رابطه جنسی یکی از موارد مهم در زندگی تمام افراد است. این رابطه نه تنها روی زندگی اجتماعی و زناشویی شما تاثیر دارد، که می تواند روی سلامت و زیبایی شما هم نقش به سزایی داشته باشد.

در این مقاله از سلامت زیستی قصد داریم در خصوص تاثیر رابطه جنسی روی پوست و مو صحبت کنیم. در ادامه با ما همراه باشید.

درخشش پوست و مو

زنانی که رابطه جنسی متناسب و منظمی دارند، معمولا از پوست و مو بهتری هم برخوردار هستند. هورمون استروژن در بدن این زنان بیشتر ترشح شده و به زیبایی و شادابی آن‌ها کمک می کند. این هورمون به میزان رابطه جنسی شما بستگی دارد. و همچنین نقش زیادی هم روی ظاهر موها دارد. بر اساس مطالعاتی که انجام شده است، داشتن یک زندگی جنسی خوب و رضایت بخش به متابولیز مواد غذایی و جذب بیشتر مواد مورد نیاز موها کمک بیشتری می‌کند.

از طرفی مقدار کلاژن تولید شده در بدن هم به میزان رباطه جنسی که داید، مرتبط است. می‌دانید که کلاژن پروتئین اصلی پوست است و به زیبایی و استحکام آن کمک می کند.

جوان تر به نظر می‌رسید

روابط جنسی منظم کمک می‌کند تا شما ظاهر زیباتر و جوان‌تری داشته باشید. هورمونی که بعد از روابط جنسی ترشح می‌شود، به درخشش و زیبایی هرچه بیشتر پوست و ناخن‌ها کمک می‌کند. زمانی که ویتامین‌ها و مواد معدنی بیشتری در بدن‌تان وجود داشته باشد، موها کمتر می‌ریزند و ناخن‌ها هم کمتر از قبل شکننده و آسیب پذیر می‌شوند. همچنین مانیکورهایی که می‌کنید هم دوام بیشتری خواهند داشت و کمتر شاهد شکستن و ریش شدن ناخن‌ها خواهید بود. به همین دلیل است که می توان گفت رابطه جنسی باعث می‌شود که شما همواره جوان‌تر و شاداب‌تر به نظر برسید. بر اساس مطالعات انجام شده کسانی که بیشتر از سه بار در هفته رابطه جنسی دارند، از نظر روانی هم بشتر خودشان را جوان و شاداب می‌دانند.

استرس کمتر

زمانی که ارگاسم و ارضا شدن اتفاق میفتد اکسی توسین زیادی در خون آزاد می‌شود. اکسی توسین کورتیزول هورمونی است که استرس را از بین برده و باعث می‌شود که شما احساس آرامش و راحتی بیشتری داشته باشید. خیلی از کسانی که در شهرهای شلوغ هستند، مقدرار زیادی هورمون کورتیزول در بدنشان دارند. این افراد معمولا از شلوغی و ازدحام کار و زندگی‌شان رنج می‌برند به عبارتی مشغله زیاد شما باعث می‌شود که مدام نگران مسائل متعدد باشید و از طرفی زمان کمتری برای داشتن رابطه جنسی منظم و خوب داشته باشید. همین روند خود به استرس شما دامن می‌زند و اجازه نمی‌دهد که بدنتان برای رفع و کاهش آن کاری کند.

آیا از تاثیر رابطه جنسی بر پوست و مو آگاهید؟

زیاد بودن هورمون کورتیزول باعث می‌شود که در شکم شما چربی‌های بیشتری جمع شود. درنتیجه شما سخت‌تر از قبل می‌توانید وزن‌تان را ثابت نگه دارید یا اینکه لاغر شوید. توصیه ما به شما این است که توجه بیشتری به زندگی زناشویی و روابط جنسی‌تان داشته باشید. این کار باعث می‌شود که بتوانید هورمون استرس را در بدن‌تان کاهش داده و با آن مقابله کنید. می‌دانید که استرس طولانی مدت به پیری پوست و ریزش مو و به هم خوردن روند طبیعی بدن‌تان منجر می‌شود.

آبرسانی پوست و جلوگیری از ایجاد جوش

تاثیر رابطه جنسی بر پوست شامل کاهش جوش و جلوگیری از ایجاد آن هم می‌شود. رابطه جنسی به بهبود گردش خون شما و همچنین متابولیسم بهتر در بدنتان کمک می‌کند. در نهایت بدنتان بهتر آبرسانی شده و می‌تواند سلامت خودش را حفظ کند. این به این معنی است که شما کمتر در معرض خشکی پوست قرار داشته و پوست شاداب‌تر و کمتر از چین و چروکی را خواهید داشت. همچنین تعریق در حین رابطه جنسی مانند ورزش باعث می‌شود که مواد سمی از بدن‌تان دفع شده و بدن‌تان تا حدودی پاکسازی شود.

آیا از تاثیر رابطه جنسی بر پوست و مو آگاهید؟

از این گذشته رابطه جنسی میزان هورمون‌های شما را هم به تعادل می‌رساند. کسانی که روابط جنسی خوبی دارند، معمولا از پوست شاداب‌تر و تمیزتری هم برخوردار هستند. به خاطر کلاژن سازی بیشتر در پوست به سرعت چین و چروک‌ها و آکنه‌های موجود در پوست درمان می‌شوند. به علاوه رابطه جنسی باعث می‌شود که یک نوع پادتن به نام ایمونوگلوبین آ در بدن آزاد شود. این ماده به خوبی با جوش‌های سرسفید و پسوریازیس و آکنه و اگزمای شدید مقابله می‌کند.

لب‌های زیباتر

تاثیر باطه جنسی بر پوست شامل داشتن لب‌های زیباتر و دوست داشتنی‌تر هم می‌شود. رابطه جنسی باعث می‌شود که قلب‌تان تندتر بزند. این روند خونرسانی به صورت و لب‌ها را بیشتر می‌کند. درنتیجه شما بعد از مدتی که روابط جنسی منظم داشته باشید، خواهید دید که لب‌هایتان پرتر و برجسته هستند. به علاوه با خونرسانی بهتر در این ناحیه تغذیه بافت لب هم بهتر انجام شده و در طولانی مدت خشکی و ترک پوست لب هم کمتر برای‌تان اتفاق میفتد.

خواب بهتر و پوست زیباتر

یکی از بهترین مزیت‌های سکس این است که باعث می‌شود شما بعد از رابطه بتوانید یک خواب عمیق و طولانی داشته باشید. این خواب آرام را مدیون همان هورمون اکسی توسین هستید که در حین رابطه ترشح می‌شود. این هورمون استرس را از شما دور کرده و به شما یک حس آرامش و کرختی می‌دهد. به این ترتیب می‌توانید بهتر بخوابید و یک فرصت برای پوست‌تان ایجاد کنید تا بتواند خودش را بازسازی کرده و شاداب‌تر باشد.

آیا از تاثیر رابطه جنسی بر پوست و مو آگاهید؟

پوست درخشان‌تر

همانطور که گفتیم داشتن روابط جنسی منظم باعث می‌شود که گردش خون بهتر و سریع‌تر در بدن‌تان انجام شود. این کار باعث می‌شود که اکسیژن رسانی هم بهتر از قبل در پوست‌تان انجام شود. به این ترتیب پوست هم بهتر سم زدایی میشود و هم بهتر تغذیه شده و مواد مفید را دریافت میکند و شما پوست شاداب‌تر و زیباتری خواهید داشت.