برای محو نمودن جوش های بزرگ و کوچک بر روی صورت خود می توانید به جای درمان های گران قیمت شیمیایی از درمان های خانگی کم هزینه تر اما مفید بهره مند شوید.

بسیاری از ما زمانی که یک جوش را بر روی صورت خود مشاهده می کنیم بسیار ناراحت می شویم بخصوص اگر تعداد این جوش ها در حال افزایش باشند. معمولا جوشهای ریز از نوع زیرپوستی از انواعی هستند که شاید به دلیل حساسیت به یک دارو و شاید به دلیل مصرف نمودن ماده غذایی خاص بروز پیدا کند. اما جوش های بزرگ که از دور هم چشمک می زنند با روش های معمولی تر و حتی بدون استفاده نمودن از درمان های تخصصی و گران قیمت قابل برطرف شدن هستند . بنابراین در روش های خانگی را امتحان کنید و در صورت ماندگاری جوش بر روی صورت خود می توانید به یک متخصص پوست و مو مراجعه نمایید.

با سلامت زیستی همراه باشید تا با انواع درمان های فوری جوش صورت و نحوه ی استفاده از آن‌ها آشنا شوید.

درمان فوری جوش صورت تا چه اندازه مؤثر است؟

برای آنکه بتوانیم با تأثیر این درمان ها بیشتر آشنا شویم نیاز است تا یکبار آنها را تجربه کنیم. در حقیقت می توان به این نکته هم اشاره نمود که بر اساس نوع علتی که جوش صورت در ما ظاهر شده درمان های متنوعی باید بکار گرفته شوند تا تأثیر آن را به عینه ببینیم. این درمان های فوری زمانی مؤثر هستند که شما قصد رفتن به یک مهمانی یا جلسه بسیار مهم را دارید اما در ابتدای صبح با چند جوش بزرگ از نوع چرکی و دردناک بر روی صورت خود مواجه می شوید ، شاید از رفتن به آن مهمانی منصرف شوید ، اما نگران نباشید با روش های زیر مشکل شما قابل رفع خواهد بود.

علت اصلی جوش صورت

شاید برای ما این سؤال پیش آید که چرا در برخی از افراد جوش صورت بیشتر از سایر افراد به چشم می آید ، علت اصلی در چربی بدن آنها و بخصوص چربی انباشته شده در پوست خواهد بود. برخی از مواقع می توان با رعایت کردن رژیم غذایی آنها را درمان کرد اما بسیاری از مواقع هم این روش پاسخگوی نیاز ما نیست و در نهایت باید از درمان های دیگر استفاده کرد. در این مطلب قصد داریم تا درمان های فوری جوش صورت را به شما آموزش دهیم که در سریع ترین زمان ممکن این علائم را از روی صورت خود پاک کنید.

برای درمان فوری جوش صورت از چه موادی بهره ببریم؟

آیا آلوئه ورا در از بین بردن جوش صورت تأثیری دارد؟

آلوئه ورا یکی از گیاهان طبیعی خواهد بود که در طب سنتی ما جایگاه بسیار مهمی را نیز به خود اختصاص می دهد ، بنابراین قطعا بر روی درمان و کاهش برخی از علائم بیماری ها می تواند مؤثر باشد. بنابراین در صورت تهیه کردن این گیاه باید برش هایی را بر روی آن بزنید تا ماده ی ژله ای آن نیز خارج شود. این ماده همان ماده مهم تأثیرگذار است. کافی است که در دو وعده ی روزانه این مواد ژله ای را بر روی جوش صورت خود قرار دهید تا در نهایت با ماندگاری یک ربعه آن و سپس شست و شو پس از از بین رفتن جوش های صورت و همچنین زیباسازی پوست خود را مشاهده نمایید.

سرکه ی سیب را امتحان کنید!

سرکه ی سیب یکی از موادی خواهد بود که خاصیت ضد عفونی کنندگی اما خشک کنندگی را دارد. یعنی اگر شما این سرکه را بر روی پوست صورت خود بخصوص بر روی جوش های موجود قرار دهید رفته رفته پس از مدت کوتاهی متوجه خواهید شد که اثری مشابه با گلاب دارد و جوش را خشک می کند. یعنی از حالت چرب جوش نیز جلوگیری نموده و سبب خشک شدن آن در همان محل می شود. اما پیش از استفاده کمی از این سرکه ی سیب را بر روی پوست دست خود امتحان کنید ، زیرا پوست برخی از افراد نسبت به آن واکنش های حساسیتی را نشان می دهد.

درمان فوری جوش صورت با پرتقال

برخی از جوش هایی که بر روی صورت شما ظاهر می شوند منشاء میکروبی را نیز به دنبال خواهند داشت. برای رفع نمودن این علت باید از درمان های ضد عفونی کننده اما از نوع سریع و موجود در منزل کمک بگیرید. یکی از بهترین درمان هایی که شاید بتوان تأثیر آن را نیز مشاهده کرد وجود پوست پرتقال است. پوست پرتقال مواد زننده ای را در خود دارند که با قرار گرفتن بر روی جوش صورت دردی را به شما منتقل می کند اما پس از آن با کمی مالش این مواد به درون پوست صورت شما نفوذ کرده و علاوه بر خاصیت ضد میکروبی می توانید پوستی لطیف هم داشته باشید.

برای درمان فوری جوش صورت از چه موادی بهره ببریم؟

درمان سریع جوش صورت با عسل طبیعی

اگر در منطقه ای زندگی می کنید که می توانید از عسل طبیعی بهره مند شوید ، حتما بخشی از این عسل را در اختیار سلامتی بدن خود قرار دهید. عسل می تواند در بسیاری از بیماری ها حتی به صورت یک ضماد هم کمک کننده باشد. نمونه ای این بیماری ها را می توان جوش صورت نامید. همانطور که می دانید عسل هم همانند پرتقال می تواند میکروب های موجود و علل عفونت ها را از بین ببرد. بنابراین برای رفع این علت در پوست خود که شاید یکی از شایع ترین علل هم باشد از عسل استفاده کنید.

درمان فوری جوش صورت با یخ های کوچک

برای اینکه بتوانید جوش بر روی صورت خود را نیز کنترل کنید و آنها را به موقع از بین ببرید می توانید از یخ های کوچک نیز استفاده کنید. البته باید به این توجه کنید که این یخ های کوچک نباید به صورت مستقیم بر روی جوش صورت شماق رار گیرند زیرا با این روش به دلیل شوکی که بر روی صورت شما اتفاق می افتد تغییرات پوستی نیز رخ خواهد داد. بنابراین بهتر است تا این یخ های کوچک را در درون پلاستیک قرار دهید و سپس آنها را بر روی جوش های خود بگذارید.