میل جنسی مردان تحت تاثیر عوامل مختلفی می تواند کم یا زیاد شود. تغذیه یکی از مهم‌ترین مواردی است که روی میزان میل جنسی افراد تاثیر دارد.

در این مقاله از سلامت‌زیستی با ما باشدی تا خوراکی هایی که می‌توانند میل جنسی مردان را کاهش دهند یا تاثیر مخربی روی آن بگذارند را با هم بررسی کنیم.

کاهش میل جنسی در درجه اول می تواند در اثر کمبود ویتامین بی در بدن فرد باشد. در این صورت فرد دچار کمبود انرژی می شود. همچنین فقر اسیدهای چرب در بدن فرد هم باعث تاثیر مخرب روی میل جنسی می شود. و تولید تستوسترون را کاهش می دهد. برای بهبود سلامت جنسی باید از میوه‌ها و سبزیجات و ویتامین های A و E و اسیدهای چرب امگا۳ استفاده کنید.

همچنین برخی از غذاها هم هستند گه می توانند تاثیر مخربی روی میل جنسی بگذارند و باعث کم شدن میل جنسی مردان و زنان شوند. در ادامه برخی از این مواد غذایی را معرفی می کنیم.

لبنبات

اگر دچار مشکل عدم تحمل لاکتوز هستید و یا دچار نفخ و گاز معده می‌شوید، با مصرف لبنیات ممکن است دچار کاهش میل جنسی شوید. البته عده از یادی هستند که نمی دانند دقیقا مشکل عدم تحمل لاکتوز دارند و به خوردنت لبنیات ادامه می دهند. همین کار باعث می‌شود که دچار کاهش میل جنسی و سرد شدن نسبت به روابط جنسی شوند. در مقابل با محدود کردن لبنیات می‌توانند جلئ این روند را بگیرند و به بالا بردن میل جنسی شان کمک کنند. مواد غذایی مانند شیر،ماست، پنیر، بستنی و غیره جز این گروه هستند.

کدام خوراکی ها تاثیر مخربی روی میل جنسی مردان دارند؟

اگر شک دارید که دچار مشکل عدم تحمل لاکتوز هستید باید این موضوع را تست کنید. می توانید برای مدتی مصرف لبنیات را کاهش دهید. و ببینید که آیا مشکلاتی که داشتید تکرار می‌شوند یا نه.

الکل

همه ما می دانیم که نوشیدنی های الکلی می توانند چه مضراتی داشته باشند. اما نکته ای که شاید از نظرتان دور مانده باشد این است که مصرف الکل روی میل جنسی مردان و زنان هم تاثیر مخرب دارد. الکل می تواند باعث بروز برخی از مشکلات مانند اختلال در نعوظ شود.در ادامه این مشکل نیز فرد ممکن است دچار کاهش میل جنسی شود. اگر دنبال یک انگیزه برای تک مصرف نوشیدنی‌های الکلی هستید، همین موضوع می تواند بهانه خوبی باشد.

پاپ‌کورن یک خوراکی مضر برای میل جنسی

پاپ‌ کورن آماده به نظر خوراکی سالم و بی‌زحمتی است اما همین خوراکی به ظاهر سالم می تواند زندگی جنسی شما را تحت شعاع قرار دهد. پاپ‌کورن هیا آماده حاوی اسید پرفلووروکاتانیک می‌باشد. این ماده سبب ایجاد اختلال در غدد درون‌ریز شده و سطح تستوسترون را پایین می‌آورد.

کدام خوراکی ها تاثیر مخربی روی میل جنسی مردان دارند؟

همین اسید حتی می‌تواند روی باروری زنان هم تاثیر مخرب گذاشته و باعث کاهش توانایی باروری خانم‌ها شود. پس اگر می خواهید ریسک نکنید و سلامت جنسی‌تان را به خطر نیندازید بهتر است به جای خرید پاپ‌کورن آماده، ذرت بخردی و خودتان در خانه پاپ کورن درست کنید.

توت‌فرنگی غیر ارگانیک

طبق آمارها از بین میوه‌ها و سبزیجاتی که به وسیله افت‌کش‌ها و سم‌ها پرورش پیدا می کنند، توت‌فرنگی بیشترین میزان سم را در خود دارد. بنابراین بهتر است به جای خرید توت‌فرنگی غیرارگانیک از نوع ارگانیک آن خریداری کگنید تا از بیماری‌هایی مانند پارکینسون، سرطان، نقص هنگام تولد و اختتلال در زندگی جنسی‌تان در امان بمانید.

کدام خوراکی ها تاثیر مخربی روی میل جنسی مردان دارند؟

مواد شیمیایی که در سم‌ها و آفت‌کش ها هستند، می‌توانند سطح استروژن را بالا برده و باعث کگاهش تستوسترون شوند.

نعنا

نعنا آرام‌بخش معده است و سوزش سر معده را آرام می‌کند. همچنین باعث بالا رفتن تمرکز و بهبود سرفه، یبوست و حتی بوی بدن دهان می‌شود. با این حال این سبزی خوش‌بو می تواند میل جنسی شما را تحت تاثیر قرار دهد. بنابراین بهتر است تا جایی که می توانید مصرف نعنا و نشتقات آن را محدود کنید.

منتوئیل موجود در نعنا می تواند باعث کاهش سطح تستسوترون شود. پس مصرف چای نعنا توسط آقایان باعث کاهش میل جنسی می شود.

میگو

میگو کالری کمی دارد. همچنین سرشار از پروتئین است و جیوه بسیار کمی دارد. از طرفی مقادیر زیادی ویتامین و مواد معدنی می‌تواند از کمبودهای مکختلف در بدن جلوگیری کند. اما این خوراکی مقوی و لذیذ می تواند تاثیرات منفی در زندگی جنسی شما بگذارد و باعث کاهش میدا جنسی مردان شود. متاسفانه میگوهای موجود در بازار برای اینکه رنگ بهتری داشته باشند با یک اسپری رنگ مخصوص به نام hexylresorcinol.

کدام خوراکی ها تاثیر مخربی روی میل جنسی مردان دارند؟

 رنگ می‌شود. این ماده سطح هورمون‌ها را تغییر داده و باعث افزایش استروژن و کاهش تستوسترون می‌شود. همچنین برخی از تحقیقات نشان می دهند که میگو منجمد حاوی یک نوه باکتری به نام ویبریو و ایکولی است که سبب مسمومیت غذایی می‌شود. در نتیجه فرد دچار اسهال و کم‌آبی شدید در بدن می‌شود. درواقع میگو فراوری شده موجود در بازار می‌تواند خطراتی راب رای زندگی جنسی مردان در پی داشته باشد. اما میگو تازه و سالم چنین مشکلی ایجاد نمی کند.

بذر کتان

بیش از ۵ هزار سال است که از بذر کتان جهت بالا بردن سطح سلامت کلی بدن و التیام استفاده می‌شود. این ماده سطح زیادی از اسید چرب امگا۳ را در خود دارد و به التیام‌بخشی و سلامت هر چه بیشتر شما کمک می کند.

کدام خوراکی ها تاثیر مخربی روی میل جنسی مردان دارند؟

این ماده همچنین مقادیر خوبی فیبر خوراکی، منیزیم، پتاسیم، منگنز و مواد معدنی مانند فسفر، آهن و مس دارد. با این حال آقایان نباید بذر کتان بخورند. بذر کتان با اینکه فواید غذایی زیادی دارد، اما حاوی فیبر و لیگنین است. این ماده به سوخت و ساز استروژن کمک می کند. اما وقتی مصرف آن بالا باشد، می تواند باعث کاهش سطح تستوسترون و پایین آمدن میل جنسی مردان شود. آقایان نهایتا می توانند ۱ تا ۲ قاشق چایخوری بذر کتان آن هم در چند روز هفته مصرف کنند.