سلامت زیستی

مجله‌ی سلامت و تندرست زیستن

زنان زایمان

پیشگیری از سرطان سینه

سرطان سینه یکی از انواع سرطان رایج در دنیاست که می‌تواند درنهایت به مرگ بیمار منتهی شود. مطالعات نشان می‌دهند که انتخاب شیوه‌های درست زندگی و مراقبت‌ها و ملاحظات خاص در طول زندگی می‌تواند به پیشگیری از سرطان سینه کمک کند.

در این مقاله از سلامت‌زیستی با ما باشید تا راه‌های پیشگیری از سرطان سینه را باهم مرور کنیم.

تسکین درد قاعدگی

در دوران قاعدگی احساس درد و گرفتگی شدیدی در اطراف شکم و کمر و ران حس می‌کنید. در طول دوران پریود عضلات رحم برای دفع خون و تخلیه آن از رحم منقبض می‌شوند. این انقباضات هم در برخی از موارد به شکل درد و گرفتگی حس می‌شوند. همچنین عده‌ای در این دوران دچار تهوع و استفراغ و سردرد می‌شوند.

در این مقاله از سلامت‌زیستی با ما باشید تا راه‌های تسکین درد قاعدگی و طریقه درمان درد قاعدگی با داروهای گیاهی را باهم بررسی کنیم.

بکارت ذهنی در دختران و عوارض آن

در خصوص بکارت مطالب زیادی خوانده یا شنیده‌اید. اما ترکیب بکارت ذهنی شاید برایتان تازگی داشته باشد.

در این مقاله از سلامت‌زیستی قصد داریم در خصوص بکارت ذهنی در دختران و عوارض آن صحبت کنیم.

بهداشت جنسی زنان و بایدها و نبایدها

بهداشت جنسی زنان از موارد مهمی است که باید همیشه به آن توجه داشت. درواقع زنان باید مراقبت‌های ویژه و خاصی از خود داشته باشند تا بتوانند از بروز عفونت یا مشکلات دستگاه تناسلی جلوگیری کنند.

در این مقاله از سلامت‌زیستی قصد داریم برخی نکات که رعایت آن‌ها برای بهداشت جنسی زنان مهم و ضروری است، اشاره کنیم. با ما همراه باشید.

رابطه جنسی در دوره قاعدگی

رابطه جنسی در دوره قاعدگی از طرف برخی از کارشناسان منع می‌شود و عده‌ای هم آن را بلامانع می‌دانند. اما واقعیت کدام است. رابطه جنسی در دوره قاعدگی درست است یا غلط؟

در این مقاله از سلامت‌زیستی با ما باشید تا در خصوص درستی یا غلط بودن رابطه جنسی در دوره قاعدگی بیشتر بدانید.

راه های طبیعی برای از بین بردن زگیل تناسلی

زگیل تناسلی بر اثر ویروس HPV به وجود می‌آید. بیش از ۱۲۰ نوع ویروس HPV وجود دارد که نوع ۶ و ۱۱ باعث ایجاد زگیل می‌شوند.

زگیل تناسلی با روش‌های درمانی متنوعی از بین می‌رود. برای از بین بردن زگیل تناسلی می‌توانید از راه های خانگی و سنتی هم استفاده کنید و یا در حین انجام متدهای درمانی نوین، از شیوه‌های خانگی هم استفاده کنید.

آخرین مطالب سیاره‌ی آی‌تی
آخرین مطالب گردونک
آخرین مطالب سلامت‌زیستی
آخرین مطالب زاگرس رباتیک