سفیده تخم مرغ یکی از مغذی ترین مواد موجود در طبیعت است. این ماده همچنین خواص زیادی برای پوست و مو دارد.

در این مقاله از سلامت‌زیستی با ما باشید تا خواص سفیده تخم مرغ برای پوست را با هم بررسی کنیم.

درمان منافذ باز

بخشی از خواص سفیده تخم مرغ برای پوست به خاطر قابلیت قابض بودن آن است. سفیده تخم مرغ قادر است التهاب پوست را کم کند و منافذ را ببندد. درواقع سفیده تخم مرغ یک ضدالتهاب قوی است. برای بستن منافذ باز با ماسک سفیده تخم مرغ می‌توانید یک عدد سفیده تخم مرغ را با همزمن بزنید تا منسجم شود. سپس روی پوست بمالیدو بعد از نیم ساعت بشویید. راه دیگر هم این است که سفیده تخم مرغ معمولی را روی صورت بزنید و برای اینکه از روی پوست نریزد، با لایه های دستمال کاغذی روی آن را بپوشانید.

ماسک سفیده تخم مرغ برای از بین بردن موهای زائد

شما می‌توانید با سفیده تخم مرغ یک ماسک پیل‌اف درست کنید موهای زائد صورت را به وسیله آن بردارید. از آنجایی که سفیده تخم مرغ حالت چسبندگی دارد، می تواند به صورت پیل‌اف استفاده شود. برای این کار یک سفیده تخم مرغ را با برس نرم روی صورت بمالید. سپس دستمال کاغذی را لایه لایه کنید تا تنها یک تک لایه باقی بماند. سپس آن را روی صورت بچسبانید. کمی صبر کنید تا ماسک سفیده تخم مرغ خشک شود. سپس آن را به صورت از روی پوست بکنید.

خواص سفیده تخم مرغ برای پوست

لایه برداری

سفیده تخم مرغ می تواند پوست را لایه‌برداری کرده و سلول‌های مرده و همچنین آلودگی ها و مواد خارجی را از روی پوست بردارد. با استفاده مداوم از ماسک سفیده تخم مرغ می توانید پوستی جوان و شاداب و شفاف داشته باشید.

ماسک سفیده تخم مرغ برای لیفت صورت

یکی از خواص سفیده تخم مرغ برای پوست قابض بودن آن است که می تواند به لیفت پوست کمک کند. برای این کار کافی است مثل موارد قبل سفیده تخم مرغ را با یک برس نرم یا با انگشت روی پوست بزنید و بعد از ۲۰ دقیقه تا نیم ساعت آن را بشویید.

ماسک سفیده تخم مرغ برای جوانسازی

از جمله خواص سفیده تخم مرغ برای پوست قابلیت قابض بودن و تغذیه پوست است. این موارد به جوانسازی و شادابی پوست کمک می کند.

مواد لازم:

۱ قاشق چایخوری آبلیمو

۱ قاشق چایخوری سفیده مرغ

نصف قاشق چایخوری خامه شیر

ابتدا در یک ظرف سفیده تخم مرغ و خامه را با هم مخلوط کنید. سپس خمیر به دست آمده را برای ۱۵ دقیقه روی پوست قرار دهید. سپس آن را با آب سرد بشویید. این کار را هم دو بار در هفته انجام دهید.

خواص سفیده تخم مرغ برای پوست

ماسک سفیده تخم مرغ برای سیاهی دور چشم

از خواص سفیده تخم مرغ برای پوست سفید کنندگی و روشن کنندگی آن است. همچنین این ماده خواص ضدالتهابی هم دارد و می تواند کبودی و گو دی زیر چشم را بهبود دهد. سفیده تخم مرغ می تواند سیاهی و گودی زیر چشم که ناشی از خستگی، استرس، بی‌خوابی و ضعف است را درمان کند. بریا این کار فقط باید یک گلوله پنبه‌ای را در سفیده تخم مرغ خیس کنید و زیر چشم بکشید. ۲۰ دقیقه صبر کنید، سپس صورت تان را بشویید. این کار را هم هفته‌ای دو بار تکرار کنید.

هیدراته کردن پوست

از دیگر خواص سفیده تخم مرغ برای پوست این است که می تواند پوست را هیدراته و آبرسانی کند. با توجه به اینکه سفیده تخم مرغ حاوی پروتئین است، خاصیت مرطوب‌کنندگی و آبرسانی داشته و می تواند پوست را هیدراته کند. اگر سفیده تخم مرغ را با کمی عسل و روغن زیتون هم ترکیب کنید، یک ماسک بسیار موثر برای از بین بردن خشکی و کم آبی پوست خواهید داشت.