سلامت زیستی

مجله‌ی سلامت و تندرست زیستن

رژیم غذایی

۱۲ خاصیت خیار برای پوست سالم و شفاف

خیار حاوی مقادیر خوبی از ویتامین C و کافئیک اسید است که باعث کاهش التهاب پوستی شده و از جمع شدن آب زیر پوست جلوگیری می‌کند. به همین خاطر هم است که از خیار برای درمان التهابات پوستی و پف زیر چشم استفاده می‌شود.

در این مقاله از سلامت زیستی با ما باشید تا ۱۲ خاصیت خیار برای پوست را بررسی کنیم.

۱۳ مورد که شما را پیرتر نشان می‌دهد

بالا رفتن سن و پیری روندی است که نمی‌توان جلو آن را گرفت. اما بعضی موارد هم هستند که به این روند سرعت می‌دهند یا باعث می‌شوند که جلوه بیشتری داشته باشد. همین موارد هستند که سن فرد را بیشتر از آنچه که هست نشان می‌دهند و باعث می‌شوند که پیرتر به نظر برسد. یا به اصطلاح دچار پیری زودرس شود.

در ادامه این مقاله با ما باشید تا ۱۳ عاملی که باعث پیری زودرس می‌شود را به شما معرفی کنیم.

خواص آب برنج برای مو

آب برنج درواقع همان آب نشاسته‌داری است که بعد از خیساندن یا جوشاندن برنج باقی می‌ماند. آب برنج خواص زیادی برای پوست و مو دارد.

در این مقاله از سلامت‌زیستی با ما باشید تا خواص آب برنج برای مو را باهم بررسی کنیم.

کدام خوراکی ها تاثیر مخربی روی میل جنسی مردان دارند؟

میل جنسی مردان تحت تاثیر عوامل مختلفی می تواند کم یا زیاد شود. تغذیه یکی از مهم‌ترین مواردی است که روی میزان میل جنسی افراد تاثیر دارد.

در این مقاله از سلامت‌زیستی با ما باشدی تا خوراکی هایی که می‌توانند میل جنسی مردان را کاهش دهند یا تاثیر مخربی روی آن بگذارند را با هم بررسی کنیم.

خواص درمانی قهوه تلخ چیست؟

در شب‌های امتحان که هنوز درس ها را دوره نکرده اید و یا زمانی که برا روز بعد یک پروژه کاری مهم دارید که نتوانسته‌اید آن را تکمیل کنید، قهوه اولین چیزی است که به سراغ آن می‌روید. اگرچه قهوه به خاطر بیدار نگه‌داشتن و بالا بردن انرژی بدن شناخته شده است، اما فواید و مزایای دیگری هم دارد.

در این مقاله از سلامت‌زیستب با ما باشید تا خواص درمانی قهوه را بررسی کنیم.

پیشگیری از سرطان سینه

سرطان سینه یکی از انواع سرطان رایج در دنیاست که می‌تواند درنهایت به مرگ بیمار منتهی شود. مطالعات نشان می‌دهند که انتخاب شیوه‌های درست زندگی و مراقبت‌ها و ملاحظات خاص در طول زندگی می‌تواند به پیشگیری از سرطان سینه کمک کند.

در این مقاله از سلامت‌زیستی با ما باشید تا راه‌های پیشگیری از سرطان سینه را باهم مرور کنیم.

آخرین مطالب سیاره‌ی آی‌تی
آخرین مطالب گردونک
آخرین مطالب سلامت‌زیستی
آخرین مطالب زاگرس رباتیک