همه دوست دارند همیشه در بهترین و زیباترین خود باشند. صورت لاغر و استخوانی اگرچه به بعضی از افراد می‌آید اما در بسیار از افراد هم جلوه خوبی  ندارد.

اگر دوست دارید صورت پر داشته باشید و به دنبال چند روش برای چاقی فوری صورت هستید، در ادامه این مقاله از سلامت زیستی با ما باشید چرا که قصد داریم چند تا از بهترین و موثرترین روش‌های خانگی را به شما معرفی کنیم.

زیاد آب بنوشید

این کار ساده‌ترین راه برای چاقی فوری صورت است. از این گذشته نوشیدن آب کافی برای سلامتی هم ضروری است. پس سعی کنید روزانه ۸ لیوان آب بنوشید. همچنین می‌توایند برای تامین آب بدن از میوه‌ها و سبزیجات هم استفاده کنید.

هر روز شیر بخورید

شیر حاوی انواع پروتئین‌ها، کلسیم، ویتامین‌ها و مواد معدنی است. نوشیدن روزانه شیر پوست شما را ابرسانی کرده و به چاق‌تر شدن صورت هم کمک می‌کند.

 

چاقی فوری صورت با چند روش موثر خانگی

ماساژ صورت با شیر

برای چاقی فوری صورت این روش هم می‌تواند موثر باشد. برای این کار کافی است هر روز با کمی شیر سر صورت‌تان را ماساژ دهید. می‌توانید تنها با حرکات دایره‌وار با نوک انگشتان صورت را ماساژ دهید. یا اینکه روش های ماساژ صورت را یاد بگیرید و این کار را انجام دهید. ماساژ را برای ۲۰ دقیقه ادامه دهید. سپس ۵ دقیقه به صورت‌تان استراحت دهید. در نهایت صورت‌تان را با آب گرم بشویید.

توجه: صورت دارای عضلات بسیار کوچک و آسیب پذیر است. پس مراقب باشید در حین ماساژ با حرکات تند و خشن به صورت‌تان آسیب نرسانید.

رژیم غذایی با کربوهیدرات بالا

رژیم غذایی که کربوهیدرات زیادی داشته باشد، می‌تواند صورت شما را چاق کند. البته این رژیم تمام بدن‌تان را چاق می‌کند. پس اگر نگران تناسب اندام‌تان هستید یا اضافه وزن دارید، بهتر است این مورد را فراموش کنید.

ماساژ صورت با روغن جوانه گندم

یکی از بهترین کارهایی که برای چاقی فوری صورت می‌توانید انجام دهید این است که هر روز گونه‌های‌تان را با روغن جوانه گندم ماساژ دهید. این کار در عرض یک هفته صورت‌تان را پرتر و چاق‌تر می‌کند.

ماسک گلاب و گلیسیرین

ترکیب گلاب و گلیسیرین یک روش عالی و البته طبیعی و چاق شدن و پر شدن صورت است. این ترکیب فوق‌العاده پوست‌تان را آبرسانی می‌کند و باعث پر شدن صورت می‌شود.

برای این کار مقداری گلاب و گلیسیرین را با هم ترکیب کنید و قبل از خواب به صورت‌تان بزنید. اجازه دهید این ترکیب تمام شب روی پوست بماند و صبح روز بعد آن را بشویید.

اگر می‌خواهید زودتر به نتیجه برسید، بهتر است هر شب این کار را انجام دهید.

ماسک عسل

عسل هم یکی دیگر از مواد طبیعی است که برای آبرسانی و مرطوب کردن پوست فوق‌العاده است. برای استفاده از عسل می‌توانید ۱ قاشق عسل را با مقداری پاپایا له شده ترکیب کرده و روی گونه‌های صورت قرار دهید. اجازه دهید ۱۰ تا ۱۵ دقیقه بگذرد سپس صورت‌تان را با آب گرم بشویید. بهتر است این ماسک را هر روز صبح امتحان کنید.

ماسک گل رس

گل رس یکی از بهترین مواد برای چاقی فوری صورت است. خاگ رس اگر با گلاب ترکیب شود خاصیت آبرسانی بالایی دارد و به کشسانی بیشتر پوست هم کمک می‌کند. برای تهیه ماسک گل رس به ترتیب زیر عمل کنید.

مواد لازم:

۱ قاشق غذاخوری گل رس

۱ قاشق مرباخوری گلاب

طرز تهیه:

مواد را با هم ترکیب کنید تا یک خمیر لطیف به دست بیاید.

این خمیر را روی صورت و گونه‌ها قرار دهید و سپس ۱۵ دقیقه به ان زمان بدهید.

در نهایت صورت‌تان را با آب سرد بشویید.

سیب

سیب یکی از میوه‌های بهشتی است که برای چاقی فوری صورت هم موثر است. برای این منظور می‌توانید از ماسک سیب استفاده کنید.

طرز تهیه ماسک سیب برای چاقی فوری صورت:

ابتدا نصف یک سیب را له کنید تا خمیری شود.

سپس آن را روی گونه‌ها بمالید.

۵ دقیقه با این ماسک صورت‌تان را ماساژ دهید.

در نهایت بعد از گذشت ۱۵ تا ۲۰ دقیقه صورت‌تان را با آب ولرم بشویید.

سیب زمینی

آب سیب زمینی دارای ویتامین سی است که به آبرسانی پوست کمک می‌کند. در نتیجه برای چاقی صورت هم مفید است. برای چاقی فوری صورت می‌توانید روزی دو لیوان آب سیب زمینی میل کنید. همچنین می‌توانید از ماسک زیر استفاده کنید.

چاقی فوری صورت با چند روش موثر خانگی

ماسک سیب زمینی برای پر شدن صورت:

آب سیب زمینی را با ۱ قاشق غذاخوری ماست ترکیب کنید.

این مخلوط را روی صورت بمالید.

بعد از ۱۵ دقیقه آن را بشویید.