پرده بکارت

قبل از ترمیم پرده بکارت باید بدانید:

تنها در دختران خردسال و اطفال احتمال این وجود دارد که پرده بتواند خود به خود ترمیم و درمان شود. بعد از عمل ترمیم بکارت باز هم متخصص می‌تواند عمل را تا حدودی تشخیص دهد. البته این موضوع به کیفیت انجام شدن عمل ترمیم هم بستگی دارد و در برخی از موارد در صورتی که بدن شما هم ترمیم را به خوبی انجام دهد و یا پارگی زیاد شدید نباشد، متخصص می‌تواند این کار را بدون اینکه اثری از خود باقی بگذارد، انجام دهد.

به یاد داشته باشید که عمل ترمیم بکارت در هیچ مرکز دولتی و رسمی آموزش داده نمی‌شود و تنها در برخی از موارد خاص مانند تجاوز، پزشک قانونی اقدام به ترمیم می کند. به عبارتی پزشکانی که این عمل را انجام می‌دهند، به صورت تجربی این کار را می‌کنند و علمی در خصوص نحوه انجام آن ندارند. البته در کشورهای دیگر این عمل به واسطه پزشکان جراحی پلاستیک انجام می‌شود و به نوعی در بین عمل‌های زیبایی دسته بندی می‌شود.

ترمیم بکارت به روش alloplant

این روش یک راهکار موقتی است و شما باید یک هفته قبل از ازدواج این کار را انجام دهید.

روش ترمیم بکارت STID

این جدیدترین متد برای جراحی پرده بکارت است و در آن روی پرده بکارت بخیه‌های سه لایه‌ای زده می‌شود.

بعد از این عمل‌ها پرده مانند اولش می‌شود؟

بله. اما ترمیم به شکل طبیعی انجام نمی‌شود. پرده بکارت یک لایه بیورنی دارد که قابل جا به جایی است و می‌تواند روی پارگی قبلی پرده بخیه بخورد و آن را ترمیم کند و یک حلقه کوچک جدید ایجاد کند. برای این کار همچنین می توان از پوشش لب واژن هم استفاده نمود.

کپسول‌های پرده بکارت

پرده بکارت مصنوعی یا کپسول پرده بکارت یک نوع کپسول با یک مایع قرمز رنگ است که شباهت زیادی به خون دارد. وقتی که شما این کپسول را وارد واژنتان می‌کنید، لایه پوششی این کپسول با گرمای داخل واژن ذوب شده و مایع خون مانند آن آزاد می‌شود. این محصول برای اولین بار در چین ساخته شد و در برخی از کشورها از آن استفاده می‌شود.

برخی تبلیغات کذب در خصوص ترمیم پرده بکارت

لیزر درمانی برای ترمیم بکارت

تکنولوژی لیزر امروزه در زمینه‌های زیادی کاربرد دارد و به طوری که شما بسیاری از مشکلات را به کمک آن می‌توانید حل کنید. این روش اما برای درمان پارگی پرده کاربردی ندارد. البته می توان از لیزر درمانی هم کمک گرفت. اما کاربرد آن این است که بعد از عمل ترمیم پرده برای محو کردن جای بخیه از لیزر استفاده شود.

ترمیم پرده با روش تیغه درمانی

در این روش من درآوردی و عجیب مدتی به دختران داروهای اسهال آور داده می‌شود و بعد از آن رژیم سرشار از آجیل و میوه برایشان تجویز می‌شود. به این امید که این رژیم خاص غذایی و دارویی خود به خود پرده شما را ترمیم می‌کند. اما این اتفاق هیچ وقت نمیفتد و در بیشتر مواقع تنها فایده‌ای که دارد این است که جیب یک سری از افراد را پر کند.

برخی از عوارض جانبی عمل ترمیم پرده بکارت

 • سرگیجه و استفراغ
 • درد بعد از عمل
 • خونریزی‌های آنرمال
 • ترشحات آنرمال
 • التهاب یا عفونت
 • نتایج مطلوب بعد از جراحی

مراقبت‌های لازم بعد از عمل ترمیم پرده بکارت

 • بعد از ترمیم بهتر است یک روز کامل را به استراحت بپردازید و همچنین مسکن‌هایی که از دکتر گرفته‌اید را بخورید.
 • اینکه روی باسن و روی بخیه‌هایتان بنشینید، مشکلی ندارد اما بهتر است که به صورت کج یا درحالی که به مبل یا پشتی تکیه داده‌اید، بنشینید.
 • بعد از یک روز یک حمام ۱۵ دقیقه‌ای بروید و در یک وان یا تشت حاوی بتادین بنشینید. به اندازه‌ای بتادین را به آب اضافه کنید که رنگ آب مانند چای کمرنگ شود. بعد از حمام هم واژن را کاملا خشک کنید.
 • بعد از هر بار توالت رفتن به خوبی با سشوار و دستمال محل مربوطه را خشک کنید.
 • بهتر است به آرامی راه بروید و قدم‌های کوتاه بردارید.
 • تا چند روز سعی کنید مستقیما روی بخیه‌ها ننشینید.
 • بهتر است تا جایی که می‌توانید در دو هفته اول بعد از عمل از پله بالا و پایین نروید.
 • یبوست شدن تاثیر عمل ترمیم شما را به هم می‌زند. پس بهتر است از داروهای مسهل استفاده کنید.
 • از توالت فرنگی استفاده کنید.

عمل ترمیم پرده بکارت را تا چند بار می‌توان انجام داد؟

این موضوع به نوع آناتومی فرد بستگی دارد اما معمولا حداکثر تعداد این عمل برای فرد تا ۲ بار است.