سلامت زیستی

مجله‌ی سلامت و تندرست زیستن

زیبایی

ارتباط بین اپلاسیون ناحیه تناسلی و بیماری های خطرناک جنسی

تمیز کردن موهای ناحیه تناسلی با وکس یا اپلاسیون روشی است که خانم‌ها برای دیرتر درآمدن موهای زائد از آن استفاده می‌کنند. اما آیا این روش عوارض و مزایای خاصی دارد یا بی‌خطر و مفید است؟

در این مقاله از سلامت زیستی با ما باشید تا در خصوص مزایا و معایب اپلاسیون ناحیه تناسلی با هم صحبت کنیم.

انواع ماسک روغن زیتون برای مو

همه ما دوست داریم موهایی بلند و پرپشت داشته باشیم. برای این رویا شاید اصل اول مراقبت و رسیدگی به موهاست. یکی از کارهایی که باید بکنید استفاده از انواع ماسک‌های خانگی مناسب موی شماست.

در این مقاله از سلامت زیستی قصد داریم ۶ ماسک روغن زیتون برای مو را به شما یاد بدهیم. با ما همراه باشید.

خوراکی‌هایی که باعث زرد شدن دندان می‌شوند

دندان سفید و درخشان یکی از مواردی است که به زیبایی هرچه بیشتر صورت کمک می‌کند . اعتماد به نفس شما را افزایش می‌دهد. کارهای زیادی هستند که باعث زرد شدن دندان می‌شوند. یکی از این موارد مصرف بعضی از خوراکی ‌هاست. با آگاهی از این که این خوراکی‌ها می‌توانند چه تاثیری روی وضعیت دندان‌های شما بگذارند، می‌توانید از مصرف آن‌ها خودداری کنید یا هر بار بعد از مصرف دهانتان را بشویید.

در این مقاله از سلامت زیستی شما را با ۱۴ خوراکی که باعث زرد شدن دندان‌ها می‌شوند آشنا می‌کنیم.

جوش روی سینه و راهکارهای درمان آن

هیچکس دوست ندارد روی پوستش جوش ببیند. جوش  ظاهر بدی به پوست می‌دهد و حتی می‌تواند ضررهایی هم برای پوست داشته باشد.جوش در قسمت‌های مختلف بدن می‌تواند دلایل و ریشه‌های متعددی هم داشته باشد. با شناخت این دلایل و ریشه‌یابی جوش درمان آن هم اسان‌تر می‌شود.

در این مقاله از سلامت زیستی با ما باشید تا شما را با جوش روی سینه و شیوه‌های درمان آن آشنا کنیم.

پارابن چیست و چه مضراتی برای پوست دارد

نمی‌توان گفت که تمام محصولات زیبایی برای پوست خوب هستند. اما سوال اینجاست که چطوری لوازم آرایشی تهیه کنیم که زیان کمتری برای پوست داشته باشند. و بتوان از آن‌ها با خیال راحت استفاده کرد. برای اینکه بتوانید به این سوال پاسخ دهید، باید بتوانید با ترکیبات و اصلی‌ترین مواد اولیه موجود در لوازم آرایشی آشنا شوید. یکی از این مواد پارابن است که به عنوان نگه دارنده در لوازم آرایشی استفاده می‌شود.

در این مقاله با ما باشید تا ببینیم پارابن چیست و چه تاثیری روی پوست و سلامتی دارد.

درمان جوش با ویتامین‌ها و مواد معدنی

جوش صورت در هر سنی می‌تواند ایجاد شود. اما معمولا در بلوغ یا حتی پریود خانم‌ها رواج بیشتری دارد. وقتی تعادل هورمون‌ها به هم بریزد، غدد چربی هم فعالیت بیشتری دارند و چربی بیشتری تولید می‌کنند. این چربی اضافه روی پوست می‌تواند آثار متعدد مانند کدر کردن رنگ پوست، باز شدن منافذ، ایجاد جوش و آکنه را در پی داشته باشد. برای درمان باید ترشح چربی زیاد، باز شدن منافذ و حتی فعالیت باکتری‌هایی که باعث ایجاد جوش می‌شوند را کنترل کرد.

در این مقاله از سلامت زیستی با ما باشید تا نحوه درمان جوش با انواع ویتامین‌ها و مکمل‌ها را با هم بخوانیم.

آخرین مطالب سیاره‌ی آی‌تی
آخرین مطالب گردونک
آخرین مطالب سلامت‌زیستی
آخرین مطالب زاگرس رباتیک