موس صورت نوعی کرم آرایشی است که عموما به عنوان نوعی کرم پودر زده شده هم شناخته می‌شود. موس ساختاری یکدست و سبک دارد و به خوبی هم روی پوست می‌نشیند و ظاهری جذاب به آن می‌دهد. برخلاف کرم پودر موس چربی ندارد و روی پوست ظاهری ماسیده و کثیف ایجاد نمی‌کند. همچنین برخلاف پنکیک اصلا خشک نیست و ترک نمی‌خورد و باعث مسدود شدن منافذ پوست هم نمی‌شود. بافت پودری و مات این ماده می‌تواند خطوط و چین و چروک‌های پوست را محو کند. البته برای اینکه موس مناسب با پوست‌تان را انتخاب کنید.

از آنجا که موس حاوی حباب‌های ریز هوا است ، به راحتی هم روی پوست پخش می‌شود و حالت نچرالی روی پوست ایجاد می‌کند. موس‌ها برای همه انواع پوست از جمله پوست خشک مناسب هستند. موس به خاطر سبک بودن طرفداران زیادی دارند.

برای خرید موس صورت باید چه کنیم؟

در انتخاب موس صورت باید به موارد مختلفی توجه داشته باشید. یک موس صورت نمی‌تواند برای تمام انواع پوست و حتی تمام انواع آرایش مناسب باشد.

طریقه انتخاب و نحوه استفاده از موس صورت

معیار اصلی در انتخاب کرم موس صورت مانند کرم پودر رنگ آن است. هر چقدر موس هماهنگی بیشتری با رنگ پوست‌تان داشته باشد، پوشانندگی بیشتری هم دارد. برای استفاده از موس می‌تواننند مشابه کرم پوست عمل کنید و آن را به کمک دست یا انواع برس آرایشی روی پوست پخش کنید.

برخی از موس‌های صورت مانند کرم پودرها حاوی ضدآفتاب هستند و حداقل SPF 10 را دارند. البته این میزان برای جلوگیری از آسیب نور خورشید کافی نیست و باید در کنار یک ضدآفتاب دیگر استفاده شود. اما در مواقعی که نور کمتری وجود دارد مانند عصر این مقدار می‌تواند در محافظت از پوست شما موثر باشد.

برای خرید موس صورت به چه مواردی باید توجه کرد؟

انتخاب فرم مناسب

موس صورت باید به خوبی با پوست شما سازگار باشد. اگر پوست خشک یا نرمال دارید، موس مایع برای‌تان بهتر است. اما اگر پوست‌تان چرب است، بهتر است از انواع موس مات و فشرده استفاده کنید که چسبندگی بیشتری دارند و کاملا به پوست شما می‌چسبند. تقریبا همیشه موس یا کرم آرایشی در فصل‌های مختلف به خاطر تغییر نیازهای پوست تغییر می‌کند. کرم‌های موس مناسب برای تابستان معمولا سبک‌تر هستند و در همین حین ماندگاری بیشتری هم دارند. همچنین قابلیت آبرسانی بیشتری هم دارند. درحالی که موس‌هایی که برای زمستان مناسب هستند، قابلیت آبرسانی بیشتری دارند. چرا که در فصول سرد سال، هوا بیشتر خشک می‌شود.

موس صورت چیست؟

انتخاب رنگ

رنگ موس را نزدیک به رنگ اصلی پوست خودتان انتخاب کنید. این کار همانطور که در بالا هم گفتیم، کمک بیشتری به پوشانندگی پوست می‌کند. اگر می‌خواهید از موس به شکل روزانه استفاده کنیدف بهتر از از موسی استفاده کنید که قابلیت ضدآفتاب هم داشته باشند.

یک برند معتبر را انتخاب کنید

اینکه برند مطمئنی را برای موس انتخاب کنید، از اهمیت زیادی برخوردار است. خیلی از برندهای صنعت آرایشی و بهداشتی که از آن‌ها راضی هستید و در خصوص‌شان اطمینان دارید، احتمالا موس هم داشته باشند. البته این نکته را به یاد داشته باشید که هر کمپانی نمی‌تواند در تمام زمینه های محصولات آرایشی خوب و عالی باشد. برای مثال برندی که رژ لب‌های خوبی تولید می‌کند، حتما کرم پورد خوبی هم ندارد. بهترین کار برای پیدا کردن یک موس صورت خوب این است که در سایت‌ها و مجلات معتبر که به نقد محصولات آرایشی می‌پردازند سرچ کنید و برند و مدل محبوب‌تر را انتخاب کنید.

موس یک زیرساز آرایش

یکی از مهم‌ترین قدم‌ها در ایجاد یک آرایش خوب و بی‌نقص این است که پوست را به خوبی آرایش کنید. برای آرایش پوست ابتدا باید یک زیرساز خوب ایجاد کنید. به این معنی که اگر پوست‌تان مشکل چرب شدن دارد با یک پرایمر مناسب چربی پوست را کاهش دهید. و اگر پوست خشکی دارید، با یک پرایمر آبرسان و چرب این مشکل را حل کنید. سپس باید برای کاهش چین و چروک‌ها و لک‌های پوست‌تان کاری کنید. یکی از بهترین زیرساز‌هایی که می‌توانید در پوست‌تان استفاده کنید، موس صورت است. موس می تواند با ایجاد یک پوشش سبک تمام نقص‌های پوست را پوشش دهد و آن را کاور کند.

انواع موس صورت

موس صورت برای انواع پوست در بازار وجود دارد. این محصول آرایشی دو نوع کلی دارد که در ادامه می‌گوییم.

موس‌هایی با خاصیت ضدآفتاب: در ترکیبات بعضی از موس‌ها مقادیری ضد آفتاب استفاده شده است که باعث می‌شود موس بتواند از پوست در مقابل اشعه‌های مضر خورشید محافظت کند. نکته مهمی که در این زمینه وجود دارد این است که ببینید میزان SPF چقدر است. اس پی اف 25 مقدار مناسبی برای محافظت از پوست است.

مت موس‌ها: یکی از انواع موس صورت مت موس‌ها هستند. این نوع موس قابلیت مات کنندگی دارد و برای کسانی که پوست چرب یا مختلط دارند، مفید است.