آبلیمو یک اسید خفیف و  ضعیف است که قابلیت‌ها و مزایای زیادی برای پوست و مو دارد.

در این مقاله از سلامت‌زیستی با ما باشید تا خواص آبلیمو برای پوست را با هم مرور کنیم.

خواص آبلیمو برای پوست و درمان لک صورت

آبلیمو قابلیت سفید کنندگی داشته و در نتیجه می‌تواند نقاط تیره روی پسوت مانند لک‌های پوستی را درمان کند.

ماسک لیموترش برای درمان لک صورت

کافی است یک لیمو تازه را آب گرفته و آب آن را با یک تکه پنبه روی قست‌های تیره پوست و لک‌ها بمالید. سپس ۱۵ دقیقه به آن زمان بدهید و بعد آن را با آب سرد بشویید. سپس پوست تان را با یک کرم مناسب چرب کنید. دقت کنید که آبلیمو خاصیت اسیدی دارد و نباید برای مدت طولانی روی پوست بماند. همچنین سعی کنید در زمانی که آبلیمو روی پوست‌تان است، مقابل نور خورشید قرار نگیرید.

درمان آکنه و جوش

آکنه و جوش یکی از مشکلات شایع در بسیاری از افراد به خصوص کسانی که پوست چرب دارند، می‌باشد. آبلیمو قابلیت آنتی بیوتیکی داشته و از رشد باکتری‌ها روی پوست جلوگیری می‌کند. آبلیمو برای درمان جای جوش بسیار مفید است.

ماسک لیمو ترش و عسل برای درمان جوش

نصف یک لیموترش را آب گرفته و با ۱ قاشق غذاخوری عسل طبیعی و خام مخلوط کنید. و روی صورت قرار دهید. ۱۰ دقیقه به آن زمان بدهید. سپس صورت‌تان را با آب ولرم بشویید.

خواص آبلیمو برای پوست

ماسک لیموترش برای جای جوش

لیموترش برای درمان جای جوش هم مفید است. کافی است یک تکه لیمو را روی صورت‌تان ماساژ دهید تا آبلیمو به خوبی جذب پوست شود. سپس صورت‌تان را با آب سرد بشویید و بعد با یک مرطوب‌کننده مناسب چرب کنید.

خواص آبلیمو برای پوست و جوانسازی صورت

آبلیمو حاوی مقادیر زیادی ویتامین سی و آنتی اکسیدان‌های دیگر است. که برای درمان چین و چروک و جوان‌سازی پوست مفید می‌باشد. برای بهره‌مند شدن از مقادیر ویتامین سی و آنتی‌اکسیدان‌های موجود در لیمو بهتر است پوست لیمو را روی صورت‌تان ماساژ دهید و بعد 20 تا 30 دقیقه به آن زمان بدهید. در نهایت صورت تان را با آب سرد بشویید.

درمان آفتاب سوختگی

یکی از خواص آبلیمو برای پوست کمک به درمان آفتاب سوختگی است. آب لیمو ترش می تواند تا حد زیادی اثرات مخرب آفتاب روی پسوت را از بین ببرد.

ماسک آرد و لیموترش برای درمان آفتاب‌سوختگی

یک لیموترش متوسط را آب گرفته و با چند قاشق آراد ترکیب کنید تا یک خمیر منسجم به دست بیاید. سپس این خمیر را روی پوست‌تان بمالید. اجازه دهید تا خشک شود. در نهایت صورت‌تان را با آب سرد بشویید.

نکته: تا زمانی که پوست تان آغشته به آب لیمو یا هر ماسکی از آبلیمو است، در معرض نور آفتاب قرار نگیرید. چرا که همین کار باعث آفتاب‌سوختگی می‌شود.

روشن شدن پوست

اگر دوست دارید یک پوست باطراوت و روشن و درخشان داشته باشید، می‌توانید روی آب لیمو حساب کنید. کافی است روزانه به صورت ناشتا آب لیموترش و عسل میل کنید. این کار به سم‌زدایی بدن کمک کرده و باعث می‌شود که پوست‌تان روشن و باطراوت شود.

بهبود سیاهی و تیرگی زانو، آرنج، ران و کشاله زیر بغل

لیمو می تواند به لایه‌برداری پوست و حذف سلول‌های مرده از روی پوست کمک کند. در نتیجه می تواند نواحی تیره بدن را روشن تر کند.

ماسک روشن‌کننده پوست با آبلیمو

آب یک لیموترش را با ۱ قاشق چایخوری عسل مخلوط کرده و برای ۱۵ دقیقه آن را روی ناحیه مورد نظر بمالید. سپس آن را با آب ولرم بشویید. این کار را هفته‌ای یک تا دو بار انجام دهید تا شاهد اثرات آن برای روشن شدن پوست‌تان باشید.