سلامت زیستی

مجله‌ی سلامت و تندرست زیستن

زنان زایمان

چند نکته در خصوص شب زفاف

همیشه اولین‌ها به یاد ماندنی و البته کمی ترسناک هستند. یکی از این اولین تجربه‌های ترسناک تجربه شب زفاف است. در این شب زن و مرد برای اولین بار با هم رابطه جنسی برقرار می‌کنند.

با توجه به حساسیتی که این شب برای هر کسی می‌تواند داشته باشد، در این مقاله از سلامت زیستی بر آن شدیم تا نکاتی در خصوص این شب به شما گوشزد کنیم که می‌تواند به بهتر و به یادماندنی‌تر شدن آن کمک کند. در ادامه با ما همراه باشید.

پرده بکارت دو تکه چیست و چه ویژگی هایی دارد؟

پرده بکارت یک لایه نازک از جنس پوست است که در ورودی مهبل زنان قرار گرفته است و به صورت نسبی این قسمت را پوشانده است. پرده بکارت یا هایمن در برخی از جوامع از جمله ایران یک مدرک برای اثبات باکرگی و به عبارتی پاکدامنی یک دختر است.

از درست یا غلط بودن این رفتار که بگذرید، پرده بکارت انواع متعددی دارد که در برخی از موارد شناخت و آگاهی داشتن در خصوص آن‌ها قبل از برقراری اولین رابطه جنسی کاملا ضروری و الزامی است.

قوانین رابطه جنسی بعد از زایمان طبیعی یا سزارین

بعد از تولد فرزند شما دیگر هرگز نمی‌توانید مانند قبل زندگی کنید و برای هر مسئله‌ای نیاز به یک برنامه‌ریزی و جهت‌گیری جدید دارید.

یکی از این مسائل که بعد از تولد فرزند دستخوش تغییرات می شود، رابطه جنسی است. مشغله‌های تولد فرزند ممکن است از تعداد یا کیفیت روابط جنسی شما بکاهد. از طرفی بعد از زایمان شرایط فیزیکی و روحی زنان تغییر می‌کند و ممکن است در خصوص روابط جنسی هم دیدگاه‌های متفاوتی داشته باشند. در این مقاله از سلامت زیستی با ما باشید تا در خصوص روابط جنسی بعد از زایمان با هم صحبت کنیم.

آشنایی با ژل‌های لوبریکانت برای رفع خشکی واژن

یکی از مهم‌ترین مشکلاتی که در حین رابطه جنسی با آن مواجه هستند، خشکی واژن است. به کمک ژل های لوبریکانت می‌توان این مشکل را برطرف نمود. این نوع ژل ها به روان‌سازی واژن کمک کرده و باعث می شوند لذت بیشتری را در حین رابطه جنسی تجربه کنید.

در این مقاله با ما همراه باشید تا شما را با انواع ژل‌های لوبریکانت آشنا کنیم.

عفونت مخمری واژن و رابطه جنسی

برخی از زنان معمولا نگرانی‌هایی در خصوص عفونت مخمری و رابطه جنسی دارند.

در این مقاله از سلامت زیستی قصد داریم بایدها و نبایدهای برقراری رابطه جنسی در حین داشتن عفونت واژن مخمری را با هم بررسی کنیم. با ما همراه باشید.

پرده بکارت ارتجاعی

پرده بکارت ارتجاعی یکی از اعضای دستگاه تناسلی زنان است که در بسیاری از جوامع معیاری بر بااخلاق بودن دختران می‌باشد. از درستی یا غلط بودن این طرز فکر که بگذریم، پرده بکارت انواع مختلفی دارد . دختران بعد از اولین رابطه جنسی که برقرار می‌کنند ممکن است به خاطر نوع پرده اتفاقات خاصی را تجربه کنند. به همین دلیل لازم است که نوع پرده خود و ویژگی‌های آن را بدانند.

در این مقاله از سلامت زیستی قصد داریم در خصوص پرده بکارت ارتجاعی و خصوصیات آن با شما صحبت کنیم. با ما همراه باشید.

آخرین مطالب سیاره‌ی آی‌تی
آخرین مطالب سیاره‌ی اپ
آخرین مطالب سیاره‌ی ویندوز
آخرین مطالب گردونک
آخرین مطالب سلامت‌زیستی
آخرین مطالب زاگرس رباتیک